دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd

در بخش تعمیر تلویزیون آبخورده راجع به نحوه ایجاد آبخوردگی و ایرادهایی که ممکن است در اثر نفوذ مایعات به داخل تلویزیون ایجاد شود توضیحاتی دادیم و گفتیم که در هنگام ورود مایعات مختلف (که در نقش یک ماده رسانا ظاهر می شوند) پین های فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر که در زیر قاب و سطح جلوئی تلویزیون قرار دارند بهم اتصال می کنند و باعث ایجاد خرابی در نقطه اتصال فلت به برد آدرس می شوند. تا این مرحله، آسیب وارده تنها با ترمیم برد آدرس و فلت آبخورده تلویزیون قابل تعمیر است اما در صورت سرایت خرابی به داخل فلت و سوختن و از قطع شدن خطوط ازتباطی فلت یا خرابی آی سی پردازنده دیگر تعمیر و ترمیم جوابگو نیست و تنها راه حل تعمیر تلویزیون تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd شماست.

فلت های پنل در واقع قطعات و نوارهای نرم و انعطاف پذیری هستند که تصویر را از برد آدرس به پنل تلویزیون منتقل می کنند و در روی هر یک از این فلت ها یک ای سی برای پردازش نهایی تصویر و انتقال به پنل تلویزیون وجود دارد. خطوط ارتباطی در روی این فلت ها به صورت خطوط گرافیکی است که در اثر عبور جریان زیاد (که عمدتا در اثر اتصالی ناشی از ورود مایعات ایجاد می شود) از بین می رود و در این مرحله همانطور که گفتیم تنها راه حل تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd است.

ظرافت تعمیر در بخش تعمیر پنل تلویزیون به حدی است که با چشم غیر مسلح امکانپذیر نیست و باید بوسیله لوپ های خاص انجام شود. در بخش تعویض فلت پنل تلویزیون led و lcd داستان اما به گونه ای دیگر است و کار تماما بوسیله بندینگ ماشین انجام می شود. برای تعویض ابتدا باید فلت معیوب از دستگاه جدا شده و پس از اماده سازی محل نصب فلت جدید در محل و با دقت بسیار زیاد نصب شود.

حتما بخوانید   6 دلیل داغ بودن کمپرسور یخچال سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 2 =