دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی. ماشین ظرفشویی سامسونگ شما روشن نمی شود مگر اینکه در بسته و قفل باشد و دلیل خوبی داشته باشد. یک درب که به درستی قفل شده باشد، آب را در داخل نگه می دارد، نه در کف آشپزخانه شما. همچنین به طور همزمان یک سنسور را فعال می کند که به دستگاه می گوید روشن کردن آن بی خطر است. اگر قفل ماشین ظرفشویی سامسونگ شما بسته نمی شود، ما می توانیم کمک کنیم. کارشناسان آموزش دیده اند و تجربه تعمیرات همه لوازم اصلی از جمله ماشین ظرفشویی سامسونگ را دارند. وقتی لوازم خانگی خراب می شوند، آنها را تعمیر می کنیم، از ماشین ظرفشویی سامسونگ نشتی گرفته تا ماشین ظرفشویی سامسونگ که با آب پر نمی شود. بنابراین قبل از اینکه بشقاب های کاغذی خود را بشکنید، در اینجا نحوه عیب یابی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ که بسته نمی شود یا قفل نمی شود، آورده شده است.

تعمیر بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

دلایل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ شما

فقط به این دلیل که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما بسته نمی شود، به این معنی نیست که یک ماشین شکسته دارید. بیایید نگاهی به چند دلیل متداول در بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ تان بیندازیم و چگونه ممکن است بتوانید آنها را تعمیر کنید.

یک نکته مهم: قبل از اقدام به تعمیر، همیشه برق ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را قطع کنید تا خطر برق گرفتگی یا آسیب کمتر شود.

ماشین ظرفشویی سامسونگ نامناسب

اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ جدید شما به درستی نصب نشده باشد (مثلاً کج یا شیب دار) درب می تواند به کابینت اطراف برخورد کند و از بسته شدن کامل آن جلوگیری کند. در نتیجه دستگاه روشن نمی شود. این نوع مشکل در ماشین‌هایی که وان‌های پلاستیکی دارند، بیشتر دیده می‌شود، نه در ماشین‌های فولادی ضد زنگ.

برای رفع این مشکل، از یک سطح حباب برای تأیید تراز بودن دستگاه استفاده کنید. اگر اینطور نیست، می‌توانید پاها را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا بلندتر شوند و در جهت عقربه‌های ساعت برای کوتاه کردن آن‌ها به یکنواخت شدن دستگاه کمک کنید.

حتما بخوانید   تعویض سیم برق HD850 دی وی دی پلیر سامسونگ

اگر ماشین قدیمی‌تری دارید، مطمئن شوید که پیچ‌هایی که آن را روی کابینت نگه می‌دارند شل نباشند. اگر باشند، ممکن است در بسته نشود. از یک پیچ گوشتی یا آچار برای تنظیم پیچ ها استفاده کنید و از قرار گرفتن درب در جای مناسب خود اطمینان حاصل کنید.

چفت درب ماشین ظرفشویی سامسونگ کثیف

غذا، صابون و کثیفی ممکن است در قفل فلزی گیر کند، بنابراین آن را برای انسداد بررسی کنید و با یک پارچه یا اسفنج مرطوب تمیز کنید. برای تمیز کردن سینی پخش کننده صابون نیز یک لحظه وقت بگذارید. وقتی مطمئن شدید که چیزی مانع بسته شدن چفت نمی شود، دوباره سعی کنید در را ببندید.

قفسه های بیرون زده ماشین ظرفشویی سامسونگ

گاهی اوقات، قفسه های ماشین ظرفشویی سامسونگ – یا ظروف – از بسته شدن درب جلوگیری می کنند. ظروف را می توان خیلی بلند یا خیلی سفت بسته بندی کرد و وقتی بیرون زدگی می کنند ممکن است در بسته نشود. تنظیمات را بررسی کنید تا ببینید آیا ظروف بلند، دسته تابه یا هر چیز دیگری مانع بسته شدن در می شود.

اگر قفسه‌ها هنوز هم ردیف نمی‌شوند، دستورالعمل‌های کتابچه راهنمای کاربر خود را دنبال کنید (معمولاً به صورت آنلاین در دسترس است) تا نحوه برداشتن قفسه‌های بالا و پایین را بیاموزید. وقتی آنها را بیرون آوردید، قبل از قرار دادن مجدد، مطمئن شوید که چیزی مانع ریل های نگهدارنده داخل دستگاه نمی شود.

خرابی قفل درب ظرفشویی سامسونگ

اگر چفت درب فرسوده شود، خراب شود، یا از تراز خارج شود، در طاقچه تعیین شده خود قرار نمی گیرد – و ماشین را برای راه اندازی تحریک نمی کند. بسته به مارک و مدل ماشین ظرفشویی سامسونگ شما، تعویض گیره می تواند آسان باشد. اگر اینطور نیست، ممکن است بخواهید با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر می‌خواهید خودتان آن را تعویض کنید، به دنبال قفل پشت پانل درب داخلی، نزدیک به محل اتصال درب به دستگاه بگردید. ممکن است مجبور شوید کل پانل کنترل را بردارید تا به قفل برسید، یا ممکن است فقط مجبور باشید یک پانل دسترسی را باز کنید. برای پیدا کردن این موضوع به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید. در مرحله بعد، ضامن را باز کنید، کانکتور الکتریکی آن را بردارید و یک قفل جدید را به داخل آن بپیچید. قبل از قرار دادن صفحه کنترل یا دسترسی در جای خود، حتما کانکتور برق را دوباره وصل کنید.

حتما بخوانید   صفحه نمایش یخچال ساید

صفحه ضربه ای نامناسب

بخشی از ماشین ظرفشویی سامسونگ شما که ضامن در آن قرار می گیرد صفحه ضربه ای نامیده می شود. روی قاب بالای ماشین ظرفشویی سامسونگ یافت می شود. در حالی که به ندرت اتفاق می‌افتد، صفحه ضربه می‌تواند شل شود یا ناهماهنگ شود، به این معنی که قفل در جای خود قفل نمی‌شود و در بسته نمی‌شود. اگر صفحه ضربه زنگ زده است، آن را تعویض کنید. در غیر این صورت، پیچ ها یا پیچ ها را باز کنید، آن را به جای خود تنظیم کنید، سپس پیچ ها را دوباره ببندید.

اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما صفحه ضربه ای پلاستیکی داشته باشد زنگ نمی زند اما به راحتی می شکند. اگر این کار را کرد، باید آن را جایگزین کنید.

مشکلات لولای درب ظرفشویی ال جی

لولاها به درب ماشین ظرفشویی سامسونگ اجازه باز و بسته شدن می دهند. اگر متوجه شدید که درب صدای جیر جیر می کند یا کج به نظر می رسد، لولاها را از نظر زنگ زدگی، شکستگی یا شل شدن پیچ ها بررسی کنید. در اکثر ماشین های ظرفشویی سامسونگ، می توانید با برداشتن قاب ماشین ظرفشویی سامسونگ یا پانل های بالا و کناری به لولاها دسترسی پیدا کنید. اگر لولاها شل هستند، آنها را سفت کنید تا گیره در یک خط قرار بگیرد و بسته شود. اگر کار نکرد، باید تعویض شوند.

مسائل فنر درب

وقتی فنر در از جای خود خارج شود، ممکن است درب ماشین ظرفشویی سامسونگ به درستی بسته نشود. نتیجه؟ قفل ممکن است در طاقچه کلیک نکند، به این معنی که نمی تواند سنسور را برای راه اندازی دستگاه فعال کند. فنرها در نزدیکی لولاها قرار دارند، بنابراین در حالی که آنها را بررسی می کنید، مطمئن شوید که هر فنر در هر دو طرف در جای خود قرار دارد و سیم پیچ ها یکنواخت هستند. اگر متوجه نقص، زنگ زدگی یا شکاف در سیم پیچ ها شدید، آنها را تعویض کنید.

حتما بخوانید   عیب یابی روشن و خاموش شدن مانیتور سامسونگ

واشر درب معیوب

وقتی فنر در از جای خود خارج شود، ممکن است درب ماشین ظرفشویی سامسونگ به درستی بسته نشود. نتیجه؟ قفل ممکن است در طاقچه کلیک نکند، به این معنی که نمی تواند سنسور را برای راه اندازی دستگاه فعال کند. فنرها در نزدیکی لولاها قرار دارند، بنابراین در حالی که آنها را بررسی می کنید، مطمئن شوید که هر فنر در هر دو طرف در جای خود قرار دارد و سیم پیچ ها یکنواخت هستند. اگر متوجه نقص، زنگ زدگی یا شکاف در سیم پیچ ها شدید، آنها را تعویض کنید.

در کنار لبه داخلی درب یا وان ماشین ظرفشویی سامسونگ، نواری از لاستیک انعطاف پذیر به نام واشر در قرار دارد که آب بندی آن را تضمین می کند. هنگامی که درب به درستی چفت می شود، واشر تمام آب را در داخل نگه می دارد. اما مهر و موم می تواند بدشکل شود، به خصوص در ماشین های قدیمی، و باعث بسته نشدن درب و فعال نشدن قفل شود.

اگر مقدار کمی آب در طول یک چرخه به بیرون نشت کند، متوجه خواهید شد که واشر مشکل ساز است، و اگر درب ماشین ظرفشویی سامسونگ اصلا بسته نشود، متوجه خواهید شد که شل است. تعویض واشر کار سختی نیست. واشر قدیمی را بردارید و واشر جدید را در جای خود فشار دهید. برخی از مدل ها ممکن است از شما خواسته شود که درب را بردارید، بنابراین به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.

پیشنهاد مطالعه: مدت زمان چرخه ماشین ظرفشویی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =