دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر پرینتر سامسونگ شما صفحات خالی را چاپ می کند، نترسید و دستگاه خود را با عجله به تعمیرگاه نفرستید. با امتحان راه حل های متعدد زیر می توانید از صرف هزینه برای تعمیرات پرهزینه جلوگیری کنید. و صرف نظر از اینکه چه چیزی باعث این مشکل شده است، ما می توانیم راهنمای گام به گام نحوه رفع آن را به شما ارائه دهیم.

تعمیر پرینتر

رفع شماره ۱ – پرینتر سامسونگ خود را مجدداً راه اندازی کنید

برای اکثر دستگاه‌ها، یک بازنشانی ساده گاهی اوقات می‌تواند مشکلات رایج مکانیکی یا عملیاتی را حل کند. بنابراین، منطقی است که ابتدا ساده ترین پاسخ را امتحان کنید و دریابید که آیا جواب می دهد یا خیر. پرینتر سامسونگ خود را با استفاده از این مراحل بازنشانی کنید:

 • دکمه پاور پرینتر سامسونگ خود را فشار دهید و منتظر بمانید تا دستگاه به طور کامل خاموش شود.
 • سیم برق را از پریز برق جدا کنید. حدود ۳ دقیقه صبر کنید و سپس سیم برق را دوباره به پریز وصل کنید.
 • دکمه پاور آن را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. یک پرینت آزمایشی انجام دهید و ببینید آیا پرینت‌ها به حالت عادی برگشته است یا خیر.

رفع شماره ۲ – حل مشکلات جوهر / کارتریج تونر

اگر مشکلاتی در کارتریج های جوهر وجود داشته باشد، پرینتر سامسونگ شما نمی تواند پرینت های معمولی تولید کند. مراحل زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید که کارتریج های شما کاملاً کار کرده و در شرایط خوبی هستند:

 • سطوح تونر / جوهر را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا جوهر کافی باقی مانده است یا خیر. اگر مقدار کافی روی مخزن باقی نمانده باشد، باید کارتریج های خالی را با کارتریج های تازه جایگزین کنید.
 • کارتریج های جوهر را بیرون بیاورید و آسیب دیدگی را بررسی کنید. اگر دستگاه های معیوب را کشف کردید، در اسرع وقت آنها را با واحدهای جدید جایگزین کنید.
 • مطمئن شوید که هر کارتریج به درستی نصب شده است. مخازن جوهر را بردارید و آنها را به درستی یکی یکی دوباره نصب کنید. مطمئن شوید که هر واحد به طور محکم در جای خود قفل شده است.
حتما بخوانید   ترفندهای کم جوهر پرینتر سامسونگ

برای مطالعه بیشتر : ۵ علت رایج روشن یا محو شده در پرینتر سامسونگ

رفع شماره ۳ – رفع گرفتگی سر چاپ (تمیز کردن خودکار)

وقتی صحبت از پرینتر سامسونگ جوهرافشان می شود، می توانید با استفاده از چرخه تمیز کردن خودکار پرینتر سامسونگ، هد چاپ را باز کنید. می توانید این چرخه را از کنترل پنل پرینتر سامسونگ خود یا در قسمت Properties پرینتر سامسونگ از کنترل پنل رایانه خود فعال کنید.

این فرآیند از پرینتر سامسونگ شما می‌خواهد تا جوهر اضافی را تخلیه کند، و گرفتگی‌های هد چاپ را نرم کرده و از بین ببرد. اگر تمیز کردن ساده در رفع گرفتگی هد چاپ کار نمی کند، گزینه عملکرد تمیز کردن عمیق را انتخاب کنید.

رفع ۴ – رفع گرفتگی هد چاپ (تمیز کردن دستی)

اگر روش تمیز کردن خودکار ناموفق بود، می توانید روش تمیز کردن دستی را نیز انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که دو نوع هد چاپ وجود دارد. یک سر چاپ وجود دارد که از کارتریج یکپارچه شده است، و همچنین یک نوع قابل جدا شدن وجود دارد.

هنگام تمیز کردن هدهای چاپ قابل جابجایی، از افشای و تمیز کردن ناحیه اسفنج مخزن جوهر خودداری کنید. برای جلوگیری از هرگونه تماس مستقیم جوهر با پوست، از دستکش های محافظ در طول فرآیند استفاده کنید. در اینجا یک راهنمای گام به گام برای تمیز کردن هد چاپ به صورت دستی آورده شده است:

 1. محفظه کارتریج جوهر را باز کنید و هر واحد کارتریج جوهر را از شیار آن حذف نصب کنید. سر چاپ را با دقت از کالسکه خارج کنید.
 2. با استفاده از یک پارچه تمیز و بدون پرز که در آب گرم مرطوب شده است، جوهر متراکم و خشک شده روی هد چاپ را پاک کنید. به تمیز کردن ناحیه نازل ادامه دهید تا زمانی که دیگر جوهر سیاهی روی پارچه نچسبد.
 3. هد چاپ را به مدت ۱۰ دقیقه در یک کاسه با آب گرم خیس کنید. از آب جوشیده استفاده نکنید. یک دستمال کاغذی تمیز را در پایه قرار دهید و سر چاپ را در حالی که خیس می شود بالای آن قرار دهید.
 4. سر چاپ را از کاسه بیرون بیاورید و آب و رطوبت را با استفاده از یک پارچه خشک بدون پرز پاک کنید. هد چاپ را روی دستمال کاغذی قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه در هوا خشک شود. پس از خشک شدن کامل هد چاپ را دوباره به Carriage برگردانید.
 5. قبل از شروع چاپ، نازل را بررسی کنید تا مطمئن شوید سر چاپ تمیز است یا خیر.
حتما بخوانید   خاموش شدن ناگهانی لباسشویی

اگر هنوز هیچ تغییری ایجاد نشد، و پرینتر سامسونگ دوباره صفحات خالی را چاپ می‌کند، مرحله ۴ را تکرار کنید. اما این بار اجازه دهید هد چاپ به مدت ۲ تا ۳ ساعت یا در صورت لزوم یک شب خیس بخورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =