نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مانیتور سامسونگ یک قطعه ضروری در هر راه اندازی رایانه شخصی هستند. کاربران می توانند از مانیتور سامسونگ قدیمی تر CRT (لوله اشعه کاتدی) یا مانیتور سامسونگ مدرن صفحه تخت مانند LCD (نمایشگر کریستال مایع)، صفحه نمایش LED با کارایی بالا (دیود ساطع کننده نور) و نمایشگرهای پلاسما انتخاب کنند. هر نوع مانیتور سامسونگ در معرض خرابی است و ممکن است پس از چند سال نیاز به تعویض داشته باشد. در این مقاله علائم خرابی آن اورده شده است.

روشن نشدن

برخی از مانیتور ها ممکن است حتی زمانی که به پریز برق وصل هستند، روشن نشوند. صفحه سیاه باقی می ماند و چراغ وضعیت پس از فشار دادن دکمه پاور روشن نمی شود. این می تواند نشان دهنده مشکل در منبع تغذیه مانیتور سامسونگ یا شل بودن اتصال در محفظه مانیتور سامسونگ باشد. منبع تغذیه جدید ممکن است مشکل را حل کند و برای مانیتور سامسونگ دارای منبع تغذیه خارجی راه حلی آسان است. کابل های برق معیوب می توانند علائم مشابهی ایجاد کنند، بنابراین استفاده از سیم متفاوت برای آزمایش مانیتور سامسونگ برای جدا کردن مشکل از خود مانیتور سامسونگ مهم است.

تصویر کم رنگ

مانیتور سامسونگ CRT با گذشت زمان تمایل به کم نور شدن دارند. مانیتور سامسونگ ممکن است نتواند طیف وسیعی از روشنایی را که قبلا می توانست تولید کند و تصاویر صاف و تاریک به نظر می رسند. این نشان می دهد که لوله اشعه کاتدی در حال فرسودگی است که با این نوع فناوری یک اتفاق اجتناب ناپذیر است. لوله های جدید ممکن است بیشتر از یک مانیتور سامسونگ جدید هزینه داشته باشند، بنابراین جایگزینی لوله احتمالاً گزینه مقرون به صرفه ای نیست. تنظیم تنظیمات روشنایی روی مانیتور سامسونگ، یا از طریق تنظیمات نمایشگر رایانه، ممکن است به طور موقت به تولید یک تصویر به اندازه کافی روشن در یک نمایشگر CRT قدیمی کمک کند.

اعوجاج تصویر

هنگامی که مانیتور سامسونگ شروع به از کار افتادن می کند، ممکن است تصاویر مخدوشی تولید کند، این تصاویر می توانند رنگ خاصی به خود بگیرند، مانند رنگ زرد یا سبز که با تنظیم تنظیمات رنگ نمی توان آن را از بین برد. در موارد دیگر، یک تصویر دارای اعوجاج ایستا با خطوط تک رنگ است که تصویر روی صفحه را قطع می کند. این ممکن است به دلیل خرابی قطعات الکترونیکی یا تجمع ذرات مغناطیسی روی تفنگ الکترونی در مانیتور سامسونگ CRT باشد.

پیکسل های مرده

نمایشگرهای LED از هزاران پیکسل کوچک تشکیل شده‌اند که هر کدام می‌توانند به سرعت رنگ‌ها را برای نمایش یک تصویر تغییر دهند. با بالا رفتن سن مانیتور سامسونگ LED، پیکسل های منفرد ممکن است از کار بیفتند. پیکسل‌های مرده یا گیر کرده نمایش طیفی از رنگ‌ها را متوقف می‌کنند و در عوض یک رنگ باقی می‌مانند. شناسایی اینها بسته به تصویر روی صفحه ممکن است سخت باشد، اما خوشه‌هایی از پیکسل‌های مرده به تدریج آشکار می‌شوند و شروع به وقفه در مشاهده می‌کنند.

رایت و یا سوختگی صفحه نمایش

مانیتور سامسونگ CRT، LCD و پلاسما همگی در معرض نوعی سوختگی صفحه نمایش هستند. این زمانی اتفاق می افتد که یک تصویر برای مدت طولانی روی صفحه باقی می ماند و به بخشی دائمی از صفحه تبدیل می شود. ممکن است منجر به یک اثر شبح یا پخشی رنگ شود. در برخی موارد، تصاویر یا متن واقعی حتی زمانی که در حال نمایش تصویر دیگری است، روی صفحه قابل مشاهده باقی می مانند. سوختگی صفحه یک مسئله خستگی است و نشان می دهد که مانیتور سامسونگ بدون تغییر در تصویری که نمایش می دهد بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته است.

مقالات مرتبط:

مشکلات رنگ مانیتور سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =