نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر به چه دلایلی اتفاق می افتد؟ مواقعی وجود دارد که به نظر می رسد پرینتر سامسونگ‌ها چاپ می‌شوند و شما باید دلیل آن را بفهمید. ممکن است متوجه شوید که یک پرینتر سامسونگ سمت راست یا پایین صفحه را بریده است، این ممکن است به چند دلیل باشد. توجه داشته باشید که قطع کردن پرینتر سامسونگ به این معنی نیست که پرینتر سامسونگ به طور فیزیکی کاغذ را برش می دهد. این بدان معناست که پرینتر سامسونگ محتوا را در سمت راست یا پایین صفحه چاپ نمی کند.

پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر
پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر

علت پرینتر نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر سامسونگ

اگر متوجه شدید که پرینتر سامسونگ شما سمت راست یا پایین صفحه را بریده است، باید چند نکته را بررسی کنید. پرینتر سامسونگها بر اساس آنچه در دستگاه ارسال کننده است و آنچه در آن از پیش برنامه ریزی شده است، منتشر می کنند. این مقاله دلایلی را بررسی می‌کند که چرا پرینتر سامسونگ سمت راست یا پایین صفحه را قطع می‌کند.

  • اندازه صفحه متناقض
  • جهت گیری سند
  • سینی چاپ یا پرینتر سامسونگ اشتباه است
  • تضاد بین پرینتر سامسونگ و برنامه
  • راننده اشتباه یا قدیمی
  • منطقه پرینتر سامسونگ

 اندازه صفحه متناقض

پرینتر سامسونگها و دستگاهی که اطلاعات را به آنها می فرستد با هم کار می کنند تا خروجی صحیح را ارائه دهند. پرینتر سامسونگهایی مانند رایانه با آنچه که کاربران به آنها می دهند کار می کنند. اگر سند روی دستگاه طولانی‌تر یا عریض‌تر از آنچه در پرینتر سامسونگ است باشد، پرینتر سامسونگ سمت راست و پایین آن را قطع می‌کند. پرینتر سامسونگها معمولاً اندازه صفحه در سینی خوراک را بر اساس نزدیکی نگهدارنده کاغذ می دانند. اگر اندازه کاغذ اشتباه باشد و نگهدارنده کاغذ در فیدر به درستی در لبه کاغذ قرار نگرفته باشد، پرینتر سامسونگ کاغذ را می کشد و سعی می کند چاپ کند. از آنجایی که کاغذ کوچکتر از سند روی رایانه است، اندازه مناسب یا پایین صفحه قطع می شود.

اطمینان از صحیح بودن اندازه کاغذ

مطمئن شوید که اندازه کاغذ روی کامپیوتر و پرینتر سامسونگ یکسان است. مطمئن شوید که راهنماهای صفحه در سینی چاپ روی صفحات داخل سینی قرار دارند. اگر پرینتر سامسونگ شما دارای چندین سینی است که در هر یک از آنها اندازه های مختلف کاغذ وجود دارد، مطمئن شوید که سینی چاپ مناسبی را انتخاب کنید که اندازه صفحه مربوطه را برای سند شما در خود جای دهد. اگر سندی را از شخصی دریافت کرده اید و از اندازه آن در Word مطمئن نیستید، می توانید اندازه صفحه را بررسی کنید.

اندازه صفحه را با رفتن به Layout و سپس Size بررسی کنید. یک منوی کشویی با اندازه های مختلف ظاهر می شود. اندازه صفحه فعلی انتخاب خواهد شد.

اگر از کاغذ خاصی که برش می‌زنید یا برش می‌خرید استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که اندازه‌گیری درستی دارد. اگر خودتان کاغذ را برش دهید، ممکن است اندازه گیری ها قطع شود.

پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر
پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر

جهت گیری سند در پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر

اگر پرینتر سامسونگ شما اطلاعات سمت راست یا پایین صفحه را قطع می کند، ممکن است با جهت گیری تضاد داشته باشید. ممکن است در جایی که سند شما در جهت متفاوتی قرار دارد، تضاد داشته باشید که آن را از کاغذ موجود در پرینتر سامسونگ پهن تر می کند. ممکن است تفاوت را متوجه نشوید زیرا اندازه صفحه یکسان است. به عنوان مثال، سند شما ممکن است روی یک کاغذ با اندازه حرف (۸.۵ در ۱۱ اینچ) باشد. با این حال، جهت صفحه ممکن است افقی (۱۱ x 8.5 اینچ) باشد. اندازه صفحه یکسان است، با این حال، تاریخ در سراسر صفحه چاپ می شود. اگر پرینتر سامسونگ شما نمی تواند در آن جهت بدون تنظیم کاغذ در سینی چاپ کند، ممکن است داده ها را چاپ کند اما سمت راست یا پایین آن بریده شده باشد.

بررسی کنید تا ببینید که جهت صفحه به اندازه ای تنظیم شده است که پرینتر سامسونگ شما از عهده آن بر می آید. می توانید جهت سند را در رایانه خود بررسی کنید، به Layout و سپس Orientation بروید. منوی کشویی را با جهت گیری ها مشاهده خواهید کرد. جهت فعلی انتخاب خواهد شد.

آشنایی با پرینترهای رومیزی سامسونگ

چاپگرهای رومیزی یکی از پدیده‌های شرکت سامسونگ است که تحول زیادی در زندگی روزمره افراد ایجاد کرده است. بسیاری از افراد با  استفاده از پرینترهای رومیزی کارهای روزانه خود را به راحتی بدون دردسر انجام می‌دهند اما این دستگاه‌ها هم مانند تمام دستگاه‌های برقی و الکترونیک بر اثر عوامل مختلف یا استفاده بیش از اندازه خراب شده و به تعمیر نیاز پیدا می‌کنند. در این مواقع بهتر است با یک کارشناس متخصص در نمایندگی تعمیرات پرینتر در تهران تماس گرفته یا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله « ۸ دلیل چاپ نکردن پرینتر رومیزی سامسونگ » مراجعه کنید.

 سینی چاپ یا پرینتر سامسونگ اشتباه است

خانه یا سازمان شما ممکن است پرینتر سامسونگی با چند سینی چاپ برای اندازه های مختلف کاغذ داشته باشد. همچنین ممکن است پرینتر سامسونگ متفاوتی برای اندازه های مختلف صفحه وجود داشته باشد. ممکن است سند را به پرینتر سامسونگ اشتباهی ارسال کرده باشید یا سینی اشتباهی را هدف قرار دهید.

اگر چندین پرینتر سامسونگ یا پرینتر سامسونگی با چند سینی چاپ دارید، مطمئن شوید که سند را به پرینتر سامسونگ یا سینی چاپ مناسب ارسال می کنید. در برخی موارد، اگر اندازه سند با کاغذ موجود در پرینتر سامسونگ یا سینی چاپ مطابقت نداشته باشد، پرینتر سامسونگ ممکن است پیغام خطا بدهد. اگر هیچ هشداری وجود نداشته باشد، سند با بریده شدن لبه سمت راست یا پایین صفحه چاپ می شود.

 تضاد بین پرینتر سامسونگ و برنامه

توجه به این نکته ضروری است که پرینتر سامسونگهای مختلف می توانند بر روی کاغذ به طور متفاوتی چاپ کنند. به عنوان مثال، یک پرینتر سامسونگ لیزری، به ویژه یک پرینتر سامسونگ تجاری، می تواند نزدیک به لبه های کاغذ چاپ کند. یک پرینتر سامسونگ جوهر افشان معمولی قادر به چاپ نزدیک به لبه کاغذ نیست. اگر سند خود را متناسب با پرینتر سامسونگ لیزری تنظیم کنید اما سند به یک پرینتر سامسونگ جوهرافشان معمولی ارسال شود، سمت راست و پایین سند قطع می‌شود.

توجه داشته باشید که حتی پرینتر سامسونگهای لیزری نیز باید بتوانند لبه‌های کاغذ را نگه دارند، بنابراین حتی اگر می‌تواند نزدیک‌تر به لبه چاپ کند، باز هم فضایی در اطراف سند باقی می‌ماند.

انتخاب پیش نمایش در پرینتر سامسونگ

قبل از ارسال سند خود به پرینتر سامسونگ، پیش نمایش چاپ سند را انجام دهید. این فضای اطراف سند را بر اساس پرینتر سامسونگ مورد نظر نشان می دهد. مشاهده خواهید کرد که آیا هر یک از اسناد گم شده است. اگر می خواهید سند خود را بدون نمایش هیچ گونه خالی در سمت راست یا پایین صفحه چاپ کنید، از گزینه bleed استفاده کنید. این در برخی از نرم افزارها مانند InDesign موجود است یا می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید.

برای استفاده از bleed، می توانید از set it در Illustrator یا نرم افزارهای مشابه استفاده کنید، این به شما امکان می دهد ببینید سند کجا چاپ می شود و کجا باقی می ماند، زمانی که سند چاپ می شود، می توانید فضاهای خالی را قطع کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که روی برگه ای بزرگتر از اندازه مورد نظر خود چاپ کنید. سپس فضاهای خالی اطراف سند چاپ شده را قطع خواهید کرد.

این امر به ویژه در صورتی که اسناد تمام رنگی مانند جلد کتاب، نقاشی، تصاویر و غیره را چاپ می کنید بسیار عالی است.

 راننده اشتباه یا قدیمی در پرینت نکردن سمت راست یا پایین صفحه پرینتر

در صورت وجود مشکل در درایور پرینتر سامسونگ، پرینتر سامسونگ شما ممکن است سمت راست یا پایین صفحه شما را قطع کند. درایور چاپ بین سیستم عامل و پرینتر سامسونگ است. اگر درایور قدیمی است یا مخصوص پرینتر سامسونگ شما نیست، ممکن است کار چاپ دچار مشکل شود.

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که درایور پرینتر سامسونگ برای یک سری باشد یا یک درایور جهانی باشد و برای آن پرینتر سامسونگ خاص نباشد، ممکن است به شما اجازه چاپ دهد اما ممکن است نتواند پیش نمایش درستی از چاپ ارائه دهد. درایورهای جهانی معمولاً عملکردهای اولیه چاپ را به خصوص برای پرینتر سامسونگهای پیچیده تر ارائه می دهند. با این حال، ممکن است باعث شود کارهای چاپی پیچیده‌تر خطا داشته باشند.

در صورت موجود بودن باید به‌روزرسانی‌های منظم برای درایور پرینتر سامسونگ خود دریافت کنید. اگر درایور را از منبع دیگری دانلود یا استفاده می کنید، حتما از درایو مخصوص پرینتر سامسونگ خود استفاده کنید.

 منطقه پرینتر سامسونگ

یکی از مشکلاتی که ممکن است باعث شود پرینتر سامسونگ شما سمت راست یا پایین صفحه را قطع کند، ناحیه پرینتر سامسونگ است. منطقه شما ممکن است اندازه صفحه خاصی را به عنوان پیش فرض پرینتر سامسونگ شما داشته باشد. اگر پرینتر سامسونگ را از منطقه دیگری حمل می کنید، ممکن است اندازه پیش فرض آن پرینتر سامسونگ اندازه دیگری باشد. این کار باعث می شود که پرینتر سامسونگ سمت راست یا پایین صفحه را قطع کند.

قبل از خرید پرینتر سامسونگ از منطقه دیگری، مطمئن شوید که می توانید اندازه صفحه پیش فرض را تغییر دهید. این مشکل به ویژه در مواردی که نیاز به کپی دارید می تواند برجسته باشد، بنابراین توضیحات پرینتر سامسونگ خود را بخوانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − نه =