فهرست مطالب

رفع مشکل پاور تلویزیون در پنج مرحله

آیا می دانید هنگامی که تلویزیون روشن نمی شود باید چکار کرد؟ برای رفع مشکل پاور تلویزیون در زیر اقداماتی را ارائه می دهیم.

هر دستگاه الکتریکی می تواند با مشکلات برقی مواجه شود. این مشکلات می توانند ناشی از خرابی اجزای داخل تلویزیون، برق ناگهانی، یا مشکلات سیم کشی باشند.

مراحل رفع مشکل پاور تلویزیون

رفع مشکل پاور تلویزیون را در ۵ مرحله به شما توضیح می دهیم تا بتوانید در صورت مواجه با هر یک از آنها مشکلاتتان را رفع نمایید.

مشکلات برق ممکن است به خدمات یا تعویض قطعات داخلی تلویزیون نیاز داشته باشند. قبل از استفاده از گارانتی خدمات یا تعمیر کردن تلویزیون، از روشهای سریع زیر استفاده کرده تا تلویزیون کار کند. این مرحله ها سریع بوده و به هیچ ابزاری نیاز ندارند. این شانس وجود دارد که تلویزیون شما عرض چند دقیقه کار کند.

اگر تلویزیون مشکل برقی داشت باید چکار کرد؟

هر زمانی که صفحه تلویزیون تصویری نشان ندهد و صدا از اسپیکرها پخش نشود، احتمالا تلویزیون مشکل برقی دارد.

اکثر تلویزیونهای سامسونگ در سمت چپ پایین تلویزیون یک چراغ پاور دارند. این چراغ به هنگام زدن دکمه پاور روشن شده و ممکن است پس از چند لحظه خاموش شود. چراغ پاور حتی اگر تلویزیون روشن نباشد نیز ممکن است هنوز روشن باشد.

۱. بررسی کنید که نمایشگر هیچ تصویری را نشان نمی دهد

اگر تلویزیون یک صفحه سیاه را نشان می دهد بدین معنی نیست که تلویزیون روشن نیست. مشکل می تواند بدلیل منبع یا پنل باشد تا اینکه مشکل برقی باشد.

دکمه منوی روی ریموت و یا یک سمت تلویزیون را زده. اگر پس از زدن این دکمه، منوی تلویزیون روی صفحه دیده می شود پس تلویزیون روشن است و مشکل برقی ندارید. صفحه سیاه احتمالا ناشی از مشکل منبع مانند مشکل کابل یا خدمات ماهواری تلویزیون است.

۲. استفاده از دکمه پاور روی تلویزیون بجای ریموت

ممکن است فکر کنید مشکل ریموت مانند مشکل تلویزیون است. تلویزیون بخوبی کار می کند اما ریموت خراب است. از دکمه پاور در یک سمت تلویزیون استفاده کنید اگر که ریموت مشکل دارد.

گاهی اوقات کاربران فکر می کنند که هیچ دکمه ای روی تلویزیونهای ویزیو وجود ندارد. تقریبا هر تلویزیون سامسونگ که در سال ۲۰۱۴ یا پس از آن ساخته شده دقیقا در پشت تلویزیون دارای دکمه پاور بوده که دسترسی به آن آسان است.

سمت چپ تلویزیون را نگاه کرده. دکمه پاور درست عقب تلویزیون است و ممکن است این همان چیزی باشد که باید برای کار کردن تلویزیون استفاده کنید.

دکمه on/off در تلویزیونهای قبل از سال ۲۰۱۴ در سمت چپ یا راست می باشد.

اگر این دکمه کار کند پس مشکل مربوط به ریموت می شود. شما ممکن است باتریهای جدید گذاشته و یا اینکه ممکن است چیزی سنسور IR روی تلویزیون را مسدود کرده باشد.

۳. چرخه برق تلویزیون

چرخه برق می تواند بسیاری از مشکلات تلویزیونهای سامسونگ را حل کند.

ابتدا سیم برق تلویزیون را از خروجی برق قطع و از دوشاخه در آورده. سپس دکمه پاور روی تلویزیون را به مدت ۱۰ ثانیه نگهدارید.

پس از ۱۰ ثانیه، تلویزیون روشن می شود.

۴. قراردادن مجد سیم برق

سیم برق شل ممکن است منجر به مشکل شود. سیم برق می تواند از اکثر تلویزیونهای سامسونگ جدا شود. این سیم با پت ها خانگی یا حرکت دادن تلویزیون به هنگام تمیز کردن می تواند به آسانی قطع شود.

سیم برق را از پشت تلویزیون در آورده، مجددا وصل کرده و سپس تلویزیون را تست نموده.

۵. تست کردن تلویزیون هنگامی که خروجی جدید وصل می شود

چک کنید که تلویزیون از خروجی دیوار استفاده می کند.

شما همیشه می خواهید تا تلویزیون با استفاده از دومین خروجی روشن شود. خروجی جدید را تست کرده حتی اگر سایر دستگاهها در اولین خروجی کار کنند.

سیم برق تلویزیون را به خروجی جدید وصل کرده که قبلا استفاده نشده است و سپس تلویزیون را تست کنید. از محافظ برق هنگام استفاده از خروجی برق جدید استفاده نکنید، زیرا این دستگاهها گاهی اوقات می توانند منبع مشکل باشند.

اگر تلویزیون اکنون کار می کند پس مشکل از خروجی اصلی است.

آیا تلویزیون روشن نمی شود؟

جای امیدواری است که تلویزیون شما پس از انجام یکی از مرحله های بالا روشن می شود.

اگر تلویزیون کار نمی کند پس باید تعمیر شود. شما ممکن است بتوانید تلویزیون را با گارانتی تعمیر کنید. پس با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید. شاید دیش ماهواره آسیب دیده، و اینگونه خدمات را می توانید از تکنسین ساسونگ سوال کنید. مرکز خدمات فنی تمام گزینه های احتمالی را برای تعمیر تلویزیون می گوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =

تعویض دوربین اصلی گلکسی

تعویض دوربین اصلی گلکسی

راهنمای تعویض دوربین اصلی گلکسی نوت ۳ سامسونگ تعویض دوربین اصلی گلکسی دارندگان گوشی سامسونگ Galaxy Note 3، ممکن است به دلایلی همچون ایجاد خطو

ادامه مطلب »
تعویض مخزن تونر پرینتر

تعویض مخزن تونر پرینتر

راهنمای تعویض مخزن تونر پرینتر CLP-300 سامسونگ تعویض مخزن تونر پرینتر دارندگان پرینتر سامسونگ مدل CLP-300، اگر مخزن تونر دستگاه شما به هر دلیلی دچار

ادامه مطلب »
تمیز کردن صحیح پرینتر

تمیز کردن صحیح پرینتر

راهنمای تمیز کردن صحیح پرینتر تمیز کردن صحیح پرینتر نظافت درست و به موقع دستگاه چاپگر، اهمیت و تٲثیر به سزایی در افزایش طول عمر

ادامه مطلب »