نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نادیده گرفتن خطای کارتریج جوهر پرینتر. تلاش برای تغییر یا جایگزینی کارتریج جوهر خالی شما می‌تواند برای افرادی که برای اولین بار انجام می‌دهند دردسرساز باشد، زیرا دقت زیادی دارد و احتمال افزایش خطا بسیار بیشتر است. اما نگران نباشید، زیرا این اتفاق هر از چند گاهی با اکثر کاربرانی که از پرینتر استفاده می کنند، رخ می دهد.

پس از تغییر کارتریج جوهر پرینتر، کاربران معمولاً با یک خطای رایج مواجه می شوند که در آن پرینتر تغییرات کارتریج را تشخیص نمی دهد. سطوح جوهر خالی را پیدا کنید یا کارتریج جوهر با پرینتر شما سازگار نیست و غیره. در نتیجه کاربران با یک سوال بسیار متداول مواجه می شوند، یعنی چگونه خطای کارتریج جوهر سامسونگ را نادیده بگیریم؟

خوشبختانه، راه حل های ممکن برای حل این خطا بسیار آسان تر برای تمرین هستند. در اینجا در این راهنما، ما به شما در شناسایی دلایل احتمالی ایجاد این مشکل و راه برای پاسخ به نحوه رفع خطای کارتریج جوهر سامسونگ کمک خواهیم کرد.

نادیده گرفتن خطای کارتریج جوهر پرینتر
نادیده گرفتن خطای کارتریج جوهر پرینتر

دلایل رایج برای نشان دادن خطای کارتریج جوهر در پرینتر سامسونگ

در ادامه دلایل نشان دادن خطای کارتریج جوهر در پرینتر به شما توضیح داده میشود:

 دلیل ۱: کارتریج جوهر به درستی در شکاف نصب نشده است

کارتریج های جوهر باید به درستی در شیارهای مربوطه خود وارد شوند. اما، به نظر می رسد که بیشتر اوقات، زمانی که کارتریج را وارد می کنیم. روی سطح باقی می‌ماند و در شکاف زیر وصل نمی‌شود، به همین دلیل پرینتر نمی‌تواند کارتریج‌های جوهری را که ما اضافه کرده‌ایم تشخیص دهد و در نتیجه پیام خطا را نشان می‌دهد.

برای جلوگیری از این وضعیت، هر زمان که کارتریج جوهر را وارد می‌کنید مطمئن شوید که روی آن کلیک شده است یا تونر معیوب یا خراب نیست.

 دلیل ۲: ریست کردن حافظه داخلی

هر زمان که کارتریج خالی را به یک کارتریج جوهر جدید تغییر می دهیم، قرار است پرینتر حافظه داخلی خود را بازنشانی کند تا بتواند سطح جوهر را بازنشانی کند. اما به دلیل برخی ایرادات فنی. گاهی اوقات پرینتر نمی تواند آن را به درستی انجام دهد و تصور می کند که کارتریج قدیمی وارد شده است و کارتریج جدید نیست که باعث خطای کارتریج جوهر خالی می شود.

 دلیل ۳: پوشش های محافظ برداشته نمی شوند

کارتریج های جدید در نوارها، پوشش های پلاستیکی و غیره پیچیده می شوند. قبل از نصب آن در پرینتر، مطمئن شوید که هر نوع پوشش محافظ را جدا کرده اید. در غیر این صورت پرینتر قادر به ثبت کارتریج جدید نخواهد بود و متأسفانه خطا را نشان می دهد.

دلیل ۴: تراشه های تماس کثیف یا آسیب دیده در پرینتر

تونر یا کارتریج جوهر دارای کنتاکت فلزی است که در صورت اتصال به تراشه‌های تماس داخل پرینتر به آنها اجازه می‌دهد تا خصوصیات خود را با هم ارتباط برقرار کنند. هنگامی که تراشه های فلزی داخل پرینتر کثیف یا معیوب هستند، نمی توانند با کارتریج جوهر متصل شوند و این منجر به ارتباط نامناسب می شود. مهم است که قبل از قرار دادن کارتریج جدید، تمیز بودن این تراشه های فلزی را بررسی کنید.

دلیل ۵: سامسونگ Cartridge Protection فعال است

ممکن است “فعال کردن محافظت کارتریج” را در سیستم خود فعال کرده باشید تا از کارکردن کارتریج های سازگار دیگر روی دستگاه خود جلوگیری کنید. هنگامی که کارتریج جدیدی اضافه می کنید، می توانید به سادگی این گزینه را خاموش کنید.

نحوه رفع خطای کارتریج جوهر سامسونگ در ۸ مرحله ساده

هنگام خرید کارتریج جوهر، باید اطمینان حاصل کنید که کارتریج از کیفیت خوبی برخوردار است و با سیستم شما سازگار است. اگر این مورد است. پس هیچ چیز نمی تواند شما را از استفاده از پرینتر خود با همان کارتریج، صرف نظر از مکانی که آن را از آن خریده اید، باز دارد.

بنابراین، خوب بنشینید و ۸ راه مختلف برای عبور از این وضعیت را بررسی کنید و برای خود پاسخی به «چگونه خطای کارتریج جوهر سامسونگ را نادیده بگیریم» دریافت کنید؟

 1. تنظیم مجدد حافظه پرینتر
 2. کارتریج قدیمی را در پرینتر خود قرار دهید
 3. بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه بماند
 4. کارتریج قدیمی را با یک کارتریج جوهر جدید جایگزین کنید. قبل از قرار دادن کارتریج، مطمئن شوید که تمام برچسب ها یا برگه های بسته بندی را از آن جدا کرده اید. بررسی کنید تراشه های فلزی پرینتر تمیز و سالم باشند.
 5. دکمه پاور پرینتر خود را خاموش کنید
 6. سیم برق پرینتر را از منبع برق جدا کنید. برای خاموش کردن کامل پرینتر شما باید هر دو مرحله را انجام دهید، در غیر این صورت پرینتر می تواند برای مدتی در حالت خواب باشد و به طور کامل خاموش نمی شود. پرینتر را به مدت ۱۰ دقیقه بیکار نگه دارید.
 7. دوشاخه برق را دوباره به منبع برق در دیوار وصل کنید.
 8. کارتریج پرینتر جدید را اضافه کنید
 9. با استفاده از دکمه پاور، برق را روشن کنید

تمیز کردن کنتاکت های فلزی (اگر کارتریج جوهر شما دارای آن باشد)

کنتاکت های فلزی عموماً قطعات نازک مسطحی از فلز مس هستند که به پشت کارتریج جوهر یا در یک طرف متصل می شوند. تمیز کردن آن برای اتصال مناسب بین پرینتر و کارتریج بسیار مهم است.

 1. کارتریج را بردارید و با خیال راحت روی یک سطح تمیز قرار دهید.
 2. کنتاکت های فلزی روی کارتریج جوهر و نقطه اتصال داخل پرینتر را بررسی کنید.
 3. تمام کثیفی ها را از هر دو با یک پارچه خشک تمیز پاک کنید.
 4. کارتریج جدید را نصب کنید
 5. پرینتر را روشن کنید و چاپ را امتحان کنید.

پیشنهاد مطالعه: نحوه ضبط یک جلسه مجازی روی لپ تاپ سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =