نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ / اگر مشکلی در لپ تاپ خود می‌بینید که در آن لپ‌تاپ سامسونگ روشن می‌شود اما صفحه نمایش لپ‌تاپ سامسونگ سیاه است اما همچنان کار می‌کند، راهنمای نهایی برای حل کردن صفحه لپ‌تاپ سامسونگ را مطالعه نمایید.

وقتی صفحه خالی یا سیاه می ماند، داده ها را بازیابی کنید

در روند حل این مشکل، ممکن است خطر از دست رفتن داده ها وجود داشته باشد. بنابراین، اگر به اطلاعات خود اهمیت می دهید، سعی کنید در همان ابتدا به هارد دیسک خود دسترسی داشته باشید و از فایل های مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

ما به شما ساده ترین راه حل بازیابی اطلاعات را توصیه می کنیم – نرم افزار بازیابی اطلاعات دیسک قابل بوت EaseUS برای دسترسی به هارد دیسک زمانی که صفحه لپ تاپ سامسونگ سیاه باقی می ماند. اگر سیستم عامل نمی تواند به درستی اجرا شود یا دیسک سیستم خراب است، می توانید از آن برای راه اندازی مجدد رایانه خود از درایو قابل بوت USB و بازیابی اطلاعات استفاده کنید.

مرحله ۱. یک دیسک قابل بوت ایجاد کنید

یک USB خالی آماده کنید. اگر داده های مهمی روی آن دارید، داده ها را در دستگاه دیگری کپی کنید. هنگامی که یک دیسک قابل بوت ایجاد می کنید، داده های موجود در USB پاک می شوند. EaseUS Data Recovery Wizard WinPE Edition به شما در ایجاد یک دیسک قابل بوت کمک می کند.

درایو USB را به رایانه شخصی وصل کنید، EaseUS Data Recovery Wizard WinPE Edition را اجرا کنید. درایو USB را انتخاب کنید و روی “ایجاد” کلیک کنید تا یک دیسک قابل بوت ایجاد کنید.

سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ

مرحله ۲. از USB قابل بوت بوت شوید

دیسک قابل بوت را به رایانه ای که بوت نمی شود وصل کنید و ترتیب بوت رایانه خود را در BIOS تغییر دهید. برای اکثر کاربران، زمانی که کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی می کنند و همزمان F2 را فشار می دهند تا وارد BIOS شوند، به خوبی کار می کند.

تنظیم کنید تا رایانه شخصی از «دستگاه های قابل جابجایی» (دیسک USB قابل بوت) یا «درایو CD-ROM» (CD/DVD قابل بوت) فراتر از هارد دیسک بوت شود. برای ذخیره و خروج، “F10” را فشار دهید.

سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ

مرحله ۳. بازیابی اطلاعات از هارد دیسکی که بوت نمی شود

وقتی از USB بوت می‌شوید، می‌توانید EaseUS Data Recovery Wizard را از دیسک قابل بوت WinPE اجرا کنید. درایوی را که می خواهید اسکن کنید انتخاب کنید تا همه فایل های گم شده خود را پیدا کنید.

سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ

برای شروع فرآیند اسکن، روی “اسکن” کلیک کنید.

بازیابی اطلاعات از کامپیوتر یا لپ تاپ سامسونگ. پس از اتمام اسکن، می‌توانید پیش‌نمایش همه فایل‌های قابل بازیابی را مشاهده کنید، فایل‌های مورد نظر را انتخاب کنید و روی دکمه «بازیابی» کلیک کنید تا فایل‌های خود بازیابی شوند. برای جلوگیری از بازنویسی داده ها، بهتر است تمام داده های بازیابی شده را در مکان دیگری ذخیره کنید.

با انتقال ایمن داده‌ها، اکنون می‌توانید با دنبال کردن دقیق راه‌حل‌های زیر، مراحل تعمیر را آغاز کنید، راه‌حل‌هایی که ثابت شده‌اند در رفع روشن شدن بیشتر لپ‌تاپ سامسونگ‌ها اما نمایش چیزی بر روی صفحه نمایش مفید هستند.

 از خدمات تعمیر ویندوز ۱۰ استفاده کنید

یک راه ساده و کارآمد برای رفع سیاهی صفحه لپ تاپ سامسونگ اما همچنان مشکل در حال اجرا، استفاده از خدمات تعمیر دستی ویندوز است. تیم فنی حرفه ای EaseUS می تواند به شما در حل هر گونه خطای هارد دیسک و راه اندازی سیستم از جمله خرابی سیستم، صفحه آبی سیستم، صفحه سیاه سیستم و غیره کمک کند.

برای خدمات بازیابی دستی یک به یک با کارشناسان بازیابی اطلاعات EaseUS مشورت کنید. ما می توانیم خدمات زیر را پس از تشخیص رایگان ارائه دهیم:

  • رفع مشکلات بوت ویندوز، از جمله BSOD
  • رفع خطای ویندوز و پیکربندی محیط ویندوز
  • هنگامی که سیستم بوت نشد بازیابی کنید
  • کامپیوتر ویندوز را بهینه کنید تا سریع اجرا شود

هارد ریست لپ تاپ سامسونگ برای حل کردن صفحه خالی لپ تاپ سامسونگ

سازندگان لپ‌تاپ سامسونگ شما باید به شما اجازه دهند وقتی دستگاهتان در راه‌اندازی یا کارکرد نادرست از راه‌های دیگر مشکل دارد، آن را به تنظیمات کارخانه یا تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. اگر نمی دانید چگونه بازنشانی سخت را انجام دهید، سعی کنید با سازنده تماس بگیرید یا از انجمن پشتیبانی رسمی کمک بگیرید. این روش داده‌ها و برنامه‌ها را حذف می‌کند، با این حال، مستحق یک آزمایش اولیه است زیرا عمدتاً مشکل سیاه یا خالی صفحه نمایش را حل می‌کند. در اینجا لپ تاپ سامسونگ را به عنوان مثال در نظر می گیریم:

مرحله ۱. لپ تاپ سامسونگ را خاموش کنید. لپ تاپ سامسونگ را از هر پورت مشابه یا ایستگاه داک بردارید.

مرحله ۲. تمام دستگاه های جانبی متصل خارجی مانند دستگاه های ذخیره سازی USB، نمایشگرهای خارجی و چاپگرها را جدا کنید. آداپتور برق متناوب را از لپ تاپ سامسونگ جدا کنید.

مرحله ۳. باتری را از محفظه باتری خارج کنید.

با قطع باتری و سیم برق، دکمه پاور را برای حدود ۱۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا شارژ باقیمانده از خازن ها تخلیه شود.

مرحله ۴. باتری را وارد کنید و آداپتور برق متناوب را دوباره به لپ تاپ سامسونگ وصل کنید، اما هیچ یک از دستگاه های جانبی را وصل نکنید.

مرحله ۵. دکمه پاور را فشار دهید تا لپ تاپ سامسونگ روشن شود. لپ تاپ سامسونگ به طور معمول شروع به کار می کند یا منوی راه اندازی باز می شود.

مرحله ۶. اگر منوی راه اندازی باز شد، از کلیدهای جهت دار برای انتخاب Start Windows Normally استفاده کنید و سپس “Enter”  را فشار دهید.

پس از باز شدن ویندوز، هر دستگاه جانبی را که قطع شده است، یک دستگاه را دوباره وصل کنید تا زمانی که همه دستگاه ها دوباره وصل شوند.

اتصال یک نمایشگر خارجی برای آزمایش نمایشگر

هنگامی که درایور گرافیکی خراب یا مشکلی در نور پس زمینه نمایشگر LCD وجود دارد، ممکن است صفحه سیاه باقی بماند. برای تست نمایشگر، یک مانیتور خارجی وصل کنید و کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید. اگر صفحه نمایش سیاه است اما می توانید بشنوید که رایانه در حال کار است، این آزمایش مفید است. می‌توانید اکثر نمایشگرها و سایر دستگاه‌های نمایشگر مانند پروژکتورها را با استفاده از کابل‌های VGA، DVI، HDMI یا DisplayPort متصل کنید.

مرحله ۱. یک مانیتور خارجی را به لپ تاپ سامسونگ وصل کنید.

کانکتورهای ویدیویی رایانه و دستگاه های نمایشگر خود را بشناسید تا از بروز مشکل جلوگیری کنید و بهترین کیفیت تصویر ممکن را دریافت کنید.

اتصال HDMI همچنین می تواند صدا را حمل کند. هنگام استفاده از آداپتور DVI به HDMI یا راه حل کابل، صدای HDMI از بین می رود. نمی توانید DVI-D را به VGA وصل کنید.

مرحله ۲. اگر صفحه کامپیوتر روی مانیتور خارجی نمایش داده نمی شود، “F4” را فشار دهید تا تصویر صفحه نمایش داده شود.

مرحله ۳. اگر تصویری در مانیتور خارجی نمایش داده شود، ممکن است درایور گرافیک با نمایشگر LCD لپ تاپ سامسونگ تداخل داشته باشد. آخرین درایورهای گرافیک و چیپست را برای رایانه خاص خود دانلود و نصب کنید.

مرحله ۴. اگر می توانید صداهای عملکرد را بشنوید اما هیچ تصویری در هیچ یک از نمایشگرها قابل مشاهده نیست، می توانید مانیتور را تغییر دهید یا لپ تاپ سامسونگ را برای سرویس بفرستید.

تنظیم مجدد ماژول های حافظه برای رفع سیاهی صفحه نمایش لپ تاپ سامسونگ

اگر یک ماژول حافظه شل باشد، معمولاً باعث می شود لپ تاپ سامسونگ تصویری را نمایش ندهد. بنابراین، نصب مجدد ماژول های حافظه ممکن است مشکل صفحه نمایش خالی یا سیاه را در لپ تاپ سامسونگ حل کند. با برداشتن آداپتور برق متناوب از لپ تاپ سامسونگ، برداشتن و جابجایی ماژول حافظه و سپس اتصال مجدد آداپتور برق متناوب به لپ تاپ سامسونگ، در نهایت می توانید آن را بسازید.

مرحله ۱. لپ تاپ سامسونگ را خاموش کنید و سپس سیم برق را جدا کنید. قبل از شروع هر روشی، یک جسم فلزی زمین شده را لمس کنید تا الکتریسیته ساکن تخلیه شود.

مرحله ۲. برای دسترسی به حافظه، پوشش را بردارید.

مرحله ۳. ماژول های حافظه لپ تاپ سامسونگ را بردارید.

مرحله ۴. همه ماژول های حافظه را دوباره وارد کنید.

مرحله ۵. هر آزمایشی را برای تأیید اینکه لپ تاپ سامسونگ می تواند در سیستم عامل ویندوز راه اندازی و اجرا شود، انجام دهید.

دستگاه خود را برای رفع سیاهی صفحه نمایش لپ تاپ سامسونگ بازنشانی کنید

اگر شما روشن است اما نمایشگر ندارید، می‌توانید رایانه یا لپ‌تاپ سامسونگ خود را برای نصب مجدد ویندوز بدون تأثیر بر فایل‌های شخصی، برنامه‌ها یا هیچ یک از تنظیمات خود، تازه یا بازنشانی کنید.

مرحله ۱. کلید لوگوی ویندوز و L را روی صفحه کلید خود فشار دهید. این شما را به صفحه ورود به سیستم ویندوز ۱۰ می برد. وارد سیستم نشوید

مرحله ۲. کامپیوتر خود را با نگه داشتن کلید “Shift”  در حالی که روی دکمه “Power” > “Restart”  در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک می کنید، بازنشانی کنید. کامپیوتر شما در محیط Windows Recovery Environment (WinRE) راه اندازی مجدد می شود.

مرحله ۳. از صفحه گزینه ها، “عیب یابی > تنظیم مجدد این رایانه” را انتخاب کنید. روی “بعدی” کلیک کنید.

سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ

سپس بدون حذف فایل های شخصی خود گزینه سریع را انتخاب کنید. صبر کنید تا ویندوز باز شود. هر دستورالعمل روی صفحه را دنبال کنید.

رفع خرابی لپ تاپ سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =

علت Monitor Ghosting

رفع و علت Monitor Ghosting

علت Monitor Ghosting . شبح مانیتور سامسونگ مشکل رایجی است که در هنگام ویدیوهای سریع یا هنگام بازی تیراندازی اول شخص مشاهده می شود. این

ادامه مطلب »