فهرست مطالب

در مورد تعمیر درایور نوری لپ تاپ چه می دانید؟

 DVD  رایتر یا درایو نوری یکی از قسمت های مهم لپ تاپ است که اجرای دی وی دی ها و سی دی های مختلف با آن امکان پذیر می شود. بسیاری از کاربران با این قطعه مشکل دارند و از عملکرد نادرست آن شاکی هستند. درایو نوری لپ تاپ با استفاده از فناوری لیزر و توسط یک لنز، اطلاعات را از روی سی دی و دی وی دی خوانده و برای کاربر به نمایش در می آورد.

مشکلات بسیاری اعم از خوانده نشدن دیسک، باز نشدن درب و … باعث می شود که دی وی دی رایتر نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض داشته باشد.

تشخیص زمان تعمیر درایو نوری لپ تاپ

از مشکلات شایع دی وی دی رایترها باز نشدن آنهاست. یعنی هر چقدر دکمه باز و بسته کردن را فشار می دهید، DVD  رایتر باز نمی شود. گاهی هم این قسمت بلافاصله بعد از باز شدن بسته شده و مشکلاتی را برای شما ایجاد می کند.

بعضی از کاربران چنین عنوان می کنند که دی وی دی رایتر لپ تاپ شان بعد از نصب ویندوز ۱۰ دچار مشکل شده و مثل قبل کار نمی کند. همه این موارد، احتمال دارد ناشی از خرابی بخش های داخلی دستگاه باشند که در این صورت، نیاز به تعمیر درایو نوری لپ تاپ خواهد بود. اگر هر یک از موارد ذکر شده را مشاهده کردید و شاهد تداوم آنها بودید، بهتر است هرچه زودتر برای ترمیم یا تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ خود به شکل حرفه ای اقدام کنید.

تعمیر درایو نوری لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر این قطعه اقدامات مختلفی انجام می شود. بسته به این که این بخش چقدر آسیب دیده، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض و یا تمیز کردن اجزاء آن باشد. یکی از اقداماتی که برای رفع مشکلات این بخش انجام می شود، تمیز کردن لنز است. این کار معمولا وقتی انجام می شود که پس از مدتی دی وی دی رایتر لپ تاپ شما سی دی ها را نمی خواند. خود شما هم می توانید با استفاده از پنبه و الکل لنز را تمیز کنید. روش دیگر برای تعمیر درایو نوری لپ تاپ ، افزایش شدت مقاومت است.

تعویض DVD رایتر لپ تاپ

برخی مواقع دیده شده علیرغم تلاش تعمیرکاران، امکان تعمیر درایو نوری لپ تاپ وجود ندارد. در این صورت باید این قطعه با یک دی وی دی رایتر جدید تعویض شود. به طور کلی تعمیرکار برای تعویض این قطعه اول کابل شارژر را از لپ تاپ جدا می کند و باتری را بیرون می آورد.

پس از باز کردن پنل پشتی، دی وی دی رایتر یا همان درایو نوری لپ تاپ جدا قابل دسترسی خواهد بود. در مرحله بعدی پیچ های نگه دارنده درایو نوری می شوند تا این قطعه از دستگاه خارج شود. سپس تکنسین DVD رایتر معیوب را بیرون آورده و نمونه جدید را جایگزین آن می کند. در صورت استفاده از قطعه اورجینال و نصب درست و بی نقص، می توانید بدون هیچ نگرانی از دی وی دی رایتر لپ تاپ تان استفاده کنید.

تعمیرات لپ تاپ تخصصی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

تعمیر تلویزیون OLED

تعمیر تلویزیون OLED سامسونگ تلویزیون های نسل اولد، جدیدترین و برترین مدل های حال حاضر اند که تمامی محدودیت های موجود در تلویزیون های ال

ادامه مطلب »
آپدیت تلویزیون سامسونگ

آپدیت تلویزیون سامسونگ

آپدیت تلویزیون سامسونگ چیست؟ آپدیت تلویزیون سامسونگ تلویزیون های هوشمند امروزی، با آن دستگاه های بزرگ و قدیمی که تنها برای پخش برنامه های تلویزیونی

ادامه مطلب »
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی رسمی تعمیرات سامسونگ در تهران نمایندگی تعمیرات سامسونگ سعی دارد تا با انجام خدمات تضمینی رضایت مشتریان خود را جلب نماید و تمام احتیاجات

ادامه مطلب »
تعمیرات تلویزیون

تعمیرات تلویزیون

تعمیرات تلویزیون تعمیرات تلویزیون توسط کارشناسانی صورت می گیرد که طی چندین سال بر ساختار و اجزا دستگاه توانایی های لازم را پیدا کرده و

ادامه مطلب »