دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی تلویزیون سامسونگ . تلویزیون سامسونگ ها خرید گرانی هستند و حداکثر ۳ سال گارانتی سازنده دارند که کافی نیست. بعلاوه، آنها ظریف هستند و اگر به درستی نگهداری نشوند، می توانند علائم شکست را نشان دهند. از آنجایی که تلویزیون سامسونگ تقریباً هر روز برای ساعت‌ها استفاده می‌شود، به مرور زمان با مشکلاتی مواجه خواهد شد. برخی از این مسائل را می توان در خانه برطرف کرد، در حالی که برخی از مسائل جدی ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشد.

خرابی تلویزیون سامسونگ

خطوط روی صفحه و خرابی تلویزیون سامسونگ

اگر متوجه خطوط عمودی روی صفحه تلویزیون سامسونگ خود شدید، این یک مسئله جدی است و نباید از آن غافل شد. این مشکل معمولاً در صورت شل بودن سیم‌کشی کابل، شل بودن یا معیوب بودن برد یا صفحه آسیب دیده رخ می‌دهد.

این یک مشکل رایج در تلویزیون سامسونگ ها است و نشانه ای از خرابی پنل تلویزیون سامسونگ شما است. اما قبل از تماس با متخصص برای بررسی تلویزیون سامسونگ، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید و بررسی کنید که آیا کار می‌کنند:

  • تلویزیون سامسونگ خود را دوباره راه اندازی کنید
  • تلویزیون سامسونگ را خاموش کنید و سیم برق AC (سرنخ اصلی) را جدا کنید. آن را به مدت ۱۵ دقیقه از برق جدا نگه دارید و سپس تلویزیون سامسونگ را روشن کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

اگر همچنان خطوط را نشان می دهد، ممکن است بیشتر مجبور شوید پانل را تعویض کنید و بسته به تلویزیون سامسونگ و مدل آن، تعویض پنل می تواند یک کار پرهزینه باشد.

نداشتن صدا تلویزیون سامسونگ

اگر صفحه تلویزیون سامسونگ شما کاملاً خوب است اما صدایی وجود ندارد، به سادگی به این معنی است که این یک نقص در برد مدار یا یک نقص بلندگو است.

حتما بخوانید   اهمیت تعمیر حافظه داخلی موبایل

برای بررسی صدا، صدا را روی کنترل از راه دور به حداکثر برسانید. اطمینان حاصل کنید که ورودی تلویزیون سامسونگ درست است، تلویزیون سامسونگ در حالت بی صدا نیست یا هدفونی به جک خروجی صدا تلویزیون سامسونگ در کنار یا جلوی تلویزیون سامسونگ شما متصل نیست.

همچنین، بررسی کنید که آیا تمام کابل‌های متصل به پشت تلویزیون سامسونگ شما مناسب هستند و شل نیستند. اگر هنوز صدا وجود ندارد، باید با یک متخصص تماس بگیرید تا تلویزیون سامسونگ را باز کند و برد مدار را بررسی کند.

سیاه یا خالی بودن صفحه تلویزیون سامسونگ

اگر اغلب با این مشکل مواجه بوده اید، این نشان می دهد که عمر تلویزیون سامسونگ شما تقریباً به پایان رسیده است و زمان آن رسیده که به یک تلویزیون سامسونگ جدید ارتقا دهید.

هنگامی که تلویزیون سامسونگ دارای بلندگوهایی است که کاملاً خوب کار می کنند اما تصویری ندارد، عمدتاً سیستم نور پس زمینه یا برد منبع تغذیه مشکل دارد که باید تعویض شود. در مورد تلویزیون سامسونگ LCD، با کمک نور پس زمینه ای که برای روشن کردن تصویر روی صفحه استفاده می شود، کار می کند. هنگامی که نور پس زمینه شروع به مشکل می کند، صفحه نمایش خالی می شود.

برای رفع این مشکل، نور پس زمینه باید توسط متخصص تلویزیون سامسونگ جایگزین شود. دلیل احتمالی دیگر این است که نور پس زمینه تلویزیون سامسونگ LCD که دارای اینورتر برق است از کار افتاده است. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است نیاز به تعویض اینورتر یا خازن داشته باشید.

این مشکل ممکن است به ندرت در دوره گارانتی سازنده ایجاد شود، اما اگر رخ داد، می توانید آن را تحت گارانتی تعویض کنید.

چشمک زدن چراغ تلویزیون سامسونگ

این دوباره یک مسئله رایج است که اکثر مردم از آن شکایت دارند. هنگام روشن کردن تلویزیون سامسونگ با استفاده از کنترل از راه دور، اگر متوجه شدید که چراغ چشمک می زند اما صفحه نمایش خالی است، این یک مشکل مربوط به اتصال الکتریکی است.

حتما بخوانید   نحوه رفع عدم اتصال تبلت سامسونگ به وای فای

می توانید سیم برق را از دستگاه جدا کنید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را وصل کنید. اگر این فقط یک مشکل ساده اتصال برق است، باید مشکل را برطرف کنید. اگر هنوز صفحه نمایش روشن نمی شود، باید با یک متخصص تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا مشکل را حل کند.

سوسو زدن صفحه تلویزیون سامسونگ

سوسو زدن صفحه تلویزیون سامسونگ می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، که بیشتر یک مشکل رایج در تلویزیون سامسونگ های LED است. یکی از دلایل اصلی این موضوع، شل شدن یا معیوب بودن کابل ها است که منجر به لرزش صفحه نمایش می شود.

در مورد کابل‌های HDMI (رابط چندرسانه‌ای با وضوح بالا)، متوجه برف یا سوسو زدن رنگ‌ها خواهید شد. با سایر انواع کابل آنالوگ، بیشتر متوجه تغییر ناگهانی در روشنایی و شدت رنگ خواهید شد.

تعویض کابل یا بررسی استحکام آن باید مشکل را حل کند. یکی دیگر از دلایل احتمالی که باعث سوسو زدن می شود می تواند سایر لوازم خانگی باشد که در صورت قرار گرفتن در مدار یکسان، برق کافی مصرف می کنند.

در برخی موارد، ممکن است این اتفاق بیفتد زیرا برد پردازنده اصلی از طریق خط کنترل به چراغ‌های پشتی LED فرمان می‌دهد تا خاموش شوند. برای حل این مشکل، باید یک نوار LED یا برد پردازنده جدید تهیه کنید.

خواه یک مشکل پنل یا یک مشکل فنی عمده تلویزیون سامسونگ باشد، حل این مشکلات یک امر پرهزینه است. بهتر است هیچ یک از این علائم را نادیده نگیرید و قبل از بدتر شدن مشکل با یک متخصص مجاز تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

حتما بخوانید   تعویض ویبراتور Galaxy S21

اگر سال‌هاست که از تلویزیون سامسونگ خود استفاده می‌کنید و قصد دارید تلویزیون سامسونگ خود را ارتقا دهید، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید قبل از خرید تلویزیون سامسونگ جدید در نظر داشته باشید.

راهنمایی سریع رفع خرابی تلویزیون سامسونگ

خرید تلویزیون سامسونگ یک سرمایه گذاری بلند مدت است، پس سازش نکنید. یکی با حداقل وضوح ۴K بخرید زیرا فناوری جدید مانند OLED و HDR تقریباً فقط در تلویزیون سامسونگ های ۴K وجود دارد.

  1. انتخاب اندازه تلویزیون سامسونگ نقش مهمی دارد. اگر اندازه صفحه برای اتاق شما خیلی بزرگ است، ممکن است متوجه از دست دادن شفافیت شوید. برای اندازه گیری فاصله بین مبل و تلویزیون سامسونگ. اگر فاصله بین مبل و تلویزیون سامسونگ شما بین ۵ تا ۱۰ فوت است، یک تلویزیون سامسونگ ۴۰ تا ۴۲ اینچی باید برای اتاق شما مناسب باشد. اگر فاصله کمتر از ۵ فوت باشد، ۳۲ اینچ باید بهترین کار را داشته باشد.
  2. به دنبال مجموعه ای سازگار با HDR باشید که رنگ های واقعی تر و کنتراست بهتری را ارائه می دهد.
  3. اگر بودجه محدودیتی ندارد، ما به شما توصیه می کنیم تلویزیون سامسونگ OLED را انتخاب کنید که بهتر از LED، LCD به نظر می رسد و کیفیت تصویر بهتری ارائه می دهد.
  4. فقط یک تلویزیون سامسونگ هوشمند نخواهید. اکثر تلویزیون سامسونگ های موجود امروزه تلویزیون سامسونگ های هوشمند با دسترسی آسان به Netflix و سایر برنامه های آنلاین هستند. بنابراین فریب نخورید و فقط به این دلیل که تلویزیون سامسونگ هوشمند است، آن را بخرید.
  5. اطمینان حاصل کنید که بسته به دوره گارانتی سازنده، یک برنامه ضمانت تمدید شده ۲ تا ۳ ساله را با تلویزیون سامسونگ جدید خود خریداری کرده اید.

آیا می دانید: نحوه رفع عدم اتصال تبلت سامسونگ به وای فای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =