نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

مسائل مربوط به فرکانس اسپیکر

مشکلات فرکانس یکی دیگر از عیب های رایج بلندگوهای بلوتوث است. فرکانس اندازه گیری توانایی بلندگو در تولید صدا است. محدوده شنوایی انسان به طور کلی ۲۰ هرتز است – نقص در بلندگوهای بلوتوث ۲۰۰۰۰ هرتز. و اسپیکرها معمولاً دارای محدوده فرکانسی ۱۲۰ هرتز – ۲۲۰۰۰ هرتز هستند. هنگامی که فرکانس بلندگو بسیار زیاد یا پایین است، کاربر اغلب نمی تواند صدا را در اینجا پخش کند. در مواقع دیگر، بلندگو ممکن است یک وزوز یا صدای ایستا یا ارتعاشی با دامنه کافی تولید کند.

تست فرکانس بلندگو

برخلاف آزمایش سایر اشکالات بلندگوهای بلوتوث، فرکانس آزمایش اغلب به تجهیزات خاصی نیاز دارد. بازرس محصول در حال آزمایش بلندگو در کارخانه، اغلب از تستر پاسخ فرکانس برای بررسی محدوده فرکانس استفاده می کند. آنها همچنین لرزش یا وزوز ناشی از بلندگو را در حین کار بررسی می کنند. کارخانه هایی که تجهیزات صوتی تولید می کنند معمولاً این ابزار را دارند. اما هنوز هم ارزش دارد قبل از مراجعه یا ارسال بازرس برای بررسی فرکانس، سوال شود.

یک راه ساده تر، هر چند دقیق تر، برای بررسی فرکانس بلندگو این است که یک سری صدا را از طریق بلندگو پخش کنید و پاسخ گوینده را بررسی کنید. بسیاری از کلیپ های صوتی و تصویری تست بلندگو بصورت آنلاین رایگان در دسترس هستند که می توانید از آنها برای بررسی محدوده فرکانس استفاده کنید.

رتبه بندی در اسپیکر

این نقص به صدای جغجغه ای گفته می شود که در حین کار شنیده می شود و ناشی از شل بودن قطعات در بلندگوی بلوتوث است. در حین تولید، یک کارگر ممکن است یک پیچ را به اشتباه نصب کرده باشد، یک اتصال را به طور ایمن لحیم کرده یا در حین مونتاژ بقایای خارجی را داخل بلندگو ریخته باشد. بلندگو همچنین ممکن است در حین حمل و نقل آسیب دیده باشد، که می تواند باعث ایجاد صدای تکان دهنده در حین استفاده شود. نقص بلندگوهای بلوتوث

آزمایش لرزش

این نقص به طور معمول آشکار است، اگرچه ممکن است فقط زمانی صدای بلند را بشنوید که بلندگو در فرکانس های صوتی خاصی کار می کند. برای آزمایش تکان خوردن، بلندگو را به آرامی با دست تکان دهید و به قطعات شل شده داخل آن بشنوید. سپس صدا را از طریق بلندگو در فرکانس های مختلف پخش کنید و مجدداً هرگونه ارتعاش یا صدای تکان دهنده غیر عادی را بررسی کنید. همچنین ممکن است این مراحل را پس از انجام تست افت کارتن با بلندگو در بسته بندی آن (مربوط: ۵ مرحله تا تست کارتن)، تکرار کنید.

اگر به قطعات شل مشکوک هستید اما صدای جیرجیرک را نمی شنوید، می توانید بلندگو را برای بررسی باز کنید. فقط مطمئن شوید که اسپیکر در پریز برق شارژ نمی شود یا در غیر این صورت به منبع تغذیه خطرناک متصل نشده است.

نتیجه

تکیه بر سرگرمی برای سرگرمی اگر به درستی کار نکند می تواند به یک تجربه ناامید کننده تبدیل شود. و مانند بسیاری از انواع محصولات، مصرف کنندگان هنگام بررسی لوازم الکترونیکی معیوب می توانند بسیار بخشنده باشند.

چه مصرف کننده نهایی و چه وارد کننده باشید، آگاهی از این نقص ها در بلندگوهای بلوتوث می تواند به شما در جلوگیری از ناامیدی کمک کند. با دانستن این که باید به چه نکاتی توجه کنید، می توانید تامین کنندگان را در مورد نگرانی های محصول خود راهنمایی کنید. شما همچنین از دانش شخصی برای تشخیص این مشکلات در طول بازرسی خود برخوردار خواهید بود. بنابراین دفعه بعد که به سفارشی از بلندگوهای بلوتوث نگاه می کنید، این نقص ها را در نظر داشته باشید تا به جای خراب کردن آن، روحیه مشتریان خود را تغییر دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =