اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

داغی بیش از حد گوشی های سامسونگ / آیا اغلب متوجه می‌شوید که هنگام استفاده از تلفن همراه سامسونگتان به‌طور غیر عادی داغ می‌شود؟ در حالی که تولید مقداری گرما و گرم شدن گوشی‌های هوشمند، به ویژه در هنگام استفاده زیاد، طبیعی است، گرمای بیش از حد می‌تواند نشانه آسیب داخلی، مشکلات نرم‌افزاری یا حتی بدافزار باشد. در این مقاله، شش دلیل متداول که باعث می‌شود تلفن‌های همراه سامسونگ بیش از حد گرم شوند را فهرست کرده‌ایم.

استفاده بیش از حد از تلفن هوشمند می تواند تلفن همراه سامسونگ را بیش از حد گرم کند

شما نمی توانید قوانین فیزیک را شکست دهید! برخی از دلایل رایج گرمای بیش از حد شامل استفاده طولانی مدت از دوربین تلفن، استفاده از تلفن با روشنایی صفحه نمایش بالا یا انجام بازی های گرافیکی فشرده است. استفاده فشرده یا بدون توقف از تلفن همراه سامسونگ شما به این معنی است که پردازنده آن باید به طور مداوم کار کند که در نتیجه می تواند گرمای زیادی تولید کند. به همین ترتیب، استفاده طولانی مدت از دوربین گوشی به این معنی است که دوربین، پردازنده و صفحه نمایش باید به طور مداوم کار کنند و همه این قسمت ها گرما تولید می کنند. این گرما از طریق بدنه گوشی پخش می شود. و به همین دلیل است که برنامه‌های سخت‌گیرانه، مانند بازی‌ها، اغلب می‌توانند منجر به یک تلفن گرم و داغ شوند.

به طور خلاصه، هر چیزی که قدرت پردازش زیادی را مصرف کند احتمالاً منجر به گرم شدن تلفن همراه سامسونگ شما می شود. اما فقط برنامه‌های درخواستی مقصر نیستند. گاهی اوقات، تنظیمات کمتر از حد مطلوب نیز منجر به تولید گرمای بیش از حد می شود. ما به روشنایی صفحه اشاره کردیم. این یکی از بزرگترین مقصرها در مورد تنظیمات غیربهینه تلفن است که باعث گرم شدن بیش از حد شما می شود. جدای از این، شرایط بد شبکه سلولی تلفن را مجبور می‌کند که دائماً سیگنال‌ها را جستجو کند، به این معنی که مجبور است بیش از حد کار کند و گرمای زیادی تولید کند.

داغی بیش از حد گوشی های سامسونگ

 به روز رسانی نرم افزار باگی یا بدافزار می تواند باعث داغ شدن بیش از حد تلفن همراه سامسونگ شود

متأسفانه، نرم‌افزار باگ اغلب دلیل اصلی گرم شدن تلفن‌های همراه سامسونگ است. گاهی اوقات یک باگ می‌تواند منجر به گیرکردن برنامه در حلقه‌ای شود که منابع پردازنده را اشغال می‌کند، در حالی که برخی از اشکالات ممکن است منجر به مصرف بیش از حد حافظه شود که دوباره منجر به تولید گرمای بیشتر می‌شود – متوجه خواهید شد که تلفن شما داغ می‌شود و باتری نیز داغ می‌شود. در همان زمان تخلیه می شود.

حتما بخوانید   3 راه جلوگیری از خاموش شدن خودکار صفحه گوشی سامسونگ

یک موج جدید بدافزار که اخیراً در اخبار منتشر شده است، موجی است که واقعاً اطلاعات را نمی‌دزدد. بلکه منابعی مانند پردازنده و عمر باتری شما را می دزدد! ما در مورد برنامه‌های استخراج مخفی بیت‌کوین (یا سایر ارزهای دیجیتال) صحبت می‌کنیم که از قدرت پردازش زیادی برای استخراج مخفیانه ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. تلفن‌های همراه سامسونگ اندروید در مقایسه با آیفون‌ها بیشتر مستعد بدافزار هستند، اما توصیه می‌شود حتی اگر دستگاه iOS دارید، ایمن بمانید. در هر صورت، فقط برنامه ها را از اپ استورهای رسمی نصب کنید.

 باتری، کابل یا شارژر معیوب خطرناک است و می تواند تلفن همراه سامسونگ را بیش از حد داغ کند.

این در واقع خطرناک تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید. باتری‌ها، کابل‌ها و شارژرهای بازار آسیب‌دیده یا خاکستری می‌توانند تلفن‌های همراه سامسونگ را فراتر از «گرم ناخوشایند» تا حد خطرناکی گرم کنند. همه شارژرها با کیفیت یکسان ساخته نمی شوند، به این معنی که می توانند گوشی های هوشمند را بیش از حد گرم کنند.

در همین حال، آسیب فیزیکی می‌تواند باعث شود باتری‌ها در برابر فشارهای ناشی از شارژ یا حتی استفاده متوسط ​​مقاومت نکنند، به همین دلیل است که اغلب از افرادی می‌شنویم که تلفن‌هایشان پس از گرم شدن هنگام شارژ، منفجر شده است. بیشتر این موارد شامل استفاده از شارژرهای غیر رسمی و کابل های بی کیفیت است. فقط باید از لوازم جانبی اصلی یا تایید شده شخص ثالث استفاده کنید.

همچنین توصیه می کنیم هنگام خواب تلفن همراه سامسونگ خود را شارژ نکنید زیرا ممکن است نتوانید مشکلات جدی گرمای بیش از حد را تشخیص دهید. مهمتر از همه این است که هنگام شارژ گوشی موبایل را زیر بالش خود قرار ندهید. گرمایی ایجاد می کند که به دلیل پوشاندن آن توسط بالش نمی تواند از گوشی خارج شود و بالش آتش بگیرد.

حتما بخوانید   آموزش تعویض باتری گوشی گلکسی

داغی بیش از حد گوشی های سامسونگ

 تهویه مسدود شده گاهی اوقات می تواند منجر به گرمای بیش از حد شود

تلفن های همراه سامسونگ برای مقاومت در برابر سختی های زندگی روزمره ساخته شده اند. اما هنگامی که درگاه شارژ مسدود می شود، منجر به گرم شدن بیش از حد می شود. این واقعاً برای اکثر گوشی‌های جدید مشکلی نیست (سیستم‌های خنک‌کننده پیشرفته بسیار رایج شده‌اند) اما برای مدل‌های قدیمی‌تر، ممکن است یک عامل باشد.

زمانی که دمای محیط بالا باشد، مانند روزهای تابستان، یا اگر تلفن همراه سامسونگ شما برای مدت طولانی روی داشبورد خودرویتان قرار داشته باشد و آن را در معرض نور خورشید و گرمای بیش از حد قرار داده باشد، این احتمال بیشتر است. این گرمای تولید شده توسط GPS، پردازنده و صفحه نمایش گوشی را افزایش می دهد. این می تواند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی، به خصوص در تابستان های هند شود. ما به شما توصیه می کنیم که گوشی خود را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا نه تنها گرمای بیشتری ایجاد می کند، بلکه حرارت مستقیم می تواند به بدنه و نمایشگر گوشی آسیب برساند.

یکی دیگر از دلایل داغ شدن بیش از حد تلفن همراه سامسونگ، قاب های بی کیفیت گوشی است. آنها ممکن است از گوشی شما در برابر سقوط محافظت کنند، اما به عنوان یک عایق حرارت نیز عمل می کنند. بسیاری از گوشی ها از پشت دستگاه برای دفع گرما از اجزای داخلی مانند پردازنده ها استفاده می کنند. با قرار دادن یک قاب ضخیم روی تلفن، از پخش موثر این گرما در هوا جلوگیری می کنید. از این رو، باید از قاب های بیش از حد حجیم گوشی، به خصوص آنهایی که طراحی حرارتی خوبی ندارند، خودداری کنید.

آسیب داخلی می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد تلفن همراه سامسونگ شود

همانطور که قبلا ذکر کردیم، باتری های آسیب دیده مقصر بزرگی در گرم شدن بیش از حد تلفن ها هستند. انواع دیگر آسیب های داخلی – حتی آسیب های مربوط به سن – نیز می تواند باعث این شود. به عنوان مثال، خمیر حرارتی بین پردازنده و هیت سینک ممکن است شروع به ریزش کند و با عدم انتقال حرارت بیش از حد از پردازنده، کارایی هیت سینک را کاهش دهد.

حتما بخوانید   آموزش تعویض کابل های رابط شارژ Galaxy S21

برخی از تلفن ها دارای مکانیزم های خنک کننده پیشرفته هستند. اگر به طور تصادفی تلفن همراه سامسونگ خود را بیاندازید و نتوانید آسیب را ببینید، ممکن است آسیب ببینند، اما ممکن است متوجه شوید که تلفن همراه سامسونگ شما بیش از حد معمول گرم می شود. آسیب ناشی از ضربه اغلب می‌تواند باعث شل شدن قطعات و در نتیجه اتصال کوتاه شود که برخی از آنها ممکن است به تلفن شما اجازه کار را بدهد، اما به قیمت گرمایش بیش از حد.

از آنجایی که ضمانت‌نامه استاندارد سازنده تلفن همراه سامسونگ خسارت‌های تصادفی را پوشش نمی‌دهد، باید طرح پوشش آسیب تصادفی را از برند یا شخص ثالث خریداری کنید. طرح محافظت از نشت و قطرات Onsitego همه انواع آسیب های فیزیکی را، چه در اثر سقوط یا آب، پوشش می دهد. ما یک خط‌مشی «بدون سؤال پرسیده می‌شویم» داریم، به این معنی که هنگام تعمیر تلفن آسیب‌دیده خود نیازی به توضیح چیزی ندارید.

سخت افزارهای قدیمی تر تمایل به کارکرد داغ دارند

سخت‌افزارهای قدیمی، به‌ویژه پردازنده‌ها، اغلب به دلیل عوامل مختلف می‌توانند گوشی را بیش از حد گرم کنند. همانطور که در بالا توضیح داده شد، با بالا رفتن سن تلفن، خمیر حرارتی ممکن است از بین برود و پردازنده را مستعد خنک سازی ناکارآمد کند. اما همیشه می‌توانید اقدامات احتیاطی انجام دهید – تغییر تنظیمات (خاموش کردن ویژگی‌های غیرضروری مانند بلوتوث یا Wi-Fi، یا کاهش زمان نمایش) و تنظیم الگوهای استفاده (در زمان انجام جدیدترین و سخت‌ترین بازی‌ها استراحت کنید) به شما در مقابله با این.

علت کار نکردن برنامه در گوشی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =