فهرست مطالب

نکاتی در مورد تعمیر تلویزیون سامسونگ

هدف این راهنما ارائه نکاتی در مورد تعمیر تلویزیون در منزل است تا در وقت و پول صرفه جویی شود.

 

تلویزیون برق دارد اما روشن نمی شود

بهترین راه حل احتمالا اینست که تلویزیون را مجددا به تنظیمات کارخانه برگرداند. با اینحال، قبل از تنظیم مجدد کارخانه، ابتدا تلویزیون را خاموش نموده، آن را از منبع برق قطع کرده و سپس مجددا به پریز برق وصل کنید. مشکل باید حل شود، اما در صورتی که مشکل برطرف نشد، مراحل تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید.

 

نحوه تنظیم مجدد کارخانه تلویزیون سامسونگ

مراحل تنظیم مجدد کارخانه به مدل تلویزیون سامسونگ بستگی دارد که در زیر به نکات عمومی آن اشاره می شود.

ابتدا، دکمه exit را ۲۰ ثانیه نگهدارید، صفحه تنظیم مجدد کارخانه باید بالا بیاید و راهنمایی های مربوطه را دنبال کنید.

اگر منوی پیش فرض کارخانه بالا نیامد، کلید down را به مدت ۲۰ ثانیه نگهدارید، سپس دکمه source را بزنید.

اگر کار نکرد، کلید جهت دار جپ را به مدت ۲۰ ثانیه نگهدارید، و سپس کلید source را بزنید. اگر هنوز مشکل وجود درد، به دفترچه راهنما مراجعه نمایید.

 

تلویزیون به طور مداوم خاموش و روشن می شود

اگر تلویزیون سامسونگ به طور مداوم خاموش و روشن می شود، مشکل می تواند به چند علت باشد. اول، چک کنید که تلویزیون زیاد داغ نشده باشد. اگر چنین بود، احتمالا تلویزیون بیش از اندازه گرم شده است. یک فن کوچک را پشت تلویزیون قرار دهید تا دستگاه خنک شود.

راه حل احتمالی دیگر می تواند اندکی پیشرفته باشد. تلویزیون را از پریز قطع کنید. تلویزیون را باز کرده و سیم اتصال به صفحه نمایشگر با پیدا کنید. سیم را به دقت بردارید و کنار بگذارید. احتمالا مشکل رفع می شود.

اگر همچنان مشکل باقی مانده است، احتمالا یک قطعه خراب شده است. اغلب اوقات، سخت افزار ایمن می تواند تلویزیون را خاموش کند اگر که مشکل سخت افزاری وجود داشت باشد.

 

تصویر تلویزیون پس از تعمیر بالا و پایین می رود

پس از تعمیر تلویزیون، متوجه می شوید که تصویر بالا و پایین می رود. احتمالا بُرد خراب است. با تکنیسین تماس گرفته تا برد مناسبی را جایگزین کند البته این کار را باید به صورت رایگان یا با حداقل هزینه انجام دهد.

 

تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود

اولین کاری که باید انجام داد اینست که پریز برق را از نظر داشتن برق چک کنید. در صورت نداشتن تستر برقی از یک ابزار برقی دیگری استفاده کنید. اگر پریز به خوبی کار می کند، سیم برق را عوض کنید. اگر مشکل از سیم برق نیست پس احتمالا باید چند قطعه برقی خراب مانند ترانسفورماتور را در تلویزیون چک کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =

تعویض دوربین اصلی گلکسی

تعویض دوربین اصلی گلکسی

راهنمای تعویض دوربین اصلی گلکسی نوت ۳ سامسونگ تعویض دوربین اصلی گلکسی دارندگان گوشی سامسونگ Galaxy Note 3، ممکن است به دلایلی همچون ایجاد خطو

ادامه مطلب »
تعویض مخزن تونر پرینتر

تعویض مخزن تونر پرینتر

راهنمای تعویض مخزن تونر پرینتر CLP-300 سامسونگ تعویض مخزن تونر پرینتر دارندگان پرینتر سامسونگ مدل CLP-300، اگر مخزن تونر دستگاه شما به هر دلیلی دچار

ادامه مطلب »
تمیز کردن صحیح پرینتر

تمیز کردن صحیح پرینتر

راهنمای تمیز کردن صحیح پرینتر تمیز کردن صحیح پرینتر نظافت درست و به موقع دستگاه چاپگر، اهمیت و تٲثیر به سزایی در افزایش طول عمر

ادامه مطلب »