نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع خرابی برنامه دوربین در گوشی سامسونگ

خرابی برنامه دوربین گوشی. گاهی اوقات، کاربران سامسونگ ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند که در آن برنامه دوربین باز نمی شود، هنگام بازکردن برنامه دچار خرابی می شود یا پیغامی خطا مانند “متاسفانه دوربین متوقف شده است” می اندازد و به طور کامل کار نمی کند. وقتی می خواهید روی تصاویر یا فیلم های تلفن خود کلیک کنید، چنین مشکلاتی می تواند مشکل ساز باشد. در اینجا چند روش آسان وجود دارد که به شما در رفع خرابی یا کار نکردن برنامه دوربین در تلفن سامسونگ کمک می کند.

برنامه دوربین در تلفن سامسونگ کار نمی کند؟

در اندروید، مشکلات دوربین معمولاً به دلیل مشکلات نرم افزاری ایجاد می شود. در این صورت، ممکن است نتوانید از برنامه دوربین استفاده کنید. هنگام استفاده خراب می شود یا در وهله اول باز نمی شود. در زیر برخی از مشکلات رایج که ممکن است در برنامه دوربین با آن روبرو شوید آورده شده است:

 • پیام “متأسفانه دوربین متوقف شده است”
 • پیام “متصل به دوربین نیست”
 • خطای “هشدار: دوربین خراب شد”
 • خطای دوربین: دستگاه دوربین با خطای مهلکی روبرو شد
 • برنامه دوربین مدام خراب می شود یا یخ می زند

راهکارهای رفع خطای برنامه دوربین

ممکن است در هر گوشی اندرویدی، از جمله Samsung، Xiaomi، Poco، Realme، Oppo، Vivo، OnePlus و غیره رخ دهد. این مشکلات به طور کلی با مراحل عیب یابی ساده برطرف می شوند. در زیر روش های مختلفی برای رفع مشکلات دوربین در تلفن سامسونگ خود آورده شده است.

تلفن را راه اندازی مجدد کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلفن خود را راه اندازی مجدد کنید. با انجام این کار دستگاه را ریست می کند و اشکالات یا اشکالات موقت را برطرف می کند. برای راه اندازی مجدد تلفن، دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید. پس از مشاهده منوی قدرت، روی Restart یا Reboot ضربه بزنید.

پس از راه اندازی مجدد دستگاه، برنامه دوربین را باز کنید تا ببینید آیا خوب کار می کند یا خیر. اگر نه، راه حل های دیگر زیر را ادامه دهید.

 استفاده از قابلیت های  Force Stop، Clear Data for Camera

گزینه دیگر این است که برنامه Camera را متوقف کرده و داده های آن را برای شروع مجدد پاک کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. تنظیمات را در تلفن سامسونگ خود باز کنید.
 2. به برنامه ها و اعلان ها> مشاهده همه برنامه ها بروید.
 3. در اینجا، برنامه Camera را پیمایش کرده و انتخاب کنید.
 4. روی Force Stop کلیک کنید و دوربین را باز کنید تا ببینید آیا کار می کند.

 1. در غیر این صورت، مراحل را برای باز کردن صفحه اطلاعات برنامه Camera تکرار کرده و روی Storage & Cache کلیک کنید.
 2. روی Clear Storage ضربه بزنید و درخواست را تأیید کنید.

با این کار برنامه دوربین به حالت پیش فرض بازنشانی می شود و مشکلات متناوب برطرف می شود.

مجوزهای دوربین را بررسی کنید

اگر برنامه دوربین را باز کنید به طور خودکار خراب یا بسته می شود در صورتی که اجازه دسترسی به سخت افزار دوربین را نداشته باشد. بنابراین، بررسی کنید که آیا به طور تصادفی مجوز را رد کرده اید و مجدداً آن را به شرح زیر فعال کنید:

 1. تنظیمات را در تلفن سامسونگ خود باز کنید.
 2. به برنامه ها و اعلان ها> مشاهده همه برنامه ها بروید.
 3. در اینجا، برنامه Camera را پیمایش کرده و انتخاب کنید.

 1. روی Permissions کلیک کرده و Camera را انتخاب کنید.
 2. اگر قبلاً نبود آن را به Allow تغییر دهید.
 3. ۴. ذخیره سازی تلفن خود را آزاد کنید

گوشی های اندرویدی برای عملکرد روان به مقدار مشخصی فضای ذخیره سازی رایگان نیاز دارند. این معمولاً ۱۰ of از کل ظرفیت ذخیره سازی شما است. اگر فضای ذخیره سازی تقریباً پر باشد، ممکن است تلفن عقب بیفتد و برنامه دوربین نیز همینطور.

با رفتن به تنظیمات> ذخیره سازی، می توانید فضای ذخیره شده تلفن خود را بررسی کنید. سپس می توانید برنامه های ناخواسته، بارگیری ها و سایر فایل ها را حذف کرده و فضای بیشتری ایجاد کنید. در اینجا نحوه استفاده از Files by Google برای آزادسازی فضای ذخیره سازی آمده است.

به روز رسانی نرم افزار، راهکار رفع خرابی برنامه دوربین

تولیدکنندگان تلفن های هوشمند به طور مرتب به روزرسانی نرم افزار را برای افزودن ویژگی های جدید و رفع اشکالات و مشکلات متناوب در گوشی فشار می دهند. بنابراین، تلفن خود را به آخرین نسخه بررسی و به روز کنید تا مشکلات مربوط به سیستم عامل برطرف شود.

 1. تنظیمات را در تلفن سامسونگ خود باز کنید.
 2. به پایین بروید و روی System> Advanced کلیک کنید.
 3. در اینجا، Software Update را انتخاب کنید.
 4. در صورت موجود بودن به روزرسانی ها برای دستگاه خود، آن را بررسی و نصب کنید.
 5. ۶. به حالت ایمن بوت کنید

فعالسازی حالت ایمن، راهکار رفع خرابی برنامه دوربین گوشی

حالت ایمن همه برنامه ها و ویژگی های شخص ثالث را غیرفعال می کند تا به شما در پیدا کردن مشکلات روی تلفن کمک کند. برای راه اندازی به حالت ایمن:

 1. دکمه روشن / خاموش گوشی خود را فشار داده و نگه دارید.
 2. پس از ظاهر شدن منوی روشن، روی گزینه های Power Off یا Restart ضربه بزنید و نگه دارید.
 3. در عرض چند ثانیه، اعلان حالت ایمن را دریافت خواهید کرد.
 4. روی OK ضربه بزنید تا تلفن شما به حالت ایمن راه اندازی مجدد شود.

یا

 1. اگر گزینه ای نمی بینید، تلفن خود را خاموش کنید.
 2. حالا کلید Power را فشار دهید تا بوت شود.
 3. هنگام روشن شدن تلفن، کلید Power + Volume Down را همزمان فشار دهید و نگه دارید.

مشکلات دوربین

پس از روشن شدن تلفن، علامت “Safe mode” را در پایین سمت چپ مشاهده می کنید. این بدان معناست که تلفن با موفقیت در حالت ایمن بوت شده است.

سعی کنید برنامه Camera را باز کنید تا ببینید آیا خوب کار می کند یا خیر. اگر بله، پس یکی از برنامه های شخص ثالث تلفن شما مشکل را ایجاد می کند. برنامه ها یا برنامه های اخیراً نصب شده با مجوز دوربین را بررسی کنید و برنامه هایی را که مشکوک به ایجاد مشکل هستید حذف کنید.

برای خروج از حالت ایمن، کافی است تلفن خود را مجدداً راه اندازی کرده یا خاموش کرده و به طور معمول آن را بوت کنید.

 پارتیشن کش را پاک کنید، رفع خرابی برنامه دوربین گوشی

پاک کردن پارتیشن کش، داده های موقت یا خراب را حذف می کند که در واقع می تواند بسیاری از مسائل را برطرف کند. اگر اخیراً نرم افزار تلفن خود را به روز کرده اید، به شما توصیه می کنیم که پارتیشن کش را از بازیابی پاک کنید.

با این حال، مطمئن شوید که با احتیاط عمل می کنید و در صورت فرمت تصادفی تلفن، اطلاعات خود را پشتیبان گیری کنید. برای پاک کردن پارتیشن حافظه پنهان سیستم:

 1. برای شروع، تلفن خود را خاموش کنید.
 2. حالا دکمه Power+ Volume Down را همزمان فشار داده و نگه دارید. ترکیب کلیدها می تواند در تلفن شما متفاوت باشد- با جستجوی “نحوه باز کردن منوی بازیابی در <مدل تلفن خود>”، آن را در Google بررسی کنید.
 3. هنگامی که کلید کلید مناسب را فشار داده و نگه دارید، تلفن شما به حالت بازیابی راه اندازی می شود.
 4. در منوی بازیابی، از کلیدهای حجم استفاده کنید تا به Wipe Cache Partition بروید.
 5. برای انتخاب و بازنشانی پارتیشن کش، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید.

مطمئن شوید که فقط پارتیشن حافظه پنهان را پاک کرده اید و نه تلفن کامل را. در غیر این صورت، تمام داده ها را از دست خواهید داد.

یک تنظیم مجدد کارخانه انجام دهید

آخرین گزینه برای رفع خرابی یا عدم کارکرد دوربین در سامسونگ این است که تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. با این کار همه داده ها پاک می شوند و تلفن شما به تنظیمات پیش فرض کارخانه باز می گردد، همانطور که در زمان بازکردن جعبه آن بودید. با این حال، تمام به روزرسانی های نرم افزاری نصب شده را حفظ می کند.

 1. تنظیمات را در تلفن سامسونگ خود باز کنید.
 2. به System> Advanced> Reset options بروید.
 3. در اینجا، روی Erase all data (factory reset) کلیک کنید.

 

خرابی برنامه دوربین گوشی

توجه: با این کار همه داده های دستگاه از جمله برنامه ها، عکس ها، اسناد و سایر فایل های شما پاک می شوند.

 با سخت افزار برنامه دوربین گوشی مشکل دارید؟

از یک برنامه دوربین شخص ثالث استفاده کنید یا دوربین را در منوی تست مخفی تلفن آزمایش کنید. اگر هیچ یک از راه حل ها کار نمی کند و دوربین همچنان به طور خودکار بسته می شود یا خراب می شود، ممکن است به دلیل مشکلات سخت افزاری دوربین باشد.

معمولاً به دلیل آسیب مایع اتفاق می افتد. به هر حال، ما توصیه می کنیم که تلفن خود را برای تشخیص بیشتر مشکل به مرکز تعمیرات معتبر ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سیزده =