نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تلفن Fairphone 3

آیا ترجیح می دهید تلفنی با چهار دوربین و سنسور اثر انگشت اولتراسونیک یا تلفنی با صفحه و باتری به راحتی قابل تعویض داشته باشید؟

چه چیزی از نظر شما مهمتر است، تلفنی با سنسور دوربین تجربی ۱۰۸ مگاپیکسلی یا تلفن ساخته شده با مواد آزاد، استانداردهای بهتر کاری و قطعات قابل دسترس؟

سهم آنها اندک است اما اشتباه نکنید: تلفن های هوشمند قابل تعمیر مانند Fairphone 3 که امروزه در اروپا برای پیش سفارش در دسترس هستند، در حال جمع آوری بوده و مورد توجه می باشند. تلفن های هوشمند از ویژگی های جدید فعلی برخوردار نبوده و به همین دلیل کمتر فروخته می شوند. تلفن هایی مانند Fairphone 3 واقعا چیز جدیدی مانند طول عمر را ارائه می دهند.

Fairphone 3  پس از برداشتن ماژول ها، کیس و باتری به راحتی مونتاژ شده و تمام این قطعات مستقیما از Fairphone برای فروش در دسترس هستند. ماژول های صفحه و باتری آن را می توان تقریبا در هر زمانی تعویض کرد. این تلفن از آنچیزی که شرکت ادعا می کند یعنی مواد منصفانه ساخته شده است و ۸۰٪ آنها بازیافت می شوند. این تلفن ها توسط کارگرانی که بر اساس اهداف اجتماعی حقوق دریافت می کنند مونتاژ شده، نه قطعاتی که ارسال می شوند.

مشخصات آن کاملا با گوگل پیکسل ۳a XL و سایر تلفن های میان رده قابل مقایسه بوده و دارای اندروید ۹ بوده و تا اندروید ۱۰ نیز ارتقا می یابد. این گوشی دارای شیار میکرو SD برای افزایش ذخیره و جک هدفون است. Fairphone بازیافت را ترغیب و فعال می کند، و کابل ها، شارژرها و هدفون هایی را که قبلا شش مورد آنها را دارید ارسال نمی کند. فقط یک پیچ گوشتی مورد نیاز برای تعمیر آن در جعبه ارسال می شود.

به نظر می رسد که آنها فقط در مراکز مستقر در امریکا وجود داشته باشند. در حالیکه این گوشی در اکثر کشورهای اروپایی و احتمالا بسیاری از نقاط جهان به راحتی کار خواهد کرد، Fairphone با باندهای ۴G/LTE در امریکا کار نمی کند. در مقایسه با باندهای شبکه در صفحه Fairphone 3 با ترفندهای دستی PhoneArena، بنظر می رسد که T-Mobile بهترین شبکه برای ۳G سازگار با نزدیکترین AT&T باشد (مانند بسیاری از تلفن های بین المللی). اما پشتیبانی ۳G با سرعت بسیار زیاد در بین حامل ها، حتی T-Mobile در حال سقوط است. اما تحسین کنندگان امریکایی Fairphole 3 که قصد سفر به خارج از کشور را دارند بهتر است منتظر انتشار نسخه آمریکایی باشند.

برای افراد آمریکایی که به دنبال چیزی مشابه هستند، Teracube  ارزش تماشای آن را دارد. اما هنوز منتشر نشده و قرار است با یک Kickstarter راه اندازی شود Teracube احتمالا با ویژگی غیرمعمول راه اندازی شود: ضمانت چهار ساله که شامل تعویض باتری، قطعات و حمل و نقل است.

با فرض اینکه ضمانت چهار ساله به معنای چهار سال بروزرسانی امنیتی و نرم افزاری است، اما می تواند قول متوسط ​​اما قابل توجه برای خریداران باشد. ما جزئیات بیشتری نداریم، اما صفحه تبلیغ قبل از راه اندازی مشخص می کند که هدف Teracube این است که افراد را به سمت تلفن های خود بیش از حد معمول بکشاند.

Fairphone  تنها سازنده تلفن های هوشمند متمرکز بر تعمیر نیست. شرکت سازنده آلمانی Shift تلفن هایی را به صورت مدولار، قابل تعمیر، ساخته است با این ذهنیت که از مواد قانونی و پایدار بوده و با راهنمایی های تعمیر قابل دسترس از خود Shift همراه است. خرید تلفن از Shift شامل سپرده گذاری است که هنگام برگشت تلفن برای بازیافت یا به روزرسانی، تلفن را پس می گیرید. در اینجا ممکن است طرفداران iFixit درخواست کنند که: پیاده کردن یا ریشه کن کردن تلفن Shift صریحا ضمانت شرکت را باطل نمی کند. اطلاعات بیشتر در مورد بنیانگذاران و فلسفه Shift را می توان در پروفایل انگلیسی زبان در DW بخوانید (که بنیانگذار Fairphone  را نشان می دهد).

متأسفانه Shift مانند Fairphone یک دستگاه مناسب برای شبکه های سلولی اروپایی است. نمی توان شواهدی را با اطمینان از اینترنت با استفاده از Shiftphone در شرکت مخابراتی امریکا پیدا نمود. اما جالب است که دیدن Shift ، Fairphone  و Teracube   بطور آشکار برای مشتریان با تفکر مدرن جذاب است: خرید بهتر، نه اغلب اوقات.

پیاده سازی  Fairphone 3 در زمان انتشار این مطلب به اتمام رسیده و خوشحالیم که به زودی آن را نشان دهیم – و همچنین قطعات یدکی و راهنمایی هایی را نیز مطرح می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =