دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ظرفشویی سامسونگ. زمانی که ما در حال استفاده از ماشین ظرفشویی برند SAMSUNG هستیم­،­بعضأ یکسری کد یا خطا در صفحه نمایشگر ظاهر می­شود. اولین سوالی که به ذهن ما می­رسد این است ،که این خطا به چه دلیل و به چه معنایی است.

بعضی از این کد یا خطاها با دانستن دلیل و نحوه رفع آن برطرف می­شود. ما در این مقاله به بررسی معانی  کدها و نحوه رفع آن می­پردازیم.

ظرفشویی سامسونگ

خطا ۴E ظرفشویی سامسونگ

اگر با گذشت ۶ دقیقه از روشن نمودن ماشین ظرفشویی­، آب به اندازه کافی پر نشود، خطای ۴E نمایان می­شود.

رفع خطا ۴E در ظرفشویی سامسونگ

در ابتدا از باز بودن شیر آب ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. سپس قطع کن شیر آب، دریچه ورودی آب و اتصالات سیم­‌کشی روی شیر ورودی را بررسی کنید و اگر قطعه­‌ای معیوب بود، آن را تعویض کنید. برای تعویض قطعات حتما با یک متخصص تماس حاصل فرمایید.

علت بروز خطا ۴E1

اگر دمای آب ورودی ظرفشویی، بیش از ۱۷۶ درجه فارنهایت باشد، خطا ۴E1 نمایان میشود.

رفع خطا ۴E1

ابتدا دمای آب گرم را از شیر آب آشپزخانه بررسی کنید. اگر درجه حرارت بیش از ۱۲۰ درجه باشد، دمای آب را پایین بیاورید. اگر دمای آب پایین­تر از ۱۷۶ درجه باشد، سنسور دما معیوب است و باید تعویض شود. در نهایت اگر مشکل بر­طرف نشد، باید برد اصلی تعویض شود.

ظرفشویی سامسونگ

علت بروز خطا TE1: سنسور دما دچار اختلال شده است.

ابتدا تمام اتصالات مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم تعویض گردد. در صورتی که مشکل بر­طرف نشد، باید ترموستات تعویض شود و در نهایت اگر مشکل رفع نشد، برد اصلی تعویض شود.

حتما بخوانید   فاصله مناسب برای تماشای تلویزیون

علت بروز خطا ۵E یا SE: خطا ۵E زمانی رخ می­دهد که ماشین ظرفشویی SAMSUNG آب را تخلیه نمی­کند.

رفع خطا ۵E یا SE: باید لوله­‌ها، شلنگ تخلیه و پمپ تخلیه مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم تعویض گردد. برای تعویض قطعات بهتر است با یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس حاصل فرمایید.

علت بروز خطا OE: زمانی که آب بیش از حد در ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد، خطا OE نمایان می­‌شود.

رفع خطا OE: در ابتدا دستگاه را خاموش کنید. سپس دریچه شیر ورودی آب و برد اصلی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم تعویض گردد.

علت بروز خطا LE: این خطا زمانی نمایان می­‌شود که دستگاه نشتی آب داشته باشد.

رفع خطا LE: در این حالت باید تمام شلنگ‌­ها، لوله­‌ها و پمپ تخلیه مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض گردد.

علت بروز خطا HE: زمانی که المنت معیوب باشد، خطا HE نمایان می‌­شود.

رفع خطا HE در ظرفشویی سامسونگ

در زمان بروز خطا HE، دستگاه را از برق جدا کنید و اتصالات سیم­‌کشی المنت را بررسی کنید. در صورت معیوب بودن المنت، قطعه را تعویض کنید.اگر مشکل بر­طرف نشد، باید برد اصلی تعویض شود.

ظرفشویی سامسونگ

علت بروز خطا HE1

زمانی که ترموستات دمای ۱۷۶ درجه فارنهایت یا بیشتر را در داخل دستگاه تشخیص دهد، ظرفشویی ارور HE1 می­دهد.

آیا می دانید: ۶ علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

رفع خطا HE1

در ابتدا ماشین ظرفشویی سامسونگ را از برق جدا کنید. درجه حرارت آب درون ظرفشویی را به دقت بررسی کنید.اگر دمای آب نزدیک به ۱۷۶ درجه فارنهایت بود، باید برد اصلی تعویض شود.اگر دمای آب کمتر از ۱۷۶درجه فارنهایت بود، باید ترموستات تعویض شود. بهتر است برای تعویض قطعات با یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی SAMSUNG تماس حاصل فرمایید.

حتما بخوانید   مشکلات چاپگر در ویندوز 10

علت بروز خطا ۹E : زمانی که سنسور سطح آب، مقدار آب موجود در ظرفشویی را ناکافی تشخیص دهد.

رفع خطا ۹E

ظروفی که از آب پر شده ­اند را از ماشین ظرفشویی خارج نمایید و آب آنها را خالی کنید. سپس برنامه شستشو را دوباره راه ­اندازی کنید. در صورتی که ظرفشویی تراز نبود، پایه­ ها را تنظیم کنید. دستگاه را از برق جدا کنید و سیم­‌های سنسور سطح آب را مجددا متصل نمایید. اگر سیم­‌کشی‌­ها آسیب دیده­اند، آنها را تعویض کنید. اگر اتصالات سیم­‌ها مشکلی نداشت، احتمالا سنسور سطح آب معیوب است و باید تعویض شود.

علت بروز خطا PE:خطا PE بیانگر خطای نیمه­ بار است.

رفع خطا PE

ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و تمام سیم­‌های شل شده بر روی موتور توزیع کننده و سوئیچ توزیع کننده را دوباره متصل کنید. در صورت معیوب بودن سیم­‌ها، آنها را تعویض کنید. در نهایت اگر مشکل برطرف نشد، باید موتور توزیع را تعویض کنید.

خطا­های نمایان شده بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ، نشان دهنده وجود مشکل در کارکرد دستگاه و یا معیوب بودن قطعات ظرفشویی می‌­باشد.

در بعضی مواقع کدهای خطای ماشین ظرفشویی SAMSUNG بسیار ساده و قابل رفع هستند و نیازی به متخصص یا مهارت خاصی ندارد. در غیراین صورت، برای تعمیر ماشین ظرفشویی برند سامسونگ خود، می­توانید با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت برای تعمیر ماشین ظرفشویی شما اقدام گردد.

تعمیرات تخصصی تبلت سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 4 =