دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چگونه مشکل مانیتور سامسونگ «بدون نمایشگر» یا «بدون سیگنال» را برطرف کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید اما صفحه نمایش ثابت می ماند و چیزی را نشان نمی دهد، و دلیل اصلی نشان دادن خطای «بدون سیگنال» یا «کابل ویدیوی بررسی» مانیتور سامسونگ شما بر روی صفحه نمایش، همگی به دلیل برخی جزئی یا شاید یک خطا باشد. چندین مورد ممکن است که ممکن است برای رایانه شخصی شما اتفاق بیفتد، و بهترین و سریع ترین راه برای یافتن مشکل واقعی، عیب یابی رایانه شما به درستی است. بنابراین، فقط به این آموزش پایبند باشید و من به شما گام به گام تأیید سخت افزاری را راهنمایی می کنم که برای راه اندازی یا راه اندازی رایانه خود باید انجام دهید.

راه حل شماره ۱ – بررسی کابل خارجی

اکنون اولین چیزی که باید در مورد مانیتور سامسونگ خود مطمئن شوید این است که «روشن» است و کابل ویدیو به درستی وصل شده است. بیشتر اوقات فقط به دلیل شل بودن کابل، بسیاری از مردم با این صفحه نمایش سیاه سیاه مشکل مرتبط هستند.

اگر همه چیز به درستی وصل شده باشد و باز هم چیزی روی صفحه نمایش رایانه شما ظاهر نشود، بهترین راه برای شناسایی آن یک مشکل سخت افزاری داخلی یا خارجی است. می توانید بارها و بارها کلید NumLock یا CapsLock صفحه کلید را فشار دهید و بررسی کنید چراغ NumLock یا CapsLock صفحه کلید چشمک می زند یا خیر.

اگر پس از زدن کلیدها چشمک می زند، قطعاً خطای کابل مانیتور سامسونگ شماست، و اکنون زمان آن است که باید سعی کنید از کابل ویدیویی متفاوت برای رایانه شخصی خود استفاده کنید. من فقط این را می گویم زیرا اگر صفحه کلید شما خوب کار می کند، به این معنی است که تمام سخت افزار داخلی شما عالی کار می کند و مشکل واقعی از خارج از کابینت رایانه است.

حتما بخوانید   دلایل سیاهی ناگهانی مانیتور سامسونگ

راه حل شماره ۲ – بررسی کارت گرافیک/ویدئو

واحد پردازش گرافیک خارجی معمولاً به عنوان یک جزء اضافی مادربرد روی مادربرد رایانه شخصی نصب می شود. خوبی در مورد گرافیک گسسته این است که می توان آن را به راحتی در زمانی که نیاز به اصلاح سیستم کامپیوتری خود دارید ارتقا داد.

و این امکان وجود دارد که پس از بررسی متقاطع مانیتور سامسونگ، همچنان صفحه سیاه سیاه یا شاید خطای “بدون سیگنال” را فقط به دلیل نقص جزئی در کارت گرافیک خود دریافت کنید.

بنابراین، اکنون دومین چیزی که برای عیب یابی در رایانه خود نیاز دارید، کارت گرافیک است. دلیل اینکه ما اکنون کارت را آزمایش می کنیم این است که این کارت است که تمام فرآیندهای گرافیکی را پردازش می کند و تصاویر گرافیکی را به کاربر رایانه نمایش می دهد.

در صورتی که هیچ کارت گرافیکی در رایانه خود نصب نکرده اید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید زیرا فرآیند گرافیکی رایانه شما توسط چیپ ست مادربرد کنترل می شود و ما در ادامه این مقاله مادربرد را با مشکل مواجه خواهیم کرد.

اگر در یک سال گذشته هرگز کارت گرافیک خود را تمیز نکرده اید، ممکن است که کنتاکت های طلایی کارت شما مقداری خوردگی داشته باشد.

و نه تنها یک دلیل، بسیاری از خطاهای GPU مختلف ممکن است رخ دهد: مانند فن GPU کار نمی کند یا شاید GPU نیاز به Reballing داشته باشد یا مانند چیزی غیره. بنابراین، اکنون زمان آن فرا رسیده است که باید کارت را از مادربرد رایانه شخصی خود جدا کنید. (فقط برای هدف عیب یابی). و مطمئن شوید که بند مچی ضد الکتریسیته ساکن زمین ESD را استفاده کرده اید.

حتما بخوانید   مشکلات باطری موبایل

راه حل شماره ۳ – بررسی سخت افزار داخلی

یک مادربرد برای راه اندازی خود فقط به رم، پردازنده، فن CPU و یک SMPS نیاز دارد و همه چیزهای دیگر مانند HDD و DVD-RW و غیره فقط برای افزایش تجربه هستند. در صورتی که هر یک از سخت افزارهای اتصال خراب شود، ممکن است مشکل NO Display رخ دهد.

بسیاری از سخت افزارهای اضافی در کابینت کامپیوتر شما وجود دارد که هیچ ارتباطی بین راه اندازی مادربرد شما ندارند، مانند هارد دیسک، SSD، DVD-RW، FDD، چراغ های کابینت، کارت خارجی و غیره. بنابراین، اکنون زمان حذف تمام این موارد اضافی است. و مادربرد خود را تنها با استفاده از سخت افزارهایی راه اندازی کنید که برای راه اندازی آن بیشترین نیاز را دارند.

پس از آن، می توانید سعی کنید رایانه خود را روشن کنید و اگر به طور معمول بوت شود، به این معنی است که رایانه شما با یکی از قطعات سخت افزاری داخلی اضافی که باید بررسی کنید مشکل دارد.

می‌توانید این کار را با بررسی تک تک قطعات سخت‌افزاری که با اتصال آن‌ها به محل خود جدا می‌کنید انجام دهید و این به شما کمک می‌کند تا بفهمید کدام یک واقعاً مشکل را ایجاد می‌کند. اگر صفحه نمایش شما هنوز چیزی را به شما نشان نمی دهد، فقط به راه حل بعدی بروید.

راه حل شماره ۴ – بررسی باتری CMOS

باتری CMOS در واقع همان باتری است که مقدار کمی از منبع تغذیه مداوم را برای بایوس مادربرد فراهم می کند تا بتواند تنظیمات فعلی را ذخیره کند. مانند تاریخ یا زمان، تنظیمات بوت و غیره.

حتما بخوانید   تعمیر تلویزیون OLED

و گاهی اوقات ممکن است که باتری CMOS کامپیوتر شما خالی شده و از راه اندازی عادی کامپیوتر شما جلوگیری کند. در این صورت، می توانید باتری CMOS خود را بردارید و سعی کنید کامپیوتر خود را دوباره راه اندازی کنید. اگر به طور معمول شروع می شود، سلول باتری CMOS مادربرد خود را تغییر دهید و سپس تمام تنظیمات بایوس را مطابق با خود تنظیم کنید.

راه حل شماره ۵ – بررسی RAM

اکثر شما با استفاده از این مرحله مشکل خود را حل خواهید کرد. معمولاً ۹۰٪ هیچ خطای نمایشگر فقط به دلیل رم معیوب است و در صورتی که رم شما از بین رفته باشد، هیچ چیز دیگری به جز یک رم جدید نمی تواند رایانه شما را راه اندازی کند.

در صورتی که دو RAM Stick در رایانه خود نصب کرده اید، می توانید سعی کنید یکی از آنها را حذف کرده و سپس رایانه خود را روشن کنید. اگر رایانه شما هنوز کار نمی کند، کافی است رم را از اسلات آن بردارید و رم دیگری را روی همان اسلات RAM نصب کنید.

راهکارهای رفع خرابی مانیتور سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =