نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

 پروتکت سینمای خانگی چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم درباره حل مشکل پروتکت سینمای خانگی در پروسه تعمیر سینمای خانگی و در برندهای مختلف توضیح دهیم ابتدا باید بدانیم پروتکت چیست؟

حل مشکل پروتکت

پروتکت (protect) در لغت بمعنای حفاظت است و در دستگاه های سینمای خانگی زمانی ایجاد می شود که یک یا مجموعه ای از قطعات دستگاه به نحوی معیوب شوند که امکان سرایت آسیب دیدگی به سایر قطعات وجود داشته باشد. در این حالت اعلام خطای پروتکت در دستگاه که با خاموش شدن دستگاه همراه است باعث می شود که سایر قطعات از آسیب ایجاد شده محفوظ بمانند.

حل مشکل پروتکت سینمای خانگی سونی

در سینمای خانگی سونی حالت پروتکت در سینمای خانگی با نمایش پیام push power protect همراه است و معمولا در شرایط زیر ایجاد می شود :

  • خرابی بخش آمپلی فایر یا یکی از قطعات مدارات دیگر دستگاه به نحوی که باعث ایجاد اضافه بار جریان برد پاور شود
  • خرابی برد پاور به نحوی که یکی از ولتاژهای اصلی برد پاور قطع شود

در صورت مواجه با مشکل پروتکت در سینمای خانگی سونی ابتدا تمام سوکت های بلندگوها را از دستگاه ها جدا کنید چرا که خرابی یکی از بلندگوها و یا ایجاد اتصال کوتاه در مسیر سیم ها می تواند باعث ایجاد پروتکت در سینمای خانگی سونی شود.

در صورت عدم رفع ایراد از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کرده و به یکی از مراکز تعمیر سینمای خانگی سونی مراجعه بفرمایید.

حل مشکل پروتکت سینمای خانگی سامسونگ

در سینمای خانگی سامسونگ حالت پروتکت با نمایش پیام protection همراه است و در موارد زیر ایجاد می شود :

  • خرابی بخش آمپلی فایر دستگاه
  • خرابی بخش پاور دستگاه
  • خرابی و یا تغییر دور فن دستگاه

در صورت عدم رفع ایراد از دستکاری بیشتر دستگاه خودداری کرده و به یکی از مراکز تعمیر سینمای خانگی سامسونگ مراجعه بفرمایید.

ایجاد حالت پروتکت در سینمای خانگی پاناسونیک با نمایش پیام F61 همراه است.

نمایش این پیام در عموم موارد مربوط به خرابی بخش آمپلی فایر دستگاه است. آی سی های خروجی دستگاه در اثر عوامل مختلف مانند اتصال اشتباه سسیم های بلندگو ، کار کردن با صدای بلند در زمان طولانی ، پایان عمر مفید قطعات دچار خرابی شده و سیستم پروتکشن دستگاه فعال می شود و با خاموش کردن دستگاه و نمایش خطای F61 خرابی دستگاه را اعلام می کند.

1 دیدگاه دربارهٔ «مشکل پروتکت سینمای خانگی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =