دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

بر کسی پوشیده نیست که سینمای خانگی سامسونگ تجهیزات پیچیده ای هستند. اگر دستگاه را مدت زمان کمی است که خریداری کرده اید ممکن است آنقدر گیج شوید که تعمیر را رها نمایید. در اینجا ما راهنمای رایج ترین مشکلات سینمای خانگی سامسونگ را گردآوری کرده ایم. امیدواریم تا پایان آن، بتوانید آنها را در یک لحظه شناسایی و حل کنید.

سینمای خانگی سامسونگ

نداشتن صدا در سینمای خانگی سامسونگ

بعد از اینکه ساعت‌ها و ساعت‌ها صرف راه‌اندازی سینمای خانگی سامسونگ جدیدتان کردید، همه سیم‌ها را وصل کردید و یک کتابچه راهنمای خسته‌کننده را مطالعه کردید، برای تماشای جدیدترین قسمت برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان آماده می‌شوید.

اگرچه شما قطعاً عصبی هستید، اما هنوز وقت آن نیست که دکمه وحشت را فشار دهید! بسیار بعید است که همه سخنرانان شما به یکباره مرده باشند.

در بیشتر موارد پاسخ آنقدر ساده است که ممکن است شما را ناامید کند. گیرنده A/V خود را بررسی کنید و ببینید که آیا به درستی وصل شده است یا خیر. همه سیم ها باید به درستی در سوکت خود وارد شوند.

در هر صورت دیگر، وقتی مطمئن هستید که همه چیز به درستی وصل شده است، باید به دنبال مشکل در نرم افزار سیستم باشید. شما باید به منوی تنظیمات بروید و تنظیمات مختلف را امتحان کنید.

این رویکرد به آزمون و خطا از طرف شما نیاز دارد، اما احتمالاً مشکل موجود را حل خواهد کرد. اگر می خواهید درباره بهترین سیستم سینمای خانگی سامسونگ بیشتر بدانید، راهنمای ما را بررسی کنید!

داشتن صدا و نداشتن تصویر

شما همچنین می توانید زمانی که صداها را می شنوید، در موقعیت مخالف قرار بگیرید، اما هیچ تصویری آن را دنبال نمی کند. این چیزی است که احتمالاً با بازی کردن با کابل ها و بررسی درست قرار گرفتن آنها به راحتی قابل رفع است.

حتما بخوانید   رفع مشکل شکستگی مانیتور سامسونگ

مقصر اصلی، اغلب کابل HDMI است. یک گام واضح این است که بررسی کنید که آیا از برق جدا شده است یا خیر.

همانطور که در ادامه این مقاله خواهید دید، هیچ شرمی وجود ندارد که ساده ترین روش را امتحان کنید. و هیچ مشکلی ساده تر از کابل قطع نشده نیست.

یکی دیگر از مشکلات HDMI این است که ممکن است در ورودی اشتباه باشد و در نتیجه صدا بدون تصویر باشد و بالعکس. بنابراین مطمئن شوید که همیشه می دانید از چه اسلاتی برای کدام دستگاه استفاده می کنید.

صداهای استاتیک

حتی اگر ترسناک به نظر برسد، ایستا معمولاً نباید نشانگر یک مشکل بزرگتر باشد، بنابراین نباید وحشت کنید. اتصال معیوب اغلب مقصر اصلی است.

اولین قدم شما این است که تعیین کنید آیا این مورد است یا خیر. بروید و بررسی کنید که آیا سیم از شیارش شل شده است یا خیر و دوباره آن را به داخل بچسبانید.

مشکل رایج دیگر این است که سیم های بلندگو به مرور زمان آسیب دیده اند. یک راه حل آسان برای آن نیز وجود دارد! فقط باید سیم بیشتری بگیرید و اتصالات بلندگو را دوباره انجام دهید.

اگر این دو رویکرد با شکست مواجه شدند، باید به اصل موضوع برسید و منبع استاتیک را تعیین کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که منابع مختلف مانند پخش کننده های مختلف Blu-Ray یا تقویت کننده ها را امتحان کنید و فرآیند حذف را شروع کنید. درباره پخش کننده Blu-Ray OPPO UDP-205 بیشتر بخوانید

سپس به تعیین اینکه کدام قسمت از کل تنظیمات باعث سردرد شما می شود، نزدیک تر خواهید شد. تعجب خواهید کرد که چند بار مشکل در اتصالات تقویت کننده معیوب است.

حتما بخوانید   برعکس شدن تصویر تلویزیون

کار نکردن بلندگوهای فراگیر

بدون اینکه بخواهید بیش از حد تحقیرآمیز یا حامی به نظر برسید، باید صدای بلندگوهای فراگیر خود را افزایش دهید. و دلیل خوبی برای آن وجود دارد! به طور کلی، بلندگوهای فراگیر نسبت به بلندگوهای جلویی مهار و بی صداتر هستند.

همچنین، صحنه‌های خاصی در فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی یا بازی‌ها می‌توانند خیلی کم‌کلید و آرام باشند و این تصور را برای شما ایجاد کنند که سیستم معیوب است.

به منوی تنظیمات بروید و صدا را برای هر بلندگو جداگانه تنظیم کنید. اگر می خواهید درباره بهترین بلندگوهای قفسه کتاب بیشتر بدانید، به راهنمای ما نگاهی بیندازید!

اما اگر این وضعیت را اصلاح نکرد، می توانید شرط ببندید که منبع منبع است. شما باید بررسی کنید که آیا مواد با سیستم فراگیر شما سازگار است یا خیر.

به عنوان مثال، بیشتر موسیقی ها برای دو کانال میکس می شوند. پخش آن بر روی سیستم ۵.۱ یا ۷.۱ هرگز به نتیجه دلخواه شما نمی رسد. با فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی شانس بیشتری خواهید داشت، اما نه همیشه. لیست ما از بهترین سیستم های سینمای خانگی سامسونگ ۷.۱ را بررسی کنید.

مانند بسیاری از مشکلات دیگر در مورد سینمای خانگی سامسونگ خود، کمی در تنظیمات کمانچه بپردازید، و احتمالاً راه حل را پیدا خواهید کرد.

کار نکرن ریموت دستگاه

ریموت های جهانی فوق العاده هستند! عدم نیاز به استفاده از صدها ریموت مختلف به طور همزمان دلیل کافی برای استفاده از یکی است. اما، مانند هر ابزار دیگری، در نهایت شما را از کار می‌اندازد و سرتان را از روی نادانی می‌خارانید.

بنابراین، همانطور که قبلاً توضیح دادیم، ساده ترین راه حل اغلب پاسخ است. آیا باتری های شما تمام شده است؟ آیا منبع مناسب را انتخاب کردید؟ آیا چیزی مانع سیگنال بین شما و گیرنده می شود؟

حتما بخوانید   5 مشکل رایج موبایل سامسونگ

اگر اینطور نیست، بررسی کنید که آیا کنترل از راه دور شما با گیرنده سازگار است یا خیر. آیا هر دو روی مادون قرمز تنظیم شده اند یا فرکانس رادیویی؟

اگر گیرنده روی مادون قرمز تنظیم شده باشد، سیگنال را از راه دوری که از فرکانس رادیویی استفاده می کند دریافت نمی کند و بالعکس.

خوشبختانه، احتمالاً می توانید تنظیمات گیرنده را تغییر دهید. آیا می خواهید در مورد بهترین گیرنده های A/V بیشتر بدانید؟ پست ما را بررسی کنید.

خرابی بلندگوهای جلویی در سینمای خانگی سامسونگ

بسیاری از مشکلاتی که در این راهنما توضیح داده شده است را می توان با آزمایش با منوی کاربر برطرف کرد. وقتی متوجه می‌شوید که بلندگوهای جلوی شما آنطور که باید صدا نمی‌کنند، تقریباً همیشه به این معنی است که تنظیمات بلندگو به درستی تنظیم نشده‌اند.

 در بیشتر موارد، با اندازه اسپیکر مشکل خواهید داشت. می‌توانید به تنظیمات بروید و آن‌ها را روی کوچک یا بزرگ تنظیم کنید و آزادی بیشتری برای ادغام بهتر با بقیه تنظیمات در اختیارتان بگذارید.

همچنین گزینه ای برای تنظیم کراس اوور در ساب ووفر شما وجود دارد. متقاطع فرکانسی است که در آن ساب ووفر شما شروع به برداشتن و پخش نت های باس می کند. نحوه تنظیم کراس اوور ساب ووفر را بیاموزید!

گاهی اوقات بلندگوهای جلویی شما ممکن است بیش از حد آن بیس را دریافت کنند و در نتیجه صدایی کسل کننده یا خفه کننده ایجاد شود. بنابراین، فرکانس را روی ۸۰ هرتز تنظیم کنید، که برای ساب ووفر شما کافی است تا به خوبی کار کند.

پیشنهاد مطالعه: مشکلات رایج جاروبرقی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =