دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

در این مقاله، هفت مورد از رایج ترین مشکلاتی که در سینمای خانگی سامسونگ به وجود می آید را بررسی می کنیم. همچنین نکات عیب‌یابی سینمای خانگی سامسونگ را به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان، همه چیز را دوباره راه‌اندازی کنید.

  1. بدون تصویر

یک صفحه نمایش تاریک می تواند چندین دلیل احتمالی داشته باشد. این می تواند صفحه نمایش یا پروژکتور، کابل ها، دستگاه منبع، گیرنده یا کنترل از راه دور باشد. برای رد کردن هر یک از پیوندهای زنجیره اقدامات اندازه گیری شده انجام دهید.

اگر صفحه نمایش کاملاً تاریک است، ممکن است مشکل برق یا نقص در تلویزیون یا پروژکتور شما وجود داشته باشد. همچنین ممکن است کنترل از راه دور مرده باشد یا سیگنال کنترل از راه دور به سنسور لازم نمی رسد. اگر می توانید به صورت دستی پروژکتور یا تلویزیون خود را روشن کنید، احتمالاً مشکل از راه دور یا سنسور معیوب یا جدا شده است. در غیر این صورت، کابل های برق و منابع برق خود را بررسی کنید.

اگر صفحه نمایش شما روشن می شود اما سیگنالی دریافت نمی کند، مشکل در جای دیگری از زنجیره است. چرخه از طریق ورودی های مختلف. چندین دستگاه منبع مانند جعبه کابل و کنسول بازی خود را آزمایش کنید. اطمینان حاصل کنید که کابل های شما به طور ایمن وصل شده اند. اگر نمی توانید منبع مشکل را محدود کنید، ممکن است تعمیر سیستم سینمای خانگی سامسونگ توسط تکنسین A/V ضروری باشد.

برای مطالعه بیشتر : نحوه اتصال تلویزیون هوشمند سامسونگ به سینما خانگی

  1. غیر پاسخگو از راه دور
حتما بخوانید   تعمیر و افزایش چرخه عمر تلویزیون سامسونگ

اگر کنترل از راه دور جهانی شما به ورودی‌ها پاسخ نمی‌دهد، ابتدا بررسی کنید که به اندازه کافی شارژ شده است یا نیازی به باتری جایگزین ندارد.

اگر کنترل از راه دور همچنان پاسخگو نیست، ممکن است سیگنال تداخل داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز سیگنال کنترل از راه دور را مخفی نمی کند، مانند درب کابینت. برخی از تنظیمات سینمای خانگی سامسونگ از حسگرهای مادون قرمز (IR) یا فرکانس رادیویی (RF) (یا «چشم‌ها») استفاده می‌کنند که روی حسگرهای داخلی گیرنده و سایر دستگاه‌ها اعمال می‌شوند. چسب روی این چشم‌ها ممکن است از بین برود، که می‌تواند باعث قطع سیگنال شود – کنترل از راه دور با چشم صحبت می‌کند، اما سیگنال به حسگر لازم روی گیرنده نمی‌رسد.

اگر موارد فوق در تنظیم سینمای خانگی سامسونگ شما صدق نمی کند، ممکن است کنترل از راه دور شما از IR استفاده کند زمانی که گیرنده شما روی RF تنظیم شده است یا برعکس. معمولاً می‌توانید تنظیمات را روی کنترل از راه دور یا گیرنده تنظیم کنید تا مطابقت داشته باشند.

  1. ۳. بدون صدا

یکی از رایج ترین مشکلات صدای فراگیر، عدم وجود کامل صدا است. این معمولاً به تعمیر صدای سینمای خانگی سامسونگ پیچیده نیاز ندارد.

بررسی کنید که کابل های صوتی شما به طور ایمن وصل شده باشند و همه دستگاه ها روشن باشند. کنترل صدا و قطع صدا را در گیرنده خود بررسی کنید. اگر همچنان مشکل دارید، از گیرنده برای تست و کالیبره مجدد بلندگوها استفاده کنید. عدم وجود صدا ممکن است نیاز به تعمیر بلندگو، گیرنده یا سیستم سرگرمی خانگی سامسونگ حرفه ای داشته باشد.

  1. ۴. تعادل ضعیف صدا
حتما بخوانید   5 علت رایج چاپ روشن یا محو شده در پرینتر سامسونگ

برای اینکه بدانید چگونه تعادل سیستم صوتی را تعمیر کنید، نیازی به حرفه ای بودن ندارید. اگر برخی از بلندگوها کار می کنند اما برخی دیگر کار نمی کنند، اتصالات کابل پشت بلندگو و گیرنده خود را بررسی کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید تنظیمات را روی خود گیرنده تنظیم کنید.

اگر همه بلندگوها کار می کنند اما تعادل احساس نمی شود، از گیرنده خود برای کالیبره مجدد استفاده کنید. دفترچه راهنمای کاربر شما باید اطلاعات دقیقی در مورد نحوه انجام این کار داشته باشد.

  1. ۵. تاخیر صوتی

صدایی که همگام نیست دیوانه کننده است. این یک مشکل خاص در راه اندازی سینمای خانگی سامسونگ به دلیل شبکه دستگاه ها و کابل ها است. با پیوندهای بیشتر در زنجیره، ممکن است مقداری تاخیر در سیگنال تصویر وجود داشته باشد.

با تنظیم تنظیمات تأخیر صدا در تلویزیون یا گیرنده، تأخیر صدای سیستم صدای فراگیر را برطرف کنید. تنظیم چند میلی ثانیه معمولاً تمام چیزی است که لازم است. مجدداً، از دفترچه راهنمای کاربر خود برای دستورالعمل های دقیق استفاده کنید.

  1. ۶. صدای کوچک یا پررونق

صدای ریز یا با صدای نازک معمولاً به این دلیل است که تریبل بیش از حد بالا تنظیم شده است. صدای پررونق که اتاق را تکان می دهد نتیجه بیس زیاد است. از گیرنده خود برای یکسان سازی صدا با اولویت خود استفاده کنید.

  1. ۷. تراز ضعیف تصویر

اگر از پروژکتور برای ویدیو استفاده می کنید، حتی یک تغییر کوچک در پروژکتور نصب شده می تواند تصویر را کج یا خارج از مرکز نشان دهد. از دستگیره های تنظیم دقیق روی پروژکتور خود برای تنظیم مجدد تصویر استفاده کنید. اکثر پروژکتورها یک منو یا برنامه کالیبراسیون برای کمک به شما در این فرآیند دارند. به یاد داشته باشید که باید به صورت جانبی، عمودی و زاویه ای تنظیم کنید.

حتما بخوانید   علت ایجاد صدا در ماشین ظرفشویی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =