دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

وصل کردن ماشین لباسشویی. نصب یک ماشین لباسشویی سامسونگ جدید می تواند تفاوت بزرگی در روال روزمره شما ایجاد کند. اگر در حال تعویض یک ماشین لباسشویی سامسونگ قدیمی هستید، باید از قبل اتصالات لوله کشی مورد نیاز خود را داشته باشید تا بتوانید به سادگی ماشین ها را تعویض کنید. اگر در محل لباسشویی سامسونگ مورد نظر خود اتصالی ندارید، با یک متخصص تماس بگیرید تا به راه اندازی فضای لباسشویی سامسونگ شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تهیه، این راهنمای آماده شدن برای تحویل و نصب دستگاه را بخوانید.

وصل کردن ماشین لباسشویی

نحوه نصب واشر با بار بالا در وصل کردن ماشین لباسشویی

واشرهای بار بالا و جلو فرآیند نصب مشابهی دارند، اگرچه محل شیلنگ ها و سیم های برق ممکن است کمی متفاوت باشد. درباره قطعات واشر و نحوه قرارگیری برای فرآیند نصب خود بیشتر بیاموزید.

نحوه نصب واشر بار جلویی

فرآیند نصب بسیار شبیه به واشرهای بار بالا است، اگرچه واشرهای بار جلو قابل انباشته شدن هستند. اگر می‌خواهید با چیدمان در فضا صرفه‌جویی کنید، راهنمای Maytag® برای چیدن ماشین‌های لباسشویی سامسونگ و خشک‌کن بار جلویی را بخوانید.

راهنمای زیر را برای دستورالعمل های گام به گام و لوازم مورد نیاز برای نصب ماشین لباسشویی سامسونگ دنبال کنید. برای دستورالعمل های خاص به راهنمای نصب محصول خود مراجعه کنید. اگر سؤال یا نگرانی دارید، برای کمک با یک متخصص مشورت کنید.

اتصال واشر قبل از شروع

هنگامی که دستگاه شما تحویل داده شد، مطمئن شوید که برای شروع فرآیند نصب واشر نیاز دارید:

 • تمام مواد بسته بندی از جمله پایه حمل و نقل را از ماشین لباسشویی سامسونگ خارج کنید. برای یادگیری نحوه جدا کردن بسته بندی از پایین ماشین لباسشویی سامسونگ، ویدیوهای بالا را تماشا کنید.
 • داخل واشر را برای دستورالعمل های نصب و شیلنگ تخلیه چک کنید. مراحل این راهنما به طور کلی تعمیم یافته است، بنابراین دستورالعمل های خاص مدل بهترین منبع شما خواهد بود. برای اتصال واشر به شلنگ تخلیه نیاز دارید.
 • شخص دیگری را بیابید که به شما کمک کند دستگاه را در جای خود جابجا کنید یا هنگام تراز کردن آن را بلند کنید.
حتما بخوانید   نمایندگی سامسونگ قائم شهر

اگر آنها را دارید، پایه های ماشین لباسشویی سامسونگ یا خشک کن را قبل از وصل کردن آنها روی دستگاه خود نصب کنید.

لوازم و ابزارهایی که نیاز دارید

 • شیلنگ آب سرد و گرم با واشر تخت
 • ۱ ¾ اینچ انبردست
 • آچار قابل تنظیم که تا ۱۴ میلی متر باز می شود
 • مرحله
 • ابزار چاقو
 • سطل
 • بند کابل

برای مراحل نصب خود، شیلنگ های ماشین لباسشویی سامسونگ را از قطعات فروشی خریداری کنید.

نصب گام به گام ماشین لباسشویی سامسونگ

هنگامی که تمام مواد بسته بندی را جدا کردید و ابزار و ماشین لباسشویی سامسونگ خود را در جای خود قرار دادید، این مراحل را در مورد نحوه اتصال ماشین لباسشویی سامسونگ دنبال کنید.

مرحله ۱: آزاد کردن سیم برق را کنید

سیم برق را در پشت ماشین لباسشویی سامسونگ پیدا کنید. آن را محکم بگیرید و از پنل پشتی بیرون بکشید.

به آرامی آن را روی کنسول ماشین لباسشویی سامسونگ قرار دهید تا امکان دسترسی آزاد به پشت ماشین لباسشویی سامسونگ فراهم شود.

مرحله ۲: وصل کردن شیلنگ تخلیه به پورت تخلیه

به دنبال یک شاخه پلاستیکی قرمز در پشت ماشین لباسشویی سامسونگ باشید. این درگاه تخلیه خواهد بود. دوشاخه را بردارید.

یک گیره باید همراه شیلنگ تخلیه باشد. گیره را روی انتهای آرنجی (انتهای خمیده) شلنگ قرار دهید اگر از قبل آنجا نیست. انتهای زانویی شلنگ تخلیه را روی درگاه تخلیه بلغزانید و گیره را با آچار محکم کنید.

مرحله ۳: قرار دادن شیلنگ تخلیه در STANDPIPE

یک شیلنگ تخلیه U شکل باید همراه شیلنگ باشد. اگر از قبل در جای خود نیست، فرم را به انتهای آزاد شلنگ بمالید. سپس دهانه شلنگ باید رو به پایین باشد.

 • شیلنگ را در لوله ایستاده یا روی کناره سینک ابزار قرار دهید.
 • فقط ۴.۵ اینچ از شیلنگ تخلیه باید داخل لوله ایستاده باشد. هیچ شیلنگ اضافی را با زور وارد لوله نگهدارنده نکنید.
حتما بخوانید   سرد نشدن یخچال فریزر

مرحله ۴: وصل کردن شیلنگ های ورودی به شیر آب

یک شلنگ به شیر آب گرم وصل کنید. شیلنگ های آب باید هر پنج سال یکبار تعویض شوند. آن را با دست پیچ کنید تا روی شیر آب محکم شود.

 • برای سفت کردن کوپلینگ دو سوم دیگر از انبردست استفاده کنید.
 • این کار را با شیلنگ دیگر روی شیر آب سرد تکرار کنید. روی دریچه ها و شیلنگ ها بیش از حد سفت نکنید و از چسب یا چسب استفاده نکنید. می تواند باعث آسیب شود.

مرحله ۵: پاک کردن خطوط آب

برای جلوگیری از گرفتگی آب را برای چند ثانیه از طریق شیلنگ ها در سینک یا سطل بریزید. آب را اجرا کنید تا شفاف شود. توجه داشته باشید که کدام شلنگ به آب گرم متصل است تا به شما کمک کند شلنگ ها را به درستی به واشر متصل کنید.

مرحله ۶: وصل کردن شیلنگ های ورودی به واشر

شیلنگ آب گرم را به شیر ورودی آب گرم که با حلقه قرمز مشخص شده است وصل کنید. کوپلینگ را با دست پیچ کنید تا محکم شود. برای سفت کردن کوپلینگ دو سوم دیگر از انبردست استفاده کنید. این کار را با شیر ورودی آب سرد تکرار کنید.

برای بررسی نشتی، شیرهای آب را باز کنید. ممکن است مقدار کمی آب وارد ماشین لباسشویی سامسونگ شود. نگران نباشید بعدا تخلیه می شود.

مرحله ۷: محکم کردن شیلنگ تخلیه

برای جلوگیری از شل شدن شلنگ هنگام استفاده از واشر، از یک بند کابل برای محکم کردن شیلنگ تخلیه روی لوله تخلیه، پایه سینک یا یکی از شیلنگ های ورودی استفاده کنید.

حتما بخوانید   مشکلات سخت افزاری نمایشگر سامسونگ

مرحله ۸: تراز کردن واشر

اطمینان حاصل کنید که واشر را در محل نهایی خود تراز کنید. برای اطمینان از ثبات، سطحی را در بالا و کناره های واشر قرار دهید. واشر را به جلو و عقب تکان دهید تا مطمئن شوید که هر چهار پا با زمین تماس محکمی دارند.

اگر واشر تراز نیست، از انبردست قابل تنظیم برای چرخاندن پای پلاستیکی تراز کننده در خلاف جهت جهت پایین آوردن واشر یا در جهت عقربه های ساعت برای بالا بردن واشر استفاده کنید. سطح واشر را دوباره بررسی کنید و در صورت نیاز تکرار کنید.

پیشنهاد مطالعه: نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ با بار بالا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =