نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

در هنگام خرابی و چاپ نکردن پرینتر به طور طبیعی، برای بسیاری از ما، اولین واکنش احتمالاً این است که فرض کنیم سطح جوهر/تونر ما کم است. در حالی که ممکن است فقط نیاز به تعویض جوهر یا کارتریج تونر داشته باشید، ممکن است مشکل دیگری در پرینتر سامسونگ شما وجود داشته باشد که باعث چاپ های کم رنگ یا محو شدن متن می شود. اگر پرینتر سامسونگ شما جوهر دارد اما پرینت‌های محو شده است، یا ما به شما کمک می‌کنیم تا دلیل آن را بیابید و به شما کمک کنیم بدون نیاز به تعمیر آن بپردازید.

تعمیر پرینتر سامسونگ

  1. ۱. سطح جوهر و تونر پایین است

همانطور که در بالا ذکر شد، کارتریج های شما ممکن است به سادگی خالی یا در حال اتمام باشند، بنابراین آنها را بررسی کنید.

می‌توانید با رفتن به کنترل پنل و مشاهده ویژگی‌های پرینتر سامسونگ/وضعیت کارتریج، این کار را در رایانه شخصی خود انجام دهید. این دقیقاً به شما می گوید که چقدر جوهر یا تونر در کارتریج ها باقی مانده است و آیا آنها مشکلی ایجاد می کنند یا خیر.

اگر پرینتر لیزری دارید، ارزش آن را دارد که کارتریج تونر خود را تکان دهید (مطمئن شوید که این کار را با کارتریج جوهر انجام ندهید، در غیر این صورت ممکن است جوهر روی خود یا اطرافتان بریزد). این کار باعث توزیع مجدد پودر تونر در اطراف کارتریج می شود و قبل از اینکه نیاز به تعویض آن داشته باشید، چند صفحه دیگر در اختیار شما قرار می دهد. فقط کارتریج را با هر دو دست بگیرید و به آرامی آن را از یک طرف به سمت دیگر و بالا و پایین به مدت حدود ۱۰ ثانیه تکان دهید. سپس آن را دوباره در پرینتر سامسونگ خود قرار دهید و سعی کنید چاپ کنید.

  1. ۲. چسبیدن تونر به غلتک فیوزر یا مشکل در غلتک انتقال

در پرینتر سامسونگ لیزری شما، فیوزر بخشی است که پودر تونر را گرم می کند و به چسبیدن و مهر و موم شدن کاغذ برای ایجاد یک چاپ کمک می کند. (درباره نحوه کار پرینترهای لیزری بیشتر بدانید). گاهی اوقات، تونر ممکن است به غلتک بالایی فیوزر بچسبد. اگر بتوانید یک تصویر شبح‌دار از چاپ خود را در جای دیگری در صفحه ببینید، می‌تواند مشکل شما باشد. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که آخرین چیزی که چاپ شده است ذرات تونر را که کاملاً ذوب نشده‌اند به فیوزر می‌چسباند، هنگامی که مورد بعدی چاپ می‌شود، روی کاغذ منتقل می‌شود و جلوه‌ای از یک تصویر شبح‌آلود کم‌نور را در بالای صفحه ایجاد می‌کند. چاپ جدید

Ghosting نشانه مطمئنی از وجود مشکل در فیوزر است. سعی کنید واحد فیوزر خود را بردارید (پس از جدا کردن پرینتر) و بررسی کنید که آیا غلتک بالایی تونر به آن چسبیده است یا خیر. اگر اینطور است، احتمالاً ارزش دارد که آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید که باید بتوانید آن را آنلاین بخرید و خیلی سریع آن را تحویل بگیرید.

برای مطالعه بیشتر : اگر پرینتر سامسونگ صفحات خالی را چاپ کند چه باید کرد؟

مشکل در غلتک انتقال

غلتک انتقال شما از شارژ الکتریکی خود استفاده می کند تا تونر را از واحد درام کارتریج شما به صفحه برساند. گاهی اوقات، ممکن است به درستی در پرینتر سامسونگ شما قرار نگیرد و باعث آن چاپ های سبک شود. با دقت آن را با استفاده از قلاب هایی که با آن عرضه می شود بردارید و دوباره سعی کنید آن را وارد کنید. وقتی به درستی درج شود، باید زیبا و صاف به نظر برسد. (اگر در برداشتن آن مشکل دارید، ابزارها را شکسته یا سعی نکنید آن را پاره نکنید! از یک تکنسین کمک بخواهید).

از طرف دیگر، ممکن است چیزی روی سطح خود داشته باشد که تأثیر مضری بر بار الکتریکی آن داشته باشد و بنابراین، توانایی آن در انتقال صحیح تونر به صفحه شما، باعث پرینت کم رنگ شود. سعی کنید سطح را با دستان خود لمس نکنید زیرا ممکن است آن را حتی بدتر کند! یا سطح را با یک پارچه خشک پاک کنید یا از یک قوطی هوای فشرده برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

  1. ۳. تنظیم چگالی جوهر/تونر کم

برخی از پرینتر سامسونگها به شما امکان می دهند تنظیمات تراکم جوهر و تونر خود را تغییر دهید. تنظیم پیش‌فرض شما می‌تواند روی کم تنظیم شود، که باعث می‌شود آن پرینت‌های ضعیف را دریافت کنید. اگر پرینتر سامسونگ شما دارای تنظیمات تراکم جوهر/تونر است، پس از کلیک بر روی پرینتر سامسونگ خود در «دستگاه‌ها و پرینتر سامسونگها» باید بتوانید آن‌ها را پیدا کنید. اگر به نظر می‌رسد که با چگالی کم چاپ می‌کنید، آن را کمی افزایش دهید و سپس چاپ را امتحان کنید

  1. ۴. پرینتر سامسونگ شما ممکن است در منطقه ای با رطوبت کم یا زیاد قرار داشته باشد

ما مدتی پیش به این موضوع پرداختیم، اما رطوبت موجود در دفتر شما می تواند عملکرد پرینتر سامسونگ شما را تحت تاثیر قرار دهد. کارتریج های جوهر یا تونر و همچنین کاغذی که استفاده می کنید دارای درجه رطوبت عملیاتی بهینه است و اگر رطوبت بیش از حد بالا باشد، به سرعت ممکن است مشکلاتی رخ دهد.

اگر پرینتر سامسونگ شما در اتاقی است که سطح رطوبت پایینی دارد، جوهر می تواند کار بسیار سختی داشته باشد و بتواند به درستی روی صفحه تنظیم و خشک شود، و باعث می شود که چاپ هایی کم رنگ و سبک به نظر برسند. بهترین مکان برای پرینتر سامسونگ شما جایی است که نه خیلی مرطوب باشد و نه به اندازه کافی مرطوب! و به یاد داشته باشید که سطوح رطوبت بسته به زمان سال متفاوت خواهد بود.

یکی دیگر از دلایل چاپ های کم رنگ ناشی از رطوبت زیاد در دفتر شما این است که کاغذی که روی آن چاپ می کنید مرطوب می شود یا آب را در هوای اطراف جذب می کند و باعث می شود کاغذ کمی موج بزند و ناهموار شود. سپس وقتی سعی می‌کنید چاپ کنید، جوهر یا تونر به‌طور ناهموار در سراسر صفحه توزیع می‌شود و چاپ‌های کم‌رنگ و با کیفیت پایینی دریافت می‌کنید. یک نکته خوب این است که هر کاغذ یدکی را به یک منطقه خشک و غیر مرطوب منتقل کنید، جایی که می‌دانید می‌توان آن را در بهترین حالت نگه داشت.

  1. ۵. هدهای چاپ جوهر افشان مسدود شده یا حباب های هوا در چاه جوهر گیر کرده اند

اگر مدتی است از پرینتر سامسونگ جوهر افشان خود استفاده نکرده‌اید، مکانیسمی که قطرات جوهر را روی کاغذ منتقل می‌کند (به نام سر چاپ) ممکن است مسدود یا مسدود شود و باعث کم‌رنگ شدن یا از بین رفتن قسمت‌های چاپ روی کاغذ شود.

حباب‌های هوا نیز می‌توانند در داخل کارتریج جوهر گیر کرده و به جای قطره جوهر از کارتریج بیرون رانده شوند و باعث از بین رفتن قسمت‌های چاپ روی کاغذ شود.

راه حل:

  • کارتریج های جوهر را از پرینتر سامسونگ خارج کنید (مراقب باشید جوهر روی پوست یا لباس شما نریزد).
  • نازل هایی را که جوهر از کارتریج خارج می شود با یک پارچه یا حوله کاغذی که کمی مرطوب شده است پاک کنید (و جوهر خشک شده ای که ممکن است جمع شده باشد را بردارید).
  • کارتریج ها را دوباره وارد کنید و فرآیند تمیز کردن هد چاپ را از منوی پرینتر سامسونگ یا رایانه شخصی خود اجرا کنید.
  • برای پاک کردن حباب‌های هوا، ۲ ساعت صبر کنید و یک فرآیند تمیز کردن هد چاپ اضافی را اجرا کنید (این مرحله را تا ۴ بار با وقفه ۲ ساعته بین هر مرحله دوباره امتحان کنید). مهم است که چند ساعت در این بین صبر کنید یا ممکن است گرفتگی هد چاپ را بدتر کنید.

برای پرینتر سامسونگهایی که هد چاپ در پرینتر سامسونگ تعبیه شده است، گاهی اوقات می توانید کارتریج های تمیز کننده هد چاپ را خریداری کنید که سیستم را تمیز می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =