تعمیرات – تعمیر سینما خانگی سامسونگ

به علت برگزیده شدن  سامسونگ در بخش فروش تلویزیون و خواسته مصرف کننده به هماهنگی و یکسان بودن برند لوازم منزل یا به تعبیری ست کردن آنها با یکدیگر تعداد زیادی سینمای خانگی و DVD PLAYER به فروش رسید و قیمت مناسب  این محصولات هم باعث این امر شد تا تعداد زیادی از این دستگاهها در حال استفاده باشند و به همین خاطر تعمیر dvd و تعمیر سینمای خانگی سامسونگ  نسبت به سایر برندها بیشتر شد.

پیشوند دی وی دی پلیرها و سینماهای خانگی سامسونگ  HT است و در ادامه سری ساخت و ورژن تولید درج می گردد.

به دلیل شباهت و به کارگیری از قطعات مشترک میان برندهای تولید کننده اغلب نواقص دستگاههای صوتی خانگی مانند همدیگرند ولی باز هم در زیر به تعدادی از مشکلات و نواقص شایع سینمای خانگی و دی وی دی پلیرهای سامسونگ اشاره میکنیم:

عیوب متداول

پخش نکردن سی دی و پیام no disc و یا پیام های شبیه به این

اپتیکال بلاک , مکانیزم اپتیک , برد servo شایع ترین احتمالات خرابی در دستگاه یه شمار می آید  اما اول  از صحت دیسکهای گذاشته شده خاطر جمع شوید.

پیام FAN PROTECT در سینمای خانگی سامسونگ

به دلیل خوب کار نکردن و یا کلا کار نکردن فن خنک کننده دستگاه به وجود می آید و در صورتی که چنین مشکلی پیش آمد از روشن کردن و یا کار با دستگاه پرهیز کنید تا با جلوگیری از بالا رفتن حرارت دستگاه از  افزایش خرابی بیشتر و نیاز به تعمیرات سینمای خانگی آن جلوگیری شود.

خاموش شدن سینمای خانگی سامسونگ بعد از مدتی کارکردن

این مشکل در دستگاههای سامسونگ به دلیل خرابی در قسمت خروجی مدار تقویت صدا ( آمپلی فایر ) به وجود می آید. تعداد آی سی های آمپلی فایر در نوع های گوناگون و طبق وات خروجی دستگاه متفاوت است.

عدم نمایش اطلاعات و یا نمایش به هم ریخته ی اطلاعات

این مشکل به دلیل خرابی در قطعات قسمت دیسپلی بروز پیدا می کند و سبب می گردد  یا روی تمام ورودی ها ، اطلاعات فرستاده شود و کل دیسپلی روشن شود و یا همگی  ارسال های  اطلاعات قطع شود.

نداشتن صدا در سینمای خانگی سامسونگ

به دلایل گوناگونی مانند مشکل در آی سی های خروجی صدا گرفته تا مشکل در پاور این نقص وجود می آید ولی به عنوان نخستین روش ها از اتصال صحیح بلندگوها و کابلهای ارتباطی خاطر جمع شوید.

***

در مبحث تعمیرات سینماهای خانگی ببیشتر مشکلات به وجود آمده ظاهرا مثل یکدیگرند ولی در عمل و در حین تعویض قطعات مشابه آنچه که در تعمیرات تلویزیون رخ می دهد فرق بسیاری با یکدیگر دارند. به طور مثال خراب شدن بخش اپتیکال بلاک در همه برندها با اختلال درخواندن CD و عمدتا نمایش ارور NO DISC روبه رو هستیم ولی به طور تقریبی کلیه برندهای موجود در بازار اپتیک های مخصوص خود را به کار می گیرند.

تعمیر سینما خانگی سامسونگ

در بخش تعمیر سینمای خانگی سامسونگ دلیل اکثر تعمیرات این دستگاه مانند دیگر مدلها به خاطر نقص در بخش اپتیک می باشد که مشکل ظاهری آن با نخواندن CD و نمایش ارور NO DISC در دیسپلی دستگاه بروز پیدا می کند. علت ارور NO DISC عدم همخوانی لوح سی دی درون درایو می باشد و چنانچه دستگاه به هر علتی قادر نباشد اطلاعات اولیه CD درون دستگاه را بخواند این ارور به نمایش در می آید.

برای رفع این مشکل  بایستی احتمال ایراد موتورهای مکانیزم اپتیک را هم مد نظر قرار داد زیرا با نقص و یا صحیح عمل نکردن این موتورها که حرکت دهنده اپتیک برای خواندن اطلاعات روی دیسک می باشند هم این ارور را به نمایش در می آورد.

چنانچه مشکل این ایراد  از اپتیک باشد بایستی تعویض کامل اپتیکال بلاک صورت گیرد که یکی از ایمن ترین راه های تعمیر سینمای خانگی سامسونگ می باشد ولی می توان برای صرفه جویی هزینه در صورت امکان به جای تعویض کامل اپتیکال بلاک  به بررسی عیوب  این بخش که دربرگیرنده اپتیک و موتورهای spendle و sleder و limit sensor می باشد پرداخت و اگر مشکلی بود نسبت به طرف آن ها اقدام کرد و قطعه معیوب را تعویض نمود.

نظر خود را بنویسید

صدای مشتری 09190812729
شماره های تماس :66097851-66030825
آدرس: خیابان آزادی، خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5واحد 18(مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ)