نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چرا مانیتور همچنان خاموش می شود

مانیتورم همچنان سیاه می شود بعد از چند ثانیه چشمک می زند و سپس خاموش می شود، سپس به صفحه سیاه / خالی می رود. گاهی اوقات مجبور می شوم ۲۰ بار آن را روشن و خاموش کنم تا مانیتور به درستی کار کند و بعضی روزها، مانیتور من اصلاً روشن نمی شود! هنگامی که این اتفاق می افتد، چراغ قدرت مانیتور من زرد می ماند و انگار مانیتور در حالت خواب است یا در حالت آماده به کار است. در حالت عادی چراغ برق سبز است وقتی روشن است و به درستی کار می کند. آیا ایده ای دارید که چرا مانیتور من مدام خاموش می شود؟

علت خاموشی

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مانیتور مدام خاموش می شود و در نتیجه صفحه خالی می شود. بهترین راه حل این مشکل از طریق فرآیند حذف است. به این ترتیب، من لیستی از کارهایی را که می توانید برای تعیین علت سیاه ماندن یا خاموش شدن پراکنده مانیتور انجام دهید، مرور خواهم کرد.

در اینجا خلاصه ای از برخی از آزمایش ها است که می توانید سعی کنید بفهمید چه چیزی ممکن است اشتباه باشد:

 • از سالم بودن کابل های مانیتور اطمینان حاصل کنید
 • پیکربندی کابل DVI و HDMI خود را مرور کنید
 • اطمینان حاصل کنید که کابل های مانیتور آسیب ندیده اند
 • تنظیمات مدیریت توان را بازنشانی کنید و محافظ صفحه را غیرفعال کنید
 • آخرین درایور کارت گرافیک را دریافت کنید
 • مانیتور را روی رایانه دیگری امتحان کنید
 • نمایشگر LCD را تعمیر یا تعویض کنید

در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد

از سالم بودن کابل های مانیتور اطمینان حاصل کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از اتصال صحیح سیم برق مانیتور و کابل نمایشگر مانیتور اطمینان حاصل کنید.

برای شروع، مانیتور را بچرخانید تا قسمت پشتی آن مشخص شود و به کابل هایی که به آن می رسند توجه داشته باشید. سیم برق مانیتور از پریز برق به مانیتور می رود. اگر ایمن نباشد، مانیتور به سادگی روشن نمی شود (نشان دهنده عدم وجود منبع تغذیه در جلوی مانیتور)، یا ممکن است باعث کوتاه شدن مانیتور شود.

در این حالت، اطمینان حاصل کنید که سیم برق به طور کامل فشار داده شده و اتصال ایمن است. توجه داشته باشید که اکثر کابل های برق مانیتور دارای اتصال C13/C14 هستند.

در مرحله بعد، کابل نمایشگر مانیتور را بررسی کنید. کابل نمایشگر مانیتوری است که تصویر را از کامپیوتر به صفحه LCD منتقل می کند. از پشت کامپیوتر به مانیتور اجرا می شود، بنابراین این بار باید اتصالات را در دو طرف آن بررسی کنید.

برای انجام این کار: به پشت مانیتور بروید و کابل بزرگ دیگر (معمولاً مشکی) را پیدا کنید – کابل DSUB (VGA) 15 پین، DVI یا HDMI خواهد بود. کابل را تا کامپیوتر دنبال کنید و به جایی که وصل شده توجه کنید. حالا مطمئن شوید که کابل به دو سر آن پیچ خورده است.

توجه داشته باشید که کابل های HDMI نمی توانند پیچ ​​شوند. اگر از نظر فضا بسیار محکم هستید و/یا اگر کابل آنقدر ضخیم است که نمی توانید به درستی خم شوید (به منظور ایجاد اتصال)، ممکن است بخواهید از آداپتور HDMI مرد به زن استفاده کنید.

حالا، مانیتور را روشن کنید تا ببینید آیا روشن می شود یا خیر. در غیر این صورت، سیم ها را روی کابل های برق و ویدئو بچرخانید تا ببینید آیا باعث روشن شدن یا خالی شدن مانیتور می شود. اگر یکی از سیم ها خراب است، صفحه نمایش روشن و خاموش می شود تا با حرکت شما همزمان شود. در صورت عدم تغییر، به مرحله بعدی بروید.

پیکربندی کابل DVI و HDMI خود را مرور کنید

در مورد HDMI و DVI، نکات بیشتری را باید در نظر داشته باشید.

به زبان ساده: DVI و HDMI هر دو سیگنال های دیجیتالی هستند. اگر سیگنال خیلی ضعیف باشد، مانیتور با رایانه همگام نمی شود و در نتیجه صفحه خالی می شود. اگر کابل بیش از حد طولانی باشد یا سیگنال جدا شده باشد (با استفاده از DVI یا HDMI جداکننده بدون منبع تغذیه)، این می تواند باعث سیاه شدن مانیتور شود زیرا سیگنال به اندازه کافی قوی نیست.

بر اساس تجربه، برخی از کابل های HDMI پس از مدتی به سادگی همگام سازی صحیح را متوقف می کنند، هرچند قبلاً خوب کار می کردند و حتی اگر همان کابل روی دستگاه دیگری خوب کار می کرد. گاهی اوقات، در صورت تغییر پیکربندی سخت افزاری، کابل های HDMI به درستی کار نمی کنند.

به عنوان مثال، ممکن است یک گیرنده استریو خریداری کرده باشید و کابل را به جای مستقیم از طریق مانیتور از طریق گیرنده عبور دهید. در این حالت، می توانید شکافنده یا گیرنده را دور بزنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر.

به هر حال، پیشنهاد می کنیم کابل HDMI دیگری را امتحان کنید. در غیر این صورت، دستگاهی بخرید که دارای AWG (ضخامت) بالا باشد زیرا این امر به اطمینان از سیگنال قوی کمک می کند. کابلهای ۶ فوت (یا بزرگتر) ۲۴ AWG CL2 HDMI توسط Monoprice را پیشنهاد می کنیم.

با فرض اینکه کابل ها به طور ایمن به برق متصل شده اند، مانیتور را روشن کرده و بررسی کنید که آیا سیاه شدن مانیتور ادامه می یابد یا خیر. اگر نه، به مرحله بعدی بروید.

اطمینان حاصل کنید که کابل های مانیتور آسیب ندیده اند

اگر سیم برق مانیتور یا کابل نمایشگر (به ویژه در انتهای آن) پیچ خورده یا پیچ خورده باشد، این می تواند باعث کوتاه شدن سیگنال و خالی شدن صفحه شود.

در این حالت، شما باید کابل برق و صفحه نمایش را به مانیتور (و همچنین کابل را به کامپیوتر) وصل کرده و آنها را از نظر فیزیکی بررسی کنید. گاهی اوقات اگر میز کامپیوتر روی آنها قرار دارد (معمولاً به این دلیل که میز کار جابجا شده یا جابجا شده است) می توان سیم ها را محکم کرد. بیشتر اوقات، معمولاً انتهای کابل به دلیل قرار گرفتن محکم در پشت کامپیوتر یا مانیتور خم یا پیچ خورده می شود که منجر به کوتاه شدن کابل می شود. در نهایت، اگر کابل VGA یا DVI دارید، مطمئن شوید که پین ​​خم نشده وجود دارد.

اگر متوجه هر گونه لکه بینی یا پارگی شدید، یا اگر انتهای آن بد پیچ ​​خورده یا خم شده باشد، باید کابل را تعویض کنید. در صورت داشتن هر گونه پین ​​خم شده، می توانید پین ها را با استفاده از پیچ گوشتی راست کنید – اما مطمئن شوید که برق مانیتور از قبل قطع شده باشد.

اگر مشکل شما حل نشد، به مرحله بعدی بروید.

تنظیمات مدیریت توان را بازنشانی کنید و محافظ صفحه را غیرفعال کنید

اگر حالت ذخیره انرژی یا محافظ صفحه را در رایانه خود فعال کرده اید، این می تواند باعث سیاه شدن صفحه نمایش یا خاموش شدن کامل آن شود.

با انجام موارد زیر می توانید حالت ذخیره انرژی را در ویندوز ۷ و ۸ غیرفعال کنید:

 1. روی Start کلیک کنید، سپس (power options) (بدون نقل قول) را تایپ کنید، سپس روی پیوند Power Options (ظاهر) کلیک کنید.
 2. صفحه (انتخاب طرح قدرت) ظاهر می شود. از لیست برنامه های قدرت، Balanced یا High Performance را انتخاب کنید، سپس روی پیوند (تغییر تنظیمات طرح) در سمت راست سمت راست پنجره کلیک کنید.
 3. پنجره (ویرایش تنظیمات طرح) ظاهر می شود. اطمینان حاصل کنید که (خاموش کردن صفحه نمایش) روی (هرگز) تنظیم شده است، سپس روی اعمال کلیک کنید.

برای غیرفعال کردن محافظ صفحه در ویندوز ۷ و ۸:

 1. روی Start کلیک کنید، (محافظ صفحه) (بدون نقل قول) را در کادر جستجو تایپ کنید. چند ثانیه صبر کنید و سپس روی پیوند Change Screensaver کلیک کنید.
 2. پنجره (تغییر تنظیمات محافظ صفحه) ظاهر می شود. محافظ صفحه را روی (هیچکدام) تنظیم کرده و روی Apply کلیک کنید.

اکنون، از مانیتور استفاده کنید تا ببینید خاموش می شود یا خالی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =