دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهکارهای رفع مشکل نشت مایعات تلویزیون سامسونگ

نشت مایعات تلویزیون سامسونگ / تلویزیون سامسونگ شما بدون توجه به جدید یا قدیمی بودن ممکن است دچار نشتی شود. نگاهی به ۴ نکته پیش رو بیندازید که به شما کمک می کند بفهمید چرا تلویزیون سامسونگ شما نشتی دارد و چه کاری باید انجام دهید.

نشت مایعات تلویزیون سامسونگ

شماره ۱: آب باران

خوب، پس یک گودال آب در اطراف تلویزیون سامسونگ شما ظاهر می شود. خوب نیست. اما ممکن است مشکل از خود تلویزیون سامسونگ نباشد. ممکن است با نصب آنتن تلویزیون سامسونگ شما یا چیز دیگری باشد.

مایع اطراف تلویزیون سامسونگ شما می تواند آب باران باشد. این ممکن است آبی باشد که به آرامی از پشت بام جایی که آنتن تلویزیون سامسونگ شما نصب شده است، چکه کرده است. اگر نشتی بسیار کوچک دارید، قطرات ریز آب ممکن است به مرور زمان از کابل کواکسیال چکه کند. با این کار یک حوضچه آب در کنار تلویزیون سامسونگ شما باقی می ماند.

اما چگونه می توان تشخیص داد که آب از کجا می آید؟

در اینجا چند نکته وجود دارد.

 1. ابتدا تلویزیون سامسونگ را خاموش کرده و از برق جدا کنید. سپس سوراخ اطراف کابل کواکسیال را که به بیرون منتهی می شود بررسی کنید. اگر سقف به نظر می رسد که آب آسیب دیده یا احساس می کند مرطوب است، ممکن است نشتی داشته باشید. در این حالت، استفاده از تلویزیون سامسونگ را متوقف کنید زیرا ممکن است آب به داخل کابل چکه کرده باشد و استفاده از آن را خطرناک کند. سپس باید با شرکتی که کابل را نصب کرده است تماس بگیرید.
 2. کابل کواکسیال را لمس کنید و ببینید آیا احساس خیس شدن دارد یا خیر. اگر اینطور باشد، ممکن است نشت داشته باشید. شما باید فوراً استفاده از تلویزیون سامسونگ را متوقف کنید. سپس باید با شرکتی که کابل را نصب کرده است تماس بگیرید.
حتما بخوانید   آموزش جلوگیری از رنگ غیرعادی لپ تاپ

اگر مطمئن هستید که نشتی دارید و فکر می‌کنید که از آب باران می‌آید، این کاری است که باید انجام دهید.

 • استفاده از تلویزیون سامسونگ را قطع کنید. آن را از برق وصل کنید.
 • با یک تکنسین یا شخصی که تلویزیون سامسونگ شما را نصب کرده است تماس بگیرید. اگر تلویزیون سامسونگ شما گارانتی دارد یا اخیرا نصب شده است، نباید هزینه تعمیر را پرداخت کنید.

شماره ۲: تراکم

یکی دیگر از دلایل نشت مایع تلویزیون سامسونگ شما می تواند مربوط به تراکم باشد. اکنون تلویزیون سامسونگ ها برای جلوگیری از این مشکل تولید می شوند. اما اگر با تغییرات شدید آب و هوایی مواجه بوده اید، به عنوان مثال. خیلی سرد تا خیلی مرطوب، ممکن است دچار مشکل تراکم دستان خود شوید.

اگر تلویزیون سامسونگ شما در حال مبارزه با تراکم است، باید بتوانید آن را در خارج از صفحه نمایش ببینید. در آب و هوای بسیار مرطوب، حتی ممکن است آن را در داخل صفحه نمایش ببینید. هنگامی که رطوبت هوا کاهش می یابد، تراکم با هم جمع می شود و می تواند به صورت نشتی در اطراف تلویزیون سامسونگ شما ظاهر شود.

بنابراین، چگونه می توانید مطمئن شوید که این تراکم است که با آن سروکار دارید؟ علائم زیر را بررسی کنید.

 1. شما در آب و هوای بسیار مرطوب زندگی می کنید. برای نمایشگرهای تلویزیون سامسونگ LCD ناشناخته نیست که در خارج یا حتی داخل صفحه نمایش تراکم ایجاد کنند.
 2. وقتی دستان خود را روی تلویزیون سامسونگ می گذارید احساس خیس شدن می کند. در این صورت، تلویزیون سامسونگ را فوراً وصل کنید و استفاده از آن را متوقف کنید.

تلویزیون سامسونگ را تا زمانی که بتوانید خشک کنید آن را از برق جدا کنید

 • تلویزیون سامسونگ را به یک اتاق بسیار گرم (اما نه مرطوب) ببرید. بگذارید آنجا خشک شود. اگر فضای خانه شما بسیار مرطوب است، سعی کنید از یک رطوبت گیر یا تهویه مطبوع استفاده کنید. تا زمانی که خشک نشده از آن استفاده نکنید.
 • تلویزیون سامسونگ را از برق جدا کنید و با احتیاط آن را خشک کنید. اگر روز گرمی است، می توانید آن را جلوی یک پنکه آزاد بگذارید.
 • اگر نمی توانید آب را از تلویزیون سامسونگ خارج کنید، استفاده از آن را متوقف کرده و با سازنده خود تماس بگیرید
حتما بخوانید   آشنایی با خرابی تلویزیون NU790050

شماره ۳: سیال الکترولیتی

اکنون ما به برخی از دلایل پیچیده تر نشت تلویزیون سامسونگ شما می پردازیم. یکی از این موارد می تواند به این دلیل باشد که مایع الکترولیتی از خازن های تلویزیون سامسونگ نشت می کند.

اگر تلویزیون سامسونگ شما به درستی کار نمی کند، این می تواند نشانه ای از خراب شدن یک یا چند خازن باشد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توانید مطمئن شوید که خازن های تلویزیون سامسونگ شما باعث نشتی می شوند یا خیر. در اینجا چند علامت وجود دارد که باید به آنها توجه کنید که مخصوص خازن های شکسته هستند.

 • تلویزیون سامسونگ در حال نشت مایع قهوه ای مایل به قرمز است. ردی که بر جای می گذارد ممکن است شبیه لکه قهوه خشک شده باشد.
 • تلویزیون سامسونگ مقدار کمی مایع در اطراف دریچه های تلویزیون سامسونگ نشت می کند
 • تلویزیون سامسونگ به درستی کار نمی کند

اگر خازن های تلویزیون سامسونگ شما خراب شده اند، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 • خازن های بد را بردارید و آنها را تعویض کنید. این یک کار بسیار مزخرف است که شامل باز کردن پشت تلویزیون سامسونگ است. تکمیل این اصلاح می تواند گارانتی یا بیمه تلویزیون سامسونگ شما را باطل کند.
 • با یک تکنسین تماس بگیرید. آنها باید بتوانند خازن ها را برای شما جایگزین کنند. این باید شما را از رفتن به یک تلویزیون سامسونگ جدید باز دارد. اگر تلویزیون سامسونگ شما تحت گارانتی است، نباید چیزی برای تعمیر بپردازید.

شماره ۴: کریستال مایع

یکی از نادرترین دلایلی که تلویزیون سامسونگ شما ممکن است مایع چکه کند، نشتی در کریستال های مایع است.

حتما بخوانید   سیاه شدن تصویر تلویزیون

چرا این خیلی نادر است؟ خوب، تلویزیون سامسونگ LCD شما از کریستال های مایع برای ایجاد یک تصویر استفاده می کند. اما، این کریستال ها در واقع بسیار چسبناک هستند و از نظر فیزیکی برای آنها سخت است که چکه کنند. گفته می شود، اگر مشکلی در صفحه نمایش شما وجود داشته باشد، کریستال ها ممکن است به طور بالقوه از تلویزیون سامسونگ نشت کنند.

بنابراین، اگر مشکوک به نشت کریستال مایع از تلویزیون سامسونگ خود هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ در اینجا چند پیشنهاد هستند.

 • تلویزیون سامسونگ را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید. هنگامی که تلویزیون سامسونگ نشتی دارد به استفاده از تلویزیون سامسونگ ادامه ندهید.
 • نشتی را با دستان خالی لمس نکنید. هنگام تمیز کردن آن از دستکش استفاده کنید. اگر مقداری از نشت به پوست شما رسید، بلافاصله دست های خود را با آب و صابون بشویید.
 • توجه داشته باشید. شما باید از نشت کریستال های مایع عکس بگیرید تا با سازنده خود به اشتراک بگذارید. این نوع نشتی به عنوان نوار رنگ و خوردگی پلاستیک شناخته شده است. با این گفته، بهتر است فوراً آن را تمیز کنید.

با یک تکنسین تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید و گزارش دهید.

مطلب پیشنهادی: رفع مشکل از کار افتادگی ریموت تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =