نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموش شدن گوشی سامسونگ / ممکن است ای مشکل برا شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی گوشی سامسونگ خود را در دست می گیرید و بدون دلیل خاصی خاموش می شود. اگر تلفن شما مدام به طور تصادفی خاموش می شود، ممکن است مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. با این حال، در بیشتر موارد، می توانید به راحتی خودتان آن را تعمیر کنید. در این مقاله روش های ساده ای را برای رفع خاموش شدن خودکار گوشی سامسونگ به شما نشان می دهیم.

مسائل سخت افزاری

معمولاً زمانی که تلفن اندرویدی شما مدام خاموش می شود، مشکل سخت افزاری است اما وقتی دوباره آن را روشن می کنید، خوب کار می کند. بیایید ببینیم چگونه می توانید مشکلات سخت افزاری را که باعث خاموش شدن تصادفی تلفن شما می شود، برطرف کنید.

آیا باتری به درستی جا می شود؟

شایع‌ترین دلیل خاموش شدن خودکار تلفن این است که باتری به درستی جا نمی‌شود. با فرسودگی، اندازه باتری یا فضای آن ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند. این باعث می‌شود که باتری کمی شل شود و زمانی که گوشی سامسونگ خود را تکان می‌دهید یا تکان می‌دهید، از رابط‌های تلفن جدا می‌شود.

برای تایید این مشکل، گوشی سامسونگ خود را روشن کنید و آن را به آرامی تکان دهید. اگر با این کار آن را خاموش نکردید، گوشی سامسونگ خود را در یک دست بگیرید و به آرامی پشت آن را به کف دست دیگر خود بکوبید. مطمئن شوید که طرف باتری به کف دست شما ضربه می زند تا به باتری فشار بیاورد. اگر تلفن خاموش شد، وقت آن است که باتری شل شده را تعمیر کنید.

راه حل نسبتا ساده است. یک تکه کاغذ کوچک بردارید و آن را در نوارهای مربعی تا کنید تا کمی ضخیم شود. اکنون این کاغذ را در انتهای پایین باتری در مقابل کانکتورها قرار دهید. شما باید با توجه به فضای شلی که باعث ایجاد مشکل شده است قضاوت کنید که چقدر کاغذ ضخیم باید بسازید.

اگر با این کار مشکل برطرف نشد، ممکن است مشکل از شل شدن قاب پشتی گوشی سامسونگ باشد. در چنین حالتی، همان کاغذ را در پشت باتری (بین باتری و درب پشتی) قرار دهید و سپس درب پشت را روی آن قرار دهید. اگر بتوانید فضا را به اندازه کافی تنگ کنید، باید مشکل را برطرف کنید.

باتری معیوب

همچنین این احتمال وجود دارد که باتری شما آسیب ببیند و جریان نامناسب منجر به خاموش شدن خودکار تلفن شود. خوشبختانه، مشاهده وضعیت باتری تقریباً در هر تلفن اندرویدی با استفاده از کد شماره گیری مخفی بسیار آسان است.

برنامه شماره گیر تماس اندروید خود را باز کنید و این کد *#*#۴۶۳۶#*#* را وارد کنید. بلافاصله به صفحه جزئیات تلفن منتقل می شوید، روی “اطلاعات باتری” در اینجا ضربه بزنید. در اطلاعات باتری، مطمئن شوید که “سلامت باتری” “خوب” باشد. اگر چیزی غیر از این باشد، باید باتری را تعویض کنید تا از خاموش شدن خودکار گوشی سامسونگ اندرویدی خود جلوگیری کنید. اگر این کد کار نمی کند، می توانید از برنامه AccuBattery Android نیز برای مشاهده وضعیت باتری استفاده کنید. این برنامه می تواند وضعیت باتری را نشان دهد و همچنین به افزایش عمر آن کمک کند. اگرچه من به وعده بعدی این برنامه شک دارم.

خاموش شدن گوشی سامسونگ

گرم شدن گوشی سامسونگ اندروید

علاوه بر این، اگر تلفن اندرویدی شما بیش از حد گرم می شود، ممکن است علت خاموش شدن تصادفی باشد. هنگامی که تلفن به حدی گرم می شود که می تواند به قطعات آسیب برساند، به طور خودکار خاموش می شود. حتی اگر از تلفن استفاده نمی کنید و فقط در حال خوابیدن است، این اتفاق می افتد.

راه‌حل‌های زیادی برای مشکل گرمایش اندروید وجود دارد و می‌توانید برای رفع این مشکل، راهنمای گسترده‌ای را برای رفع گرمایش گوشی سامسونگ اندرویدی دنبال کنید.

قاب گوشی سامسونگ را بردارید

یک قاب تلفن بزرگ یا قاب گوشی سامسونگ که قاب پشتی گوشی سامسونگ شما را با قاب خودش جایگزین می‌کند نیز می‌تواند منجر به شل شدن فضای باتری شود. اگر از چنین قاب گوشی سامسونگ استفاده می کنید، پس از گوشی سامسونگ بدون آن استفاده کنید تا ببینید آیا مشکل را برطرف می کند یا خیر.

دکمه پاور گیر کرده

همچنین این احتمال وجود دارد که دکمه پاور گوشی سامسونگ شما گیر کرده یا دچار مشکل شده و گوشی سامسونگ را خاموش کند. دکمه پاور را چند بار فشار دهید و مطمئن شوید که به خوبی کار می کند. دکمه هنگام فشار دادن باید صاف باشد و همچنین هنگام رها کردن بلافاصله بیرون بیاید. اگر دکمه داخل آن گیر کرده است، می توانید از موچین یا چیزی شبیه به آن برای بیرون کشیدن آن استفاده کنید.

مسائل نرم افزاری

اگر مشکلی از لحاظ سخت افزاری وجود ندارد، ممکن است مشکل از نرم افزار گوشی سامسونگ اندرویدی شما باشد. در زیر چند راه حل برای حل مشکلات نرم افزاری که باعث خاموش شدن تصادفی اندروید شما می شوند آورده شده است.

بوت شدن در حالت ایمن و حذف برنامه های سرکش

برای اطمینان از اینکه مشکل از نرم افزار گوشی سامسونگ است، باید گوشی سامسونگ خود را در حالت Safe Mode بوت کنید. همانند رایانه‌های شخصی، تلفن‌های اندرویدی نیز دارای حالت ایمن هستند که به آن اجازه می‌دهد با کمترین برنامه‌های سیستمی و بدون برنامه‌های شخص ثالث بوت شود. در حالت Safe Mode، یک برنامه سرکش یا یک ویروس اثر نمی گذارد، بنابراین به شما امکان می دهد مشکل را پیدا کنید.

فرآیند بوت شدن در حالت ایمن از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است. رایج ترین راه این است که دکمه پاور را نگه دارید تا منوی پاور را بیاورید و روی دکمه «خاموش خاموش» ضربه بزنید و نگه دارید تا زمانی که اعلان «بوت در حالت ایمن» ظاهر شود. با تایید این درخواست، گوشی سامسونگ در حالت ایمن راه اندازی مجدد می شود. نگه داشتن دکمه کاهش صدا در حین روشن شدن تلفن می تواند حالت ایمن را نیز باز کند، که وقتی گوشی سامسونگ اصلا روشن نمی شود خوب است. اگر این برای شما کار نمی کند، برای دریافت پاسخ، روش راه اندازی دستگاه خاص خود را در حالت Safe Mode به صورت آنلاین جستجو کنید.

خاموش شدن گوشی سامسونگ

پس از وارد شدن به حالت Safe Mode، بررسی کنید که آیا تلفن به طور تصادفی خاموش می شود یا خیر. اگر مشکل برطرف شد، پس باید یک برنامه سرکش اضافه شده جدید باشد که باعث این مشکل شده است. در حالی که هنوز در حالت ایمن هستید، به بخش برنامه ها در تنظیمات تلفن خود بروید و همه برنامه های جدید اضافه شده را حذف نصب کنید. مطمئن شوید که همه برنامه‌هایی را که پس از آن مشکل خاموش شدن تصادفی ایجاد شد، حذف کنید.

خاموش شدن گوشی سامسونگ

حالا گوشی سامسونگ اندرویدی خود را ریستارت کنید تا به حالت عادی برگردید و ببینید آیا مشکل پابرجاست یا خیر.

بدافزارها و ویروس ها را حذف کنید

اگر حذف برنامه ها کمکی نکرد، ممکن است یک ویروس باشد که ممکن است به طور خودکار تلفن شما را خاموش کند. اگرچه برنامه های امنیتی زیادی برای اندروید وجود دارد، اما برای این منظور آنتی ویروس رایگان Avast برای اندروید کافی است. برنامه را نصب کنید و به طور خودکار هر ویروسی را که ممکن است باعث این مشکل شود اسکن و حذف می کند.

گوشی سامسونگ خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

این یک گزینه نسبتاً سخت است، اما در بیشتر موارد، انواع مشکلات مربوط به نرم افزار را حل می کند. اگر مطمئن هستید که مشکل سخت افزاری نیست و حذف برنامه ها و اسکن ویروس کمکی نکرده است، پس تنظیم مجدد گوشی سامسونگ باید این مشکل را برطرف کند.

برای ریست کردن گوشی سامسونگ خود به تنظیمات گوشی سامسونگ رفته و روی گزینه Backup and Reset ضربه بزنید. در اینجا روی «تنظیم مجدد گوشی سامسونگ به تنظیمات کارخانه» ضربه بزنید و دستورات را برای شروع فرآیند بازنشانی تأیید کنید. ریست کامل گوشی سامسونگ باید ۵ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد. در حین تنظیم مجدد، مطمئن شوید که تلفن خاموش نمی شود، زیرا این کار همچنین می تواند تلفن را آجر کند و آن را بی فایده کند.

خاموش شدن گوشی سامسونگ

پس از فرآیند بازنشانی، دوباره باید حساب Google خود و چند تعهد دیگر را احراز هویت کنید. اگر مشکل نرم افزاری باشد، گوشی سامسونگ شما باید بعد از ریست به خوبی کار کند.

تعویض صفحه نمایشگر گوشی Galaxy S21

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =

علت Monitor Ghosting

رفع و علت Monitor Ghosting

علت Monitor Ghosting . شبح مانیتور سامسونگ مشکل رایجی است که در هنگام ویدیوهای سریع یا هنگام بازی تیراندازی اول شخص مشاهده می شود. این

ادامه مطلب »