دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

کار نکردن جاروبرقی ربات . جاروبرقی ربات سامسونگ بسیار راحت است و معمولاً در اکثر مواقع بدون هیچ مشکلی کار می کند. با این حال، مانند همه دستگاه های الکترونیکی گهگاهی ممکن است با مشکل مواجه شود یا اصلا کار نکند. در این مقاله نحوه تعمیر جاروبرقی ربات سامسونگ که کار نمی کند را توضیح می دهیم.

کار نکردن جاروبرقی ربات

علت کار نکردن جاروبرقی ربات سامسونگ

جاروبرقی ربات سامسونگ می تواند همچنان متوقف شود، یا ناگهان متوقف شود و راه اندازی مجدد نشود. چند دلیل وجود دارد که چرا این اتفاق می افتد، و لازم است هر یک از مراحل عیب یابی زیر را امتحان کنید تا جاروبرقی ربات سامسونگ خود را در زمانی که کار نمی کند شناسایی و تعمیر کنید.

به طور کلی، در حالت دستی است و باید روی تمیز کردن خودکار تنظیم شود، یا در حالت تمیز نقطه ای بوده و تمام شده است. در موارد دیگر، باتری خالی است و به دلایلی که در زیر توضیح داده شده است نمی تواند شارژ شود. معمولاً با بازنشانی آن، و شناسایی علت ایجاد مشکل، دوباره کار می‌کند.

در غیر این صورت، اگر هر یک از مراحل مختلف عیب‌یابی زیر را امتحان کردید و هنوز به درستی کار نمی‌کند، باید با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید. برخی از جاروبرقی های ربات سامسونگ دارای یک کنترل از راه دور هستند و/یا می توان با صدای شما دستوراتی به آنها داد. با برداشتن و برگرداندن آن شروع کنید. سپس کلید اضطراری را فشار دهید تا در موقعیت خاموش قرار گیرد.

حدود ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس آن را در وضعیت روشن قرار دهید. آن را دوباره روی زمین قرار دهید و دکمه “شروع” را روی آن فشار دهید، مانند پخش کننده موسیقی نماد “پخش/مکث” را دارد. یا، دکمه استارت را روی کنترل از راه دور فشار دهید، یا بگویید «شروع» تا آن را در حالت تمیز کردن خودکار قرار دهید.

حتما بخوانید   تعمیر تلویزیون سامسونگ مازندران

اگر جاروبرقی ربات سامسونگ خود را بردارید، دوباره راه اندازی نمی شود. باید به صورت دستی با استفاده از دکمه‌های جلویی، کاری را که می‌خواهید انجام دهد انتخاب کنید.

یا با فشار دادن دکمه های روی کنترل از راه دور. همچنین پس از اینکه آن را برای تمیز کردن نقطه‌ای تنظیم کردید، یا از آن در حالت تمیز کردن دستی استفاده کردید، باید به حالت تمیز کردن خودکار برگردید تا دوباره شروع به تمیز کردن خودکار خانه شما کند.

شارژ نشدن ربات جاروبرقی سامسونگ

یک جاروبرقی رباتیک سامسونگ طوری برنامه ریزی شده است که وقتی باتری کم شد به ایستگاه اتصال می رود، شارژ می شود و سپس در جایی که متوقف شده است پایان می یابد. با این حال، ممکن است طیف وسیعی از مشکلات وجود داشته باشد که در آن به خودی خود متصل نمی شود، یا به دلیل خالی بودن باتری از بین می رود. در اینجا آنچه باعث می شود این اتفاق بیفتد و چگونه از وقوع آن جلوگیری کنید.

به طور کلی، پین‌های شارژ روی جاروبرقی ربات سامسونگ یا ایستگاه داک باید تمیز شوند، محل اتصال صاف نیست، چیزی وجود دارد که مسیر آن را به سمت ایستگاه اتصال مسدود می‌کند، یا باید بازنشانی شود.

طیف وسیعی از راه‌ها وجود دارد که برای نشان دادن این مشکل طبق گفته سامسونگ حرکت می‌کند. می‌تواند تا دوشاخه ایستگاه اتصال حرکت کند و در عرض چند ثانیه از ایستگاه خارج شود. سپس این کار را بارها و بارها انجام خواهد داد. این نشان می‌دهد که پین‌های شارژ در جاروبرقی ربات سامسونگ یا در ایستگاه داک تمیز نیستند.

حتما بخوانید   انتخاب مناسبترین گوشی سامسونگ

یا، ایستگاه docking کاملاً تراز نیست. ایستگاه اتصال را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاملاً صاف است. و هیچ چیز کوچکی در زیر پایه وجود ندارد که به آن کمی کج شود.

سپس پین های شارژ را در ایستگاه داک و ربات سامسونگ خود بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تمیز کنید. اگر همچنان همان کار را انجام می دهد، آن را دوباره راه اندازی کنید. نحوه انجام این کار در انتهای این مقاله توضیح داده شده است. پس از آن، اگر همچنان این کار را انجام می دهد، با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید.

تمام شدن باتری وسط چرخه تمیز کردن

هنگامی که باتری خالی است، نمی تواند به خود ایستگاه اتصال برود. این ممکن است به دلیل یکی از مشکلات بالا رخ دهد. اما، همچنین می تواند به این دلیل باشد که مسیر آن به ایستگاه docking مسدود شده است.

به عنوان مثال، اگر شخصی به طور تصادفی چیزی مانند یک جفت کفش یا یک اسباب‌بازی کودک را به اندازه کافی نزدیک به محل اتصال رها کرد که جاروبرقی ربات سامسونگ شما از نظر فیزیکی نتواند به آنجا برسد. هنگامی که این اتفاق می افتد، صفحه نمایش LCD “LO” را نشان می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، باید آن را به صورت دستی روی ایستگاه اتصال قرار دهید تا شارژ شود.

ربات جاروبرقی سامسونگ بدون مکش

جاروبرقی ربات سامسونگ دارای ۳ تنظیم مکش است: حالت بالا، متوسط ​​و بی صدا. اما، مانند همه جاروبرقی‌ها، گاهی اوقات ممکن است به دلایلی مشکل مکش داشته باشند و مکش کافی را انجام ندهند یا اصلاً مکش نداشته باشند. در زیر نحوه تعمیر جاروبرقی ربات سامسونگ که مکش ندارد آورده شده است.

حتما بخوانید   آموزش check signal cable مانیتور

به عنوان یک قاعده کلی، با بازرسی سطل برای بررسی پر بودن آن شروع کنید و فیلتر را بررسی کنید. اگر سطل پر باشد یا فیلتر پر از گرد و غبار باشد، مکش بسیار ضعیفی خواهد داشت یا اصلا مکش ندارد. برای نحوه خالی کردن و تمیز کردن جاروبرقی رباتیک سامسونگ به دفترچه راهنمای مالک آن مراجعه کنید.

پس از پاک کردن فیلتر و خالی کردن سطل داخلی، اگر مکش هنوز خراب است یا کار نمی کند، جاروبرقی ربات سامسونگ خود را مجددا راه اندازی کنید. یک کلید اضطراری در قسمت زیرین جاروبرقی سامسونگ شما وجود دارد. این را در حالت خاموش قرار دهید و سپس آن را به حالت روشن برگردانید.

مکش را نیز می توان از کم به متوسط ​​و زیاد تنظیم کرد. در بسیاری از جاروبرقی‌های ربات سامسونگ، این حالت‌ها حالت‌های مختلفی مانند حالت توربو، حالت عادی و حالت بی‌صدا نامیده می‌شوند. حالت آرام و حالت عادی مکش به میزان قابل توجهی نسبت به حالت توربو دارند.

اینها می توانند دکمه های اختصاصی روی کنترل از راه دور یا جاروبرقی ربات سامسونگ شما داشته باشند. می تواند نماد یک فن با تعداد زیادی ملخ برای حالت توربو، چند ملخ برای حالت عادی و حتی ملخ کمتر برای حالت بی صدا وجود داشته باشد. آن را در حالت توربو قرار دهید و ببینید که آیا مکش کافی را ندارد.

پیشنهاد مطالعه: حل مشکلات رایج جاروبرقی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =