نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نداشتن صدا در سینما خانگی. برای داشتن صدای بهتر موسیقی و فیلم ها می توانید از سینما خانگی سامسونگ استفاده کنید. اما اگر بعد از روشن کردن سینما خانگی سامسونگ شاهد نداشتن صدا در این دستگاه شدید چه؟ چه اقداماتی برای رفع آن وجود دارد؟ در این مقاله برای رفع آن با ما همراه باشید.

نداشتن صدا در سینما خانگی

علت خاموش شدن صدای کل سیستم

تشخیص این یکی کمی سخت تر است. شما بلندگوها را به درستی قرار داده اید. شما کراس اوور را تنظیم کرده اید، تنظیم صحیح را روی گیرنده خود انتخاب کرده اید، مطمئن شده اید که اتاق شما پر از چیزهایی است که صدای شما را به خوبی انجام می دهد. و با این حال… چیزی اشتباه است. صدا نازک یا خفه به نظر می رسد، با باس کمتری از آنچه انتظار دارید. این چیزی نیست که بتوانید کاملاً روی آن انگشت بگذارید، اما می دانید که سیستم شما آنطور که باید کار نمی کند. ممکن است کل تنظیمات باشد یا فقط یک یا دو بلندگو باشد. هر چه هست، آزاردهنده است. سیستم‌های سینمای خانگی سامسونگ گران هستند و کار نکردن آن‌طور که تبلیغ می‌شود، درد بزرگی در گردن است. چند مشکل رایج وجود دارد که می تواند باعث مشکل شما شود.

برای شروع، همه بلندگوها باید به صورت فاز متصل شوند. هر یک از آنها دو اتصال در پشت دارند – یک مثبت و یک منفی که معمولاً به رنگ سفید و قرمز است. اتصالات پشت گیرنده شما نیز به همین ترتیب چیده می شوند. مثبت باید به مثبت و منفی به منفی متصل شود. اگر معکوس شوند، همه چیز خارج از فاز است و صدایی که می شنوید کاهش می یابد. اگر سیستم بلندگوی شما نازک یا خفه به نظر می رسد، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید که بلندگوهای خود را به درستی وصل کرده اید. برخی از سیستم ها حتی اگر مشکلی پیش آمده باشد، روی صفحه به شما اطلاع می دهند – گیرنده Marantz SR8012 در این کار بسیار خوب است.

خرابی صدای بلندگوهای ارتفاع

بلندگوهای سقفی و ارتفاعی برای درست کردن مشکل هستند. با فرض اینکه همه چیز به درستی وصل شده باشد، اولین چیزی که باید امتحان کنید تنظیم تنظیمات گیرنده A/V است. اگر بلندگوهای ارتفاع دارید، تقریباً مطمئناً یک گیرنده با قابلیت صدای ۹.۲ یا ۱۱.۲ دارید. راه حل ممکن است به سادگی تغییر تنظیمات کدک شما باشد، که اصطلاحی برای نرم افزاری است که صدا را رمزگذاری می کند.

اگر این کار نمی کند، ممکن است لازم باشد در مورد نحوه قرار دادن بلندگوها بیشتر فکر کنید. بدیهی است که اگر بلندگوهای سقفی دارید، این کار کمی تلاش بیشتری می کند (و احتمالاً سوراخ کردن خشمگینانه) را می طلبد، اما وقتی بلندگوهای ارتفاع دارید مشکل کمتری ایجاد می کند. بلندگوهای ارتفاعی به جای نصب شدن در سقف شما به سمت پایین، صدا را از سقف منعکس می کنند یا آن را در موقعیت گوش دادن خود قرار می دهند. در اینجا یک مثال آورده شده است: بلندگوهای Klipsch RP-500SA Reference Premiere Atmos (بررسی کامل اینجا). ببینید چگونه شکل زاویه دار آنها برای به حداکثر رساندن صدای ارتفاع شما طراحی شده است؟

بلندگوهای ارتفاع خود را به اطراف حرکت دهید و آنها را با همان منبعی که قبلا استفاده می کردید آزمایش کنید. آیا تفاوتی وجود دارد؟ بهتر است یا بدتر؟ آیا زاویه دار کردن بلندگوها به روشی دیگر باعث بهبود متریال می شود؟ ممکن است به سادگی نیاز به اصلاح موقعیت و جهت باشد – اسنادی را که بلندگوهای شما ارائه کرده اند بررسی کنید تا ببینید آیا سازنده چیز خاصی را توصیه می کند یا خیر.

استاتیک شدن صداهای بلندگوها

تقریباً در همه موارد، استاتیک نشانه ای از مشکلات مربوط به اتصال بلندگو است. ممکن است یک سیم از سوکتش جدا شده باشد، و تنها چیزی که لازم است این است که دوباره آن را تکان دهید. حل نشد؟ قدم بعدی این است که منبع مشکل را بررسی کنید. آیا استاتیک پایدار است یا فقط در نقاط خاصی ظاهر می شود؟ اگر چنین است، آنها چه هستند؟ یک راه خوب برای محدود کردن گزینه ها این است که سعی کنید منابع مختلف را تغییر دهید. اگر از پخش کننده Blu-ray استفاده می کنید، اگر آن را دارید، یکی دیگر از آن را امتحان کنید، یا چیزی را در یک سرویس پخش تماشا کنید تا ببینید آیا استاتیک خودش را بازتولید می کند. فرآیند حذف باید به شما کمک کند تا بفهمید کدام قسمت از سیستم شما باعث ایجاد مشکل شده است. اگر از یک تقویت کننده برق با گیرنده خود استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که مشکل مربوط به اتصال آنجاست – نتیجه ای که بسیار رایج تر از چیزی است که فکر می کنید.

در نهایت، حل یک مشکل با استاتیک تقریبا همیشه یک مشکل با اتصال شل است، و هنگامی که بدانید کجاست، رفع آن نسبتا آسان است. مگر اینکه ترس از وحشت، بلندگوهای شما ممکن است به دلیل عدم تطابق با آمپر شما منفجر شده باشند. باید این راهنما را بررسی کنید تا دیگر تکرار نشود.

پیشنهاد مطالعه: خرابی صدا در سینما خانگی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =