نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع خطوط عمودی در تلویزیون. زندگی مدرن بدون تلویزیون سامسونگ های هوشمند که روشی روان برای دسترسی به طیف وسیعی از سرگرمی ها از جمله خدمات پخش جریانی، تلویزیون سامسونگ کابلی و بازی های ویدیویی ارائه می دهند، یکسان نخواهد بود. آنها با آوردن اینترنت و انواع برنامه ها مستقیماً به تلویزیون سامسونگ خود، روشی آسان و مفید برای تماشای محتوای مورد علاقه خود در اختیار شما قرار می دهند. تلویزیون سامسونگ‌ هوشمند مانند همه فناوری‌های دیگر، می‌توانند چالش‌های مختلفی را تجربه کنند، از اشتباهات انسانی گرفته تا مشکلات فناوری. بنابراین، گاهی اوقات باید با متخصص تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا کار را به درستی انجام دهد.

رفع خطوط عمودی در تلویزیون
رفع خطوط عمودی در تلویزیون

چرا صفحه تلویزیون سامسونگ شما خطوط عمودی را نشان می دهد

بروز خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش یکی از مشکلات مکرر کاربران تلویزیون سامسونگ های هوشمند است. عوامل متعددی از جمله تکنولوژی معیوب، استفاده بیش از حد یا حتی آسیب دیدن تلویزیون سامسونگ ممکن است مقصر این موضوع باشند.

ما در این مقاله عمیقاً به این موضوع می پردازیم و توضیح واضحی در مورد اینکه چرا خطوط عمودی به وجود می آیند و چگونه آنها را برطرف کنید به شما ارائه می دهیم. در اینجا چند دلیل بالقوه خطوط عمودی در تلویزیون سامسونگ هوشمند برای شروع آورده شده است.

  • خطوط عمودی ممکن است در نتیجه اتصالات شل کابل، مانند کابل های HDMI یا ویدیو، روی صفحه ظاهر شوند. با بررسی اتصالات مطمئن شوید که محکم وصل شده اند.
  • ممکن است خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش در نتیجه گرمای بیش از حد ایجاد شود. اطمینان حاصل کنید که ناحیه ای که تلویزیون سامسونگ شما در آن قرار دارد تهویه مناسبی دارد و فضای کافی در اطراف آن برای جریان هوا وجود دارد.
  • پنل LCD معیوب: اگر خطوط عمودی حتی پس از بررسی اتصالات کابل ادامه پیدا کند، ممکن است به دلیل خرابی پنل LCD باشد. این یک مشکل متداول است که تنها با تعمیرکار متخصص قابل حل است.
  • خطوط عمودی روی صفحه نمایش نیز می تواند به دلیل مشکلات نرم افزاری ایجاد شود. برای بررسی اینکه آیا مشکل را برطرف می کند، سعی کنید سیستم عامل تلویزیون سامسونگ خود را ارتقا دهید یا آن را به پیش فرض های کارخانه خود برگردانید.

اگر خطوط تلویزیون سامسونگ هوشمند شما عمودی باشد، چه کاری باید انجام دهید

درک ماهیت موضوع برای کشف دلیل خطوط عمودی یا شبح در تلویزیون سامسونگ شما ضروری است. در این مورد نیز می توانید با کارشناس خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ مشورت کنید. در اینجا برخی از مشکلات احتمالی و محتمل ترین راه حل برای آنها آمده است-

خطوط متحرک یا مواج

اگر خطوطی را دیدید که تاب می‌خورند، حرکت می‌کنند یا موج‌دار به نظر می‌رسند، ممکن است اتصال کابل شل شده باشد. در این شرایط، قرار دادن مجدد سیم‌ها و اطمینان از اتصال محکم آنها بهترین اقدام خواهد بود.

خطوطی که مستقیم یا ثابت هستند

اگر خطوط مستقیم یا ثابت باشند، تلویزیون سامسونگ ممکن است مشکل داخلی داشته باشد. در این شرایط ممکن است لازم باشد با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

چند عکس یکی بر روی دیگری

انباشته شدن چندین عکس روی هم به عنوان ghosting شناخته می شود و می تواند توسط اتصال کابل معیوب یا قطعات داخلی معیوب ایجاد شود. اگر مشکل در نتیجه اتصال شل باشد، قرار دادن مجدد سیم ها آن را برطرف می کند. با این حال، اگر مشکل در داخل باشد، ممکن است تعمیر متخصص لازم باشد.

خطوط عمودی

اتصال کابل معیوب معمولاً با خطوط عمودی نشان داده می شود. به سادگی کابل ها را دوباره نصب کنید و مطمئن شوید که برای اصلاح این مشکل محکم وصل شده اند. اجازه دهید اکنون چند راه حل بالقوه را به شما ارائه دهم که می تواند به حل مشکل کمک کند-

اتصالات کابل را بررسی کنید

اگر خطوط عمودی فقط در چند کانال یا هنگام استفاده از یک دستگاه خاص نشان داده شود، ممکن است در اتصالات کابل مشکلی وجود داشته باشد. برای اطمینان از اتصال محکم سیم ها، ابتدا آنها را جدا کنید، سپس دوباره وصل کنید.

تلویزیون سامسونگ را ریست کنید

تنظیم مجدد تلویزیون سامسونگ ممکن است گهگاه مشکلات نرم افزاری کوچکی را که منجر به ایجاد خطوط عمودی می شود، برطرف کند. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه بازگرداندن تلویزیون سامسونگ به تنظیمات کارخانه، به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کنید.

به دنبال تداخل باشید

تداخل سایر تجهیزات الکتریکی ممکن است گاهی باعث ایجاد خطوط عمودی شود. برای بررسی اینکه آیا خطوط از بین می روند، دستگاه های دیگر مانند کنسول های بازی یا جعبه های کابل را جدا کنید.

نرم افزار تلویزیون سامسونگ را به روز کنید

اگر خطوط عمودی ادامه داشت، ممکن است بخواهید نرم افزار تلویزیون سامسونگ را به روز کنید. برای جزئیات در مورد نحوه به روز رسانی نرم افزار، به تنظیمات تلویزیون سامسونگ یا وب سایت سازنده مراجعه کنید. اگر مشکل حل نشد، بهترین گزینه خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ نزدیک من را در گوگل جستجو کنید. ممکن است متخصصان فوق‌العاده‌ای را برای کمک به شما در آنجا بیابید.

اگر هیچ یک از این اصلاحات کار نکرد، ممکن است مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد که باید برطرف شود. برای تعمیر تلویزیون سامسونگ خود، با یک مرکز خدمات مورد تایید سازنده تماس بگیرید.

برای شناسایی ریشه مشکل و تضمین درستی تعمیر تلویزیون سامسونگ، ترجیحاً اگر خطوط عمودی با وجود تلاش برای رفع این مشکل همچنان ظاهر می شوند، تلویزیون سامسونگ را توسط یک متخصص بازرسی کنید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر روشن نشدن لپ‌ تاپ سامسونگ در منزل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

علت Monitor Ghosting

رفع و علت Monitor Ghosting

علت Monitor Ghosting . شبح مانیتور سامسونگ مشکل رایجی است که در هنگام ویدیوهای سریع یا هنگام بازی تیراندازی اول شخص مشاهده می شود. این

ادامه مطلب »