نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر هنگام روشن کردن رایانه، مانیتور سامسونگ رایانه شما صفحه سیاهی نشان می دهد و تصویری ندارد، مراحل زیر ممکن است به شما در عیب یابی یا تعمیر مشکل کمک کند.

مانیتور سامسونگ روشن نیست

ممکن است واضح به نظر برسد، اما ابتدا مطمئن شوید که مانیتور سامسونگ روشن است. اگر چراغ LED روشن (آبی، سبز یا نارنجی) را در جلو یا پایین مانیتور سامسونگ نمی بینید، دکمه روشن/خاموش را دوباره فشار دهید. اگر پس از چندین بار تلاش چراغی روشن نشد، به بخش بعدی بروید.

کامپیوتر خواب است

اگر کمی از رایانه فاصله گرفتید و به صفحه سیاه برگشتید، رایانه احتمالاً خواب است. سعی کنید ماوس خود را حرکت دهید، روی دکمه‌های ماوس کلیک کنید، یا هر کلیدی (مثلاً فاصله) را فشار دهید تا بیدار شود. اگر هیچ یک از این اقدامات کار نکرد، دکمه پاور را فشار دهید.

اتصالات شل یا نامناسب

یکی دیگر از دلایل سیاه شدن صفحه نمایش این است که کامپیوتر به دلیل اتصالات کابل شل یا نامناسب به درستی با مانیتور سامسونگ ارتباط برقرار نمی کند. مراحل زیر به شما کمک می کند مطمئن شوید که مانیتور سامسونگ به درستی به رایانه متصل شده است.

کابل دیتا را چک کنید

اطمینان حاصل کنید که کابل انتقال داده مانیتور سامسونگ به درستی به رایانه وصل شده است. باید به طور کامل و محکم در جای خود قرار داده شود. نمایشگرهای قدیمی از کابل VGA استفاده می کنند، اما اکثر نمایشگرهای جدید از کابل و پورت DVI یا HDMI استفاده می کنند.

کابل برق را چک کنید

سپس، با جستجوی نور آبی، سبز یا نارنجی، مطمئن شوید که مانیتور سامسونگ برق دارد. این نور در جلو یا پایین قاب مانیتور سامسونگ دیده می شود.

اگر هیچ چراغی روی مانیتور سامسونگ نمی بینید، مطمئن شوید که به یک پریز دیواری متصل است. اگر سیم برق از پشت مانیتور سامسونگ قابل جدا شدن است، سعی کنید آن را با کابل برق دیگری تعویض کنید. اگر پس از استفاده از پریز و کابل دیگر، باز هم نمی توانید مانیتور سامسونگ را روشن کنید، مانیتور سامسونگ خراب است و باید تعویض شود.

وضعیت LED را بررسی کنید

اگر چراغ وضعیت مانیتور سامسونگ نارنجی یا چشمک زن است، با حرکت دادن ماوس یا فشار دادن Esc، مطمئن شوید که مانیتور سامسونگ در حالت آماده به کار نیست. اگر کمکی نکرد، کابل داده را دوباره به کامپیوتر و پشت مانیتور سامسونگ وصل کنید و سپس کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

کابل دیگری را امتحان کنید

اگر مانیتور سامسونگ شما برق می‌گیرد، اما تصویری ظاهر نمی‌شود، ممکن است مشکل کابل داده باشد. سعی کنید از کابل DVI، HDMI یا DisplayPort دیگری با مانیتور سامسونگ خود استفاده کنید.

روشنایی و کنتراست را افزایش دهید

اگر می‌توانید منوی تنظیمات مانیتور سامسونگ خود را حتی با وجود خالی بودن صفحه نمایش مشاهده کنید، احتمالاً باید روشنایی و کنتراست را افزایش دهید.

بدون پست

اگر رایانه از POST عبور نکند، روشن نمی‌شود و مانیتور سامسونگ شما سیاه می‌ماند. اگر هنگام روشن کردن رایانه خود صدای بوق می‌شنوید، مراحل عیب‌یابی POST را طی کنید تا مشکل را مشخص کنید.

مشکل سخت افزاری

اگر از توصیه های بالا پیروی کرده اید و هنوز تصویری ظاهر نمی شود، ممکن است رایانه شما دارای مانیتور سامسونگ، کارت گرافیک (کارت گرافیک) یا مادربرد بد باشد. بهترین روش برای تعیین این موضوع این است که پیشنهادات زیر را امتحان کنید.

مانیتور سامسونگ رایانه شخص دیگری را قرض بگیرید و آن را به رایانه خود وصل کنید

اگر مانیتور سامسونگ دیگری روی رایانه شما کار می کند، بی خطر است که فرض کنید مانیتور سامسونگ غیر کار می کند و باید تعویض شود. در حالی که ممکن است امکان سرویس مانیتور سامسونگ وجود داشته باشد، خرید مانیتور سامسونگ جدید اغلب ارزان تر و آسان تر است.

مانیتور سامسونگ خود را جدا کرده و آن را به کامپیوتر دیگری وصل کنید

اگر مانیتور سامسونگ شما روی رایانه دیگری کار می کند، کارت گرافیک خراب است. سعی کنید کارت گرافیک را از رایانه آسیب دیده حذف کرده و آن را در رایانه دیگری نصب کنید. اگر در رایانه دیگر کار نمی کند، به احتمال زیاد کارت گرافیک خراب است و باید تعویض شود.

اگر مانیتور سامسونگ و کارت گرافیک شما با رایانه دیگری کار می کند، مادربرد شما احتمالاً مشکل دارد. با استفاده از لینک زیر می توانید مشکلات مادربرد را عیب یابی کنید. اگر تشخیص دادید مادربرد خراب است یا نمی‌توانید هیچ آزمایشی را با موفقیت انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم مادربرد را تعویض کنید تا مشکل نمایشگر برطرف شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 3 =