دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

روش های جلوگیری از تغییر ورودی تلویزیون سامسونگ

جلوگیری از تغییر ورودی تلویزیون/ آیا تلویزیون سامسونگ شما به تنهایی ورودی را تغییر می دهد؟ در هنگام تماشای تلویزیون به نظر می رسد بصورت ناگهانی، ورودی چپ، راست و مرکز را تغییر می دهد. چگونه می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید؟ در آینده، ۵ راه حل را مشاهده خواهید کرد که به شما در رفع این مشکل کمک می کند.

جلوگیری از تغییر ورودی تلویزیون

شماره ۱: باتری ها را از کنترل از راه دور خارج کنید

ما با یکی از ساده ترین راه حل ها شروع می کنیم. یعنی باتری ها را از ریموت کنترل خود خارج کنید. شما باید این کار را زمانی انجام دهید که تلویزیون سامسونگ روشن است. سپس، باید بازی انتظار را انجام دهید. آیا تلویزیون سامسونگ به خودی خود تغییر ورودی را متوقف می کند؟ اگر چنین است، پس ممکن است مشکل زیر باشد.

 • یکی از دکمه های ریموت گیر کرده و باعث تداخل ورودی شده است
 • ریموت کنترل ایراد دارد

اگر به نظر می رسد یکی از دکمه های کنترل از راه دور گیر کرده است، باید آن را آزاد کنید. این تنها راهی است که تلویزیون سامسونگ دوباره به حالت عادی کار می کند. اگر دکمه ها گیر نکردند، باید کنترل از راه دور خود را تعویض کنید.

در مورد دکمه گیر، می توانید با استفاده از Q-tips و الکل آن را آزاد کنید. (این یعنی مالیدن الکل، اما هیچ چیز مانع از این نمی شود که پس از اتمام کار، با یک پیمانه جشن بگیرید.) در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 1. نوک کیو را به الکل آغشته کنید. الکل اضافی را از نوک کیو جدا کنید.
 2. نوک Q را به اطراف دکمه چسبانده بمالید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بتوانید دکمه را بالا و پایین فشار دهید بدون اینکه گیر کند.
حتما بخوانید   ترفندهای کم جوهر پرینتر سامسونگ

اما اگر کنترل از راه دور شما نیاز به تعویض داشته باشد چه؟ اگر تلویزیون سامسونگ شما همچنان تحت گارانتی است، ممکن است بتوانید به صورت رایگان جایگزین آن را دریافت کنید.

شماره ۲: تلویزیون سامسونگ را ریست کنید

تنظیم مجدد تلویزیون سامسونگ شما یکی دیگر از راه حل های آسان است. این ممکن است تنها کاری باشد که باید انجام دهید تا پرش ورودی را متوقف کنید. در اینجا نحوه بازنشانی شما آمده است.

 1. با دکمه پاور تلویزیون سامسونگ را خاموش کنید
 2. تلویزیون سامسونگ را از برق وصل کنید. ۲ دقیقه صبر کنید.
 3. دوباره آن را به برق وصل کنید
 4. با استفاده از دکمه پاور آن را دوباره روشن کنید

هنگامی که تنظیم مجدد تلویزیون سامسونگ را انجام دادید، تلویزیون سامسونگ را آزمایش کنید تا ببینید آیا همچنان ورودی را به خودی خود تغییر می دهد یا خیر. اگر اینطور نیست، ممکن است برای پاک کردن تنظیماتی که به درستی کار نمی‌کنند به بازنشانی نیاز داشته باشد. اکنون می توانید دوباره همانطور که باید از تلویزیون سامسونگ لذت ببرید.

شماره ۳: هر دستگاه مادون قرمز بی سیم را از تلویزیون سامسونگ دور کنید

اگرچه نادر است، اما دستگاه‌های مادون قرمز بی‌سیم نزدیک به تلویزیون سامسونگ می‌توانند با سیگنال ورودی آن تداخل ایجاد کنند. این باعث می شود تلویزیون سامسونگ به تنهایی ورودی را تغییر دهد. باید هر یک از این دستگاه ها را از تلویزیون سامسونگ خود دور کنید تا دوباره به حالت عادی کار کند.

یک دستگاه مادون قرمز بی سیم می تواند شامل هر یک از دستگاه های زیر باشد.

 1. آشکارسازهای نفوذ
 2. واحدهای کنترل سرگرمی خانگی
 3. میکروفون های بی سیم
 4. هدست
 5. مودم ها
 6. چاپگرها
حتما بخوانید   تعمیر تلویزیون سامسونگ 55NU7900

اگر وقتی یکی از این دستگاه ها را بردارید، تلویزیون سامسونگ تغییر ورودی را متوقف کند، مقصر را پیدا کرده اید. وقتی در حال تماشای تلویزیون سامسونگ هستید، آن دستگاه را در اتاق دیگری نگه دارید.

شماره ۴: حالت تغییر ورودی خودکار را خاموش کنید

برخی از تلویزیون سامسونگ ها دارای حالت تغییر ورودی خودکار هستند. آیا این حالت در تلویزیون سامسونگ شما فعال است؟ سپس تلویزیون سامسونگ شما هنگامی که یک پیوند با کیفیت بالا برای موبایل را تشخیص دهد، به طور خودکار ورودی را تغییر می دهد. بدون توجه به اینکه در حال تماشای فصل پایانی سریال مورد علاقه خود هستید یا خیر، صفحه نمایش را عوض می کند.

بنابراین چگونه می توانید حالت تغییر ورودی خودکار را خاموش کنید؟ در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.

 1. دکمه “HOME” را روی کنترل از راه دور فشار دهید
 2. به “تنظیمات” بروید
 3. “ورودی های خارجی” را انتخاب کنید
 4. به گزینه “AUTO INPUT CHANGE (MHL)” بروید
 5. این تنظیم را خاموش کنید

سپس باید تلویزیون سامسونگ خود را زیر نظر بگیرید تا ببینید اکنون که این گزینه را خاموش کرده اید، پرش ورودی متوقف می شود یا خیر.

شماره ۵: نرم افزار تلویزیون سامسونگ خود را به روز کنید

یک به‌روزرسانی نرم‌افزار ساده اغلب تمام آن چیزی است که یک تلویزیون سامسونگ برای شروع دوباره به درستی کار می‌کند. این به این دلیل است که به روز رسانی نرم افزار موارد زیر را انجام می دهد.

 • امنیت دستگاه خود را افزایش دهید
 • پایداری نرم افزار خود را بهبود بخشید
 • تمام ویژگی های قدیمی را حذف کنید
 • تجربه کاربری خود را بهتر کنید
حتما بخوانید   راهنمای خرید تلویزیون منحنی سامسونگ

برای به روز رسانی نرم افزار تلویزیون سامسونگ خود، باید تنظیمات تلویزیون سامسونگ خود را مرور کنید. در اینجا کاری است که باید انجام دهید.

 1. مطمئن شوید که تلویزیون سامسونگ خود را به اینترنت وصل کرده اید
 2. دکمه “HOME” را روی کنترل از راه دور فشار دهید
 3. به گزینه “HELP” بروید
 4. سپس باید «پشتیبانی مشتری» و «به‌روزرسانی نرم‌افزار» را انتخاب کنید.
 5. سپس “OK” را فشار دهید تا به روز رسانی نرم افزار شروع شود

هنگامی که نرم افزار تلویزیون سامسونگ خود را به روز کردید، باید بررسی کنید که آیا به خودی خود به تغییر ورودی ادامه می دهد یا خیر. اگر این کار را انجام می دهد و سایر راه حل های موجود در این مقاله را امتحان کرده اید، ممکن است لازم باشد با یک تکنسین تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی: دلایل از کار افتادن کنترل تلویزیون سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =