دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اهمیت تعمیر حافظه داخلی موبایل سامسونگ

حافظه داخلی گوشی جایی است که فایل ها و اطلاعات را به صورت ثابت و دائم نگهداری می کند. اطلاعاتی از قبیل دفترچه تلفن، پیامک ها، فایل های صوتی و تصویری و انواع داده های دیگر که توسط کاربر به گوشی اضافه می شوند در حافظه داخلی گوشی قرار می گیرند.

حافظه داخلی گوشی در انواع گوشی ها، ظرفیت های متنوعی دارند. حافظه داخلی گوشی قابلیت تغییر ندارد و تنها از طریق حافظه جانبی می توانید ظرفیت گوشی را بالا ببرید. اغلب گوشی ها فضایی معادل ۵۱۲ مگابایت تا دوگیگابایت را به عنوان حافظه داخلی در اختیار دارند. همه برنامه در حافظه داخلی گوشی قرار دارند و امکان مدیریت این بخش از سایر بخش ها بسیار بیشتر است.

شکایت از پر شدن حافظه داخلی گوشی سامسونگ و البته سایر گوشی امری عادی و فراگیر است؛ زیرا اکثر اَپ ها روی حافظه داخلی نصب می شوند و وقتی تعداد این اَپ ها زیاد شود، بعضی از برنامه ها هشدار   Force Close  می دهند. در این شرایط حتی برای دریافت پیامک هم مشکل خواهید داشت. در چنین شرایطی باید فکری به حال تعمیر حافظه داخلی موبایل سامسونگ و آزاد کردن این حافظه داشته باشیم.

چگونگی تعمیر حافظه داخلی گوشی سامسونگ

برای تعمیر حافظه داخلی موبایل سامسونگ و آزاد سازی آن مسیر زیر را دنبال کنید؛

در قسمت Setting گزینهApplications را انتخاب کنید و به قسمت Manage Applications بروید.

اکنون لیستی از برنامه هایی که بر روی گوشی سامسونگ خود نصب دارید، می بینید؛ بعضی از برنامه های سیستمی مربوط به خود سیستم عامل است و بعضی از برنامه ها را خود کاربر نصب کرده اند. در قسمت پایینِ صفحه فضای خالی حافظه داخلی گوشی را می توانید ببینید. برای تعمیر حافظه داخلی موبایل سامسونگ باید از این صفحه اقدام کنید. برنامه هایی بی کاربرد و غیر مفید را پاک کنید، ولی کاری به برنامه های خود سیستم نداشته باشید.

حتما بخوانید   صفر تا صد تعمیر باتری لپ‌تاپ سامسونگ

تعمیر حافظه داخلی موبایل سامسونگ از طریق ریست فکتوری

از منوی  Settings ، گزینه Factory Reset را انتخاب کنید. با اجرای این دستور تمام تنظیمات دستگاه به وضعیت کارخانه بر می گردد. قبل از اجرای Factory Reset ، حتما از قابلیت Encrypt Phone  برای رمزنگاری اطلاعات آن استفاده کنید.

با انتخاب این گزینه و رمزنگاری دستگاه پیش از اجرای Factory Reset ، دسترسی مجدد به اطلاعات حذف شده از آن یا اصطلاحا ریکاوری کردن آنها غیرممکن می‌شود. برای تعمیر حافظه داخلی گوشی سامسونگ و فعال‌سازی گزینه Encrypt Phone وارد Settings  و بعد  Security   شوید و گزینه Encrypt phone را انتخاب کنید. فرآیند رمزنگاری موبایل سامسونگ ممکن است مدت زمانی طول بکشد و تا یک الی ۲ ساعت هم به طول بیانجامد. بنابراین باتری دستگاه را فول شارژ کنید یا در حین انجام این پروسه به شارژر متصل کنید.

اکنون قبل از اجرای تعمیر حافظه داخلی گوشی سامسونگ، از دستگاه خود بک آپ بگیرید، زیرا همه اطلاعات شما با فکتوری ریست از بین می رود. مثلا برای  بک‌آپ‌گیری از لیست مخاطبین گوشی در منوی تنظیمات مخاطبین گزینه‌ای با عنوان Export وجود دارد.

این گزینه اطلاعات مخاطبین را در قالب یک فایل استخراج می‌کند و هر زمان که نیاز داشته باشید، می توانید با استفاده از گزینه “Import”  لیست مخاطبین را مجددا در دستگاه بارگذاری کنید. توصیه می کنیم برای تعمیر حافظه داخلی موبایل سامسونگ و اجرای همه این مراحل، از یک مرکز معتبر تعمیرات گوشی موبایل کمک بخواهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =