دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید/ شما به راحتی می توانید به سرعت برنامه دوربین را باز کرده و با استفاده از تلفن خود از آن عکس بگیرید. اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که برنامه دوربین باز نمی‌شود یا پس از راه‌اندازی همچنان خراب می‌شود. زمانی که برنامه دوربین مطابق انتظار کار نمی کند، گیج کننده است. خوشبختانه راه هایی برای رفع این مشکل وجود دارد.

 مجوزها را بررسی کنید

هنگامی که برنامه دوربین را برای اولین بار باز می کنید، برای دسترسی به فضای ذخیره سازی دستگاه درخواست مجوز می کند. با این حال، برخی از به‌روزرسانی‌های اخیر برنامه در تلفن شما ممکن است مجوزها را تغییر داده باشد. بنابراین بررسی کنید که آیا برنامه دوربین دارای مجوز مربوطه است یا خیر.

مرحله ۱: روی نماد برنامه دوربین به مدت طولانی فشار دهید و روی دکمه «i» ضربه بزنید.

مرحله ۲: منوی اطلاعات برنامه را باز می کند.

مرحله ۳: به منوی Permissions بروید.

مرحله ۴: مطمئن شوید که مجوزهای دوربین، موقعیت مکانی و میکروفون از منوی زیر مجاز است.

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

 

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندرویداگر نه، این مجوزها را به برنامه دوربین اجازه دهید تا به راحتی اجرا شود.

بررسی کنید که آیا برنامه دیگری قبلاً از دوربین استفاده می کند یا خیر

آیا با استفاده از YouTube یا Twitch در اندروید، پخش زنده پخش می کنید؟ یا اگر از قبل از طریق اینستاگرام یا اسنپ چت از دوربین استفاده می کنید، ممکن است با برنامه دوربین اصلی گوشی اندرویدی شما تداخل داشته باشد.

منوی چندوظیفه ای را در تلفن اندرویدی خود باز کنید، برنامه ها را با استفاده از دوربین در پس زمینه شناسایی کنید و برنامه را از فرآیند پس زمینه حذف کنید.

حتما بخوانید   آموزش تعویض دوربین پشت گوشی

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

سعی کنید برنامه دوربین را باز کنید و باید به طور معمول کار کند.

FORCE STOP CAMERA

پس از مدت طولانی استفاده، برنامه دوربین ممکن است خراب شود و از کار بیفتد. می‌توانید برنامه را به اجبار متوقف کنید و دوباره امتحان کنید. در اینجا نحوه

مرحله ۱: نماد برنامه دوربین را از صفحه اصلی یا کشوی برنامه پیدا کنید.

مرحله ۲: روی نماد برنامه ضربه طولانی بزنید و به منوی اطلاعات برنامه دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۳: روی Force Stop ضربه بزنید و تمام عملیات برنامه دوربین را به طور کامل متوقف کنید.

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

سعی کنید دوباره برنامه دوربین را باز کنید و اکنون باید برای ثبت خاطرات ارزشمند آماده باشد. اگر نه، پس از ترفندهای دیگر استفاده کنید.

تلفن خود را خنک کنید

خیلی ها به خصوص بعد از بازی روی گوشی خود با این مشکل مواجه می شوند. این مشکل همچنین زمانی رخ می دهد که سعی می کنید با شارژرهای سریع گوشی را شارژ کنید. ممکن است متوجه کناره های فلزی گرم گوشی شوید.

بنابراین، هنگامی که سعی می کنید به دوربین دسترسی پیدا کنید، برنامه خطایی می دهد و از شما می خواهد که گوشی خود را خنک کنید. مدتی صبر کنید، اجازه دهید دمای گوشی پایین بیاید و سپس برنامه دوربین را باز کنید.

حافظه پنهان دوربین را پاک کنید

برنامه دوربین حافظه پنهان را در پس‌زمینه جمع‌آوری می‌کند تا بتواند برخی از فرآیندها را به سرعت افزایش دهد. کاربران دوربین قدرتمند ممکن است برنامه را با مقدار بیش از مقدار داده کش خراب کنند. بیایید حافظه پنهان را پاک کنیم و دوباره امتحان کنیم.

حتما بخوانید   تعمیر مشکل صفحه مشکی لپ تاپ

مرحله ۱: روی نماد برنامه دوربین ضربه طولانی بزنید و منوی اطلاعات برنامه را باز کنید.

مرحله ۲: به منوی Storage & Cache بروید.

مرحله ۳: روی Clear cache ضربه بزنید و برای استفاده از یک برنامه دوربین در Android آماده هستید.

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

اجازه دهید پست پردازش کامل شود

این مشکل معمولا در گوشی های اندرویدی میان رده اتفاق می افتد. هنگامی که در حال فیلمبرداری طولانی با کیفیت ۴K با گوشی هستید، دستگاه به زمان مناسبی برای رندر کردن ویدیوی گرفته شده نیاز دارد.

شما نباید یک ویدیوی ۴K 10 دقیقه ای بگیرید و بلافاصله برای گرفتن عکس به رابط دوربین بروید. به پردازنده دستگاه اجازه دهید ویدیوی گرفته شده را در حافظه گوشی نمایش دهد و سپس سعی کنید عکس بگیرید.

 سیستم عامل اندروید را به روز کنید

اکثر سازندگان تلفن های اندرویدی اغلب وصله های امنیتی را برای دستگاه های پشتیبانی شده منتشر می کنند. گاهی اوقات این به‌روزرسانی‌های امنیتی با به‌روزرسانی‌های نسخه همراه می‌شوند. بنابراین اگر نصب چنین به‌روزرسانی‌هایی را برای گوشی خود به تأخیر انداخته‌اید، باید آن‌ها را نصب کنید. به غیر از رفع چندین باگ، به‌روزرسانی ممکن است عملکرد اپلیکیشن دوربین را بهبود بخشد.

عدم کارکرد برنامه دوربین در اندروید

به تنظیمات بروید و System را باز کنید. گوشی خود را به آخرین نسخه نرم افزار آپدیت کنید.

مشکلات دوربین گوشی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =