دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

گوشی های سامسونگ در سطح جهانی مشهور هستند و سامسونگ مشتریان وفادار و راضی زیادی دارد که به گوشی های سامسونگ به عنوان اولین انتخاب خود نگاه می کنند. اما این بدان معنا نیست که گوشی های سامسونگ کامل هستند. برخی از افراد متوجه می شوند که تلفن های سامسونگ گاهی اوقات آویزان می شوند. آیا با این وضعیت مواجه شده اید؟ این فقط یک مشکل کوچک است. در این مقاله می توانید به راحتی علت هنگ کردن گوشی های سامسونگ را دریابید و ۶ راهکار مفید هنگ گوشی سامسونگ را دریافت کنید

قسمت ۱: چرا گوشی سامسونگ شما هنگ می کند؟

اگرچه فناوری تلفن های همراه روز به روز قدرتمندتر می شود، اما معمولاً دستگاه های الکترونیکی از کار افتاده اند. بنابراین، چرا گوشی های سامسونگ به طور ناگهانی هنگ می کنند؟ بیایید دلایل را بررسی کنیم.

برای بسیاری از برنامه ها و Bloatware

اگر برنامه های زیادی را روی تلفن سامسونگ خود اجرا کنید، ممکن است برنامه ها رم را بیش از حد بارگذاری کنند و منجر به مشکل هنگ سامسونگ شود. علاوه بر این، نصب بسیاری از برنامه‌ها بر روی تلفن همراه شما فضای ذخیره‌سازی داخلی را تمام می‌کند و باعث تاخیر دستگاه می‌شود. همچنین، bloatware از پیش نصب شده دلیل دیگری برای هنگ کردن موبایل سامسونگ است.

رم ناکافی

فقط یک برنامه را روی دستگاه سامسونگ خود اجرا کنید، اما همچنان باعث مشکل هنگ کردن موبایل سامسونگ می شود؟ دلیل آن این است که رم گوشی کافی نیست، که اغلب در دستگاه های تلفن همراه قدیمی رخ می دهد. دستگاه های قدیمی نمی توانند برنامه های به روز شده را به خوبی پشتیبانی کنند.

سیستم عامل نامناسب

برخی از کاربران سامسونگ می پرسند که چرا گوشی های سامسونگ پس از به روز رسانی سیستم عامل هنگ می کنند. در واقع، آخرین سیستم عامل لزوماً بهترین سیستم عامل برای تلفن هوشمند شما نیست، زیرا معمولاً بزرگتر است. از این رو، به روز رسانی سیستم عامل در تلفنی که چندین سال استفاده کرده اید، توصیه نمی شود.

آسیب های فیزیکی

اگر تلفن همراه خود را بیاندازید و آن را خراب کنید، ممکن است به قطعات گوشی آسیب برساند و باعث مشکل هنگ کردن سامسونگ شود. بعلاوه، زمانی که قطعات قدیمی شدند، عقب ماندن و هنگ کردن گوشی عجیب نیست.

حتما بخوانید   تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی

بخش ۲: راه حل های Samsung Phone Hang چیست؟

بعد از اینکه متوجه شدیم چرا گوشی های سامسونگ هنگ می کنند، در مورد راه حل قطع گوشی سامسونگ صحبت خواهیم کرد. ۶ رویکرد عملی در زیر وجود دارد، و شما می توانید راهنمای دقیق را برای تعمیر گوشی سامسونگ خود به راحتی دنبال کنید.

راه حل ۱: رفع هنگ گوشی سامسونگ از طریق تعمیر سیستم

اولین راه حل مشکل حلق آویز موبایل سامسونگ استفاده از این تعمیر سیستم سامسونگ است. این ابزار می‌تواند مشکلات سیستمی مختلف، مانند تاخیر دستگاه، صفحه سیاه، خرابی برنامه، بریک شدن و غیره را برطرف کند. با استفاده از آن می توانید بدون هیچ مهارتی سیستم دستگاه سامسونگ خود را به حالت عادی برگردانید. برای تعمیر موفقیت آمیز، تمام اطلاعات گوشی شما را پاک می کند، بنابراین بهتر است از قبل از گوشی سامسونگ خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نکات قابل توجه این نرم افزار تعمیر سامسونگ:

– در رفع مشکلات انجماد و آویزان دستگاه سامسونگ به خوبی عمل کنید.

– صفحه سیاه مرگ در دستگاه های اندرویدی را با کلیک های ساده به حالت عادی برگردانید.

– به طور مؤثری از کار افتادن سیستم و برنامه‌ها، گیرکردن دستگاه، به‌روزرسانی OTA ناموفق و غیره کار کنید.

– پشتیبانی از اکثر گوشی های سامسونگ، مانند Samsung Galaxy M10/M30/S9/S8/S7/A9s/A6s/A90 و غیره.

– برای تلفن های سامسونگ از اپراتورهایی مانند AT&T، T-Mobile، Verizon، Sprint، و اپراتورهای دیگر کار کنید.

هنگامی که گوشی سامسونگ با این نرم افزار تعمیر هنگ می کند، در اینجا چه کاری باید انجام دهید:

مرحله ۱. نرم افزار را نصب کنید

لطفا نرم افزار تعمیر را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. سپس آن را اجرا کنید و ماژول “System Repair” را در رابط انتخاب کنید.

مرحله ۲. تلفن سامسونگ را به رایانه شخصی وصل کنید

– تلفن سامسونگ خود را از طریق کابل داده به رایانه شخصی متصل کنید و گزینه «Android Repair» را در سمت چپ انتخاب کنید. سپس روی نماد “شروع” کلیک کنید، اطلاعات صحیح دستگاه خود را انتخاب کنید و روی نماد “بعدی” ضربه بزنید.

حتما بخوانید   تعویض صفحه نمایش تب Galaxy s2 8

رفع هنگی گوشی سامسونگ

– برای تایید عملکرد خود، “۰۰۰۰۰۰” را تایپ کنید، و برنامه شروع به حذف تمام داده های دستگاه سامسونگ می کند.

 

رفع هنگی گوشی سامسونگ

 

مرحله ۳. حلق آویز کردن تلفن سامسونگ

– برای بوت کردن گوشی سامسونگ در حالت دانلود، باید دستورالعمل های پاپ آپ را دنبال کنید و روی نماد “بعدی” کلیک کنید. شروع به دانلود سیستم عامل برای تعمیر گوشی شما می کند.

رفع هنگی گوشی سامسونگ

– پس از چند دقیقه، گوشی آویزان سامسونگ شما را تعمیر می کند.

رفع هنگی گوشی سامسونگ

راه حل ۲: حل مشکل Samsung Hang از طریق راه اندازی مجدد

وقتی گوشی سامسونگ شما قطع می شود، چگونه دستگاه را ریستارت کنیم؟ راه‌اندازی مجدد تلفن سامسونگ می‌تواند داده‌های بد را پاک کند، برنامه‌های گیر کرده را در پس‌زمینه متوقف کند، و حافظه داخلی را آزاد کند، بنابراین می‌تواند چندین مشکل سیستم را حل کند. این می تواند به شما کمک زیادی کند، مخصوصاً زمانی که نمی دانید کدام برنامه باعث می شود تلفن شما اشتباه کند.

اگر گوشی سامسونگ از طریق راه اندازی مجدد هنگ کرد، در اینجا چه کاری باید انجام دهید:

تلفن سامسونگ خود را به طور عادی راه اندازی مجدد کنید

به طور کلی، برای راه اندازی مجدد گوشی سامسونگ، می توانید صفحه را به سمت پایین بکشید و روی نماد سوئیچ کلیک کنید. سپس گزینه “Restart” را انتخاب کنید تا گوشی خود راه اندازی مجدد شود.

رفع هنگی گوشی سامسونگ

اجباری گوشی را ریستارت کنید

در صورتی که گوشی شما یخ زده است و نمی توانید آن را خاموش کنید، می توانید دکمه های کاهش صدا و پاور را برای حدود ۱۵ ثانیه به مدت طولانی فشار دهید. با سیاه شدن صفحه، می توانید دکمه ها را رها کنید. سپس می توانید آن را روشن کنید.

تنظیم مجدد خودکار دوره ای

تنظیمات را باز کنید و گزینه «مراقبت از باتری و دستگاه» > «بیشتر» > «اتوماسیون» > «راه‌اندازی مجدد خودکار در زمان‌های تعیین‌شده» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید زمان‌بندی را تنظیم کنید و دستگاه سامسونگ شما به‌طور خودکار به موقع راه‌اندازی مجدد می‌شود.

حتما بخوانید   مشکلات رایج سامسونگ گلکسی اس 10، اس 10 پلاس و اس 10 ای

رفع هنگی گوشی سامسونگ

راه حل ۳: تعمیر گوشی موبایل سامسونگ از طریق به روز رسانی سیستم عامل

به‌روزرسانی سیستم‌عامل برای حل مشکل آویزان تلفن همراه سامسونگ مفید است، به‌ویژه زمانی که برای مدت طولانی از سیستم‌عامل استفاده می‌کنید یا گوشی سامسونگ خود را به سیستم‌عامل نامناسبی فلش می‌کنید.

راهنمای نحوه رفع هنگ کردن گوشی سامسونگ از طریق به روز رسانی سیستم عامل:

مرحله ۱. قفل گوشی خود را باز کنید

لطفاً قفل گوشی سامسونگ خود را باز کنید و برنامه تنظیمات را باز کنید.

مرحله ۲. به روز رسانی نرم افزار

گزینه “Software update” > “Download and install” را انتخاب کنید و روی نماد “Install now” کلیک کنید. پس از اتمام به‌روزرسانی، می‌توانید بررسی کنید که آیا تلفن سامسونگ شما هنگ کرده است یا خیر.

رفع هنگی گوشی سامسونگ

راه حل ۴: حلق آویز موبایل سامسونگ را از طریق پاک کردن کش ها تعمیر کنید

همانطور که از یک برنامه در تلفن سامسونگ خود استفاده می کنید، حافظه پنهان روی دستگاه ایجاد می کنید. اگر داده‌های حافظه پنهان را به طور منظم پاک نکنید، فایل‌های ناخواسته زیادی را روی تلفن همراه خود انباشته خواهید کرد که باعث می‌شود دستگاه شما هنگ و لگ کند.

مراحل حل آن هنگام هنگ کردن دستگاه سامسونگ از طریق پاک کردن حافظه پنهان

مرحله ۱. فضای ذخیره سازی را بررسی کنید

برنامه تنظیمات را اجرا کنید و گزینه «Battery and device care» > «Storage» را انتخاب کنید. سپس می توانید بدانید که چه نوع داده ای بیشترین فضای ذخیره سازی را اشغال می کند.

مرحله ۲. یک نوع فایل را انتخاب کنید

روی نماد «بیشتر» در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و روی نماد «پیشرفته» کلیک کنید. در مرحله بعد، یک نوع فایل را برای مشاهده برنامه ها انتخاب کنید.

مرحله ۳. کش برنامه ها را پاک کنید

میزان مصرف حافظه هر برنامه را خواهید دانست. لطفاً روی یک برنامه کلیک کنید و نماد “Clear Cache” را در پایین کلیک کنید.

رفع هنگی گوشی سامسونگ

علت کار نکردن برنامه در گوشی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یازده =