نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

طریقه تمیز کردن پرینتر سامسونگ

تمیز کردن پرینتر سامسونگ/ ابتدا مطمئن شوید که از کارتریج های پرینتر سامسونگ اصل استفاده می کنید. پرینترهای سامسونگ برای به حداکثر رساندن کارایی و کیفیت با قطعات اصلی سامسونگ طراحی شده اند. بررسی کنید که کارتریج شما یک محصول جوهر سامسونگ است و برای مدل شما مناسب است. اگر دیدید که کارتریج نشانه آسیب دیده است، منفجر شده است یا به درستی جا نمی شود، کارتریج را بردارید و کارتریج جدید را وارد کنید. منتظر بمانید تا پرینتر کارهای تعمیر و نگهداری خودکار کارتریج جدید را انجام دهد و دوباره چاپ کنید.

تمیز کردن پرینتر سامسونگ

چگونه می توانیم هد چاپ سامسونگ را از رایانه خود تمیز کنیم؟

قبل تمیز کردن هد چاپگر سامسونگ نکات زیر را در نظر بگیرید.

 1. فرآیند تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان خود را با کلیک کردن روی دکمه “شروع” شروع کنید.
 2. به کنترل پنل خود دسترسی داشته باشید که به شما امکان می دهد چندین منو از جمله «پرینترها و اسکنرها» را مشاهده کنید (لیستی از پرینترهایی که قبلاً به آنها متصل شده اید و همچنین پرینترهایی که در حال حاضر استفاده می کنید را خواهید دید).
 3. روی نماد پرینتر کلیک کنید و “Properties” را انتخاب کنید (این پنجره به شما امکان می دهد میزان جوهر موجود در کارتریج های جوهر خود را ببینید یا اینکه آیا مشکلاتی در ارتباط با دستگاه های شما وجود دارد).
 4. اگر نشانه‌ای می‌بینید که کارتریج‌های جوهر شما پر شده‌اند، اما کارهای چاپ شما مبهم یا لکه‌اند، این نشانه واضحی است که باید هد چاپ را تمیز کنید.
 5. “Printing Preferences” و سپس “Service” را انتخاب کنید.
 6. از آنجا، شما می توانید گزینه “Printer Services” را در پنجره بعدی انتخاب کنید.
 7. فرمانی برای «پاک کردن هدهای چاپی» خواهید دید که فرآیند تمیز کردن هد چاپ را بدون برداشتن فیزیکی آن آغاز می‌کند.

چگونه می توانم هد چاپ سامسونگ را با دست تمیز کنم؟

اگر سعی کرده‌اید هد چاپ را از طریق نرم‌افزار تمیز کنید، اما هنوز متوجه مشکلاتی در کارهای چاپی خود هستید، ممکن است لازم باشد آن را به صورت دستی تمیز کنید. باز هم، مهم است که هنگام برخورد با کارتریج های جوهر و هد چاپ مراقب باشید زیرا به راحتی آسیب می بینند.

 1. پرینتر را روشن کنید سپس درب دسترسی را باز کنید (این در مدل متفاوت است).
 2. کالسکه پرینتر به مرکز حرکت می کند و می توانید به هد چاپ و کارتریج دسترسی داشته باشید.
 3. قبل از اینکه دستگاه خود را از پریز برق بکشید – حدود ۳ ثانیه صبر کنید تا کارتریج ها از حرکت بازایند.
 4. کارتریج ها را با بلند کردن یا فشار دادن روی زبانه ای که آنها را در جای خود نگه می دارد و بیرون می آورید خارج کنید (یکی یکی را بردارید و سعی کنید بیش از ۳۰ دقیقه آنها را از پرینتر خارج نکنید).
 5. کارتریج ها را روی یک تکه کاغذ تمیز در کنار خود قرار دهید و مطمئن شوید که نازل از هر سطحی دور باشد.

ابتدا نقاط تماس کارتریج جوهر را تمیز کنید.

برای تمیز کردن نقاط حساس کارتریج جوهر پرینتر، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. از یک پارچه بدون پرز برای پاک کردن جوهر اضافی از کنتاکت های موجود در پایین هر کارتریج جوهر استفاده کنید، اما خود نازل را تمیز نکنید یا لمس نکنید.
 2. برای جلوگیری از آسیب، کنتاکت ها باید از هر سطحی دور باشند و نازل نباید به سمت پایین باشد، در غیر این صورت می توانید باعث تخلیه بقیه جوهر در محفظه شوید (بهترین گزینه قرار دادن آن در کناره است).
 3. اگر جوهر روی کنتاکت ها باقی مانده است، از یک سواب لاستیکی پنبه ای یا فوم مرطوب شده با آب بطری استفاده کنید تا به آرامی آن را تمیز کنید (توجه: از الکل یا هر مایع تمیزکننده دیگری برای تمیز کردن نقاط تماس یا سر چاپ استفاده نکنید).
 4. قبل از تعویض کارتریج جوهر در پرینتر، نقطه تماس را با یک سواب تمیز خشک کنید یا اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه در هوا خشک شود.
 5. وقتی کار با یک کارتریج تمام شد، آن را به پهلو روی کاغذ تمیز خود قرار دهید و از همین روش برای تمیز کردن بقیه کارتریج ها استفاده کنید.

اکنون نوبت به تمیز کردن خود هد چاپ رسیده است.

حالا نوبت تمیز کردن هد چاپ پرینتر رسیده است.

 1. به دنبال نقاط تماس روی کالسکه چاپ در داخل پرینتر بگردید و با استفاده از یک پارچه بدون پرز آنها را به آرامی پاک کنید.
 2. مطمئن شوید که جوهر روی مخاطبین پرینتر باقی نمانده است.
 3. درست مانند کارتریج های جوهر، اگر در برداشتن جوهر اضافی مشکل دارید، از یک سواب پنبه و آب معدنی استفاده کنید تا تمیز شود.
 4. حدود پنج دقیقه صبر کنید تا محفظه چاپ خشک شود و سپس کارتریج های جوهر را دوباره در پرینتر قرار دهید.
 5. آنها را در جای خود بچسبانید و قبل از اینکه سیم برق را وصل کنید مطمئن شوید که ایمن هستند.
 6. جلد را روی هد چاپ ببندید و قبل از تلاش برای چاپ هر سندی منتظر بمانید تا فرآیند اولیه سازی به پایان برسد.

اگر پرینتر من هنوز کار نمی کند چه؟

اگر همچنان با مشکلات کیفی یا خطاهای هد چاپ مواجه هستید، ممکن است مشکلات دیگری در کار باشد. قبل از انجام هر اقدام دیگری، توصیه می شود هد چاپ و کارتریج های جوهر را چهار یا پنج بار دیگر تمیز کنید.

همچنین، پرینتر خود را یک شبه از برق جدا کنید و نازل کارتریج‌های جوهر خود را مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که پر نیستند. شما می خواهید قبل از تمیز کردن به همه چیز فرصت دهید تا خشک شود.

کارتریج های جوهر قدیمی یا آسیب دیده نیز می توانند باعث مشکلاتی در عملکرد پرینتر شما شوند. اگر مراحل بالا مشکل را برطرف نکرده است، جایگزینی کارتریج شما می تواند راه حل باشد.

قبل از قرار دادن کارتریج پرینتر جدید، دوباره مراحل تمیز کردن مخاطبین هد چاپ خود را انجام دهید. پس از مراحل اولیه، سعی کنید یک سند دیگر را چاپ کنید تا ببینید آیا تصاویر شما واضح هستند و هیچ رگه یا محو شدن وجود ندارد.

اگر هنوز مشکلی در پرینتر شما وجود دارد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که آن را به تعمیرگاهی ببرید که به طور خاص با مارکی که خریداری کرده اید کار می کند.

مطلب پیشنهادی: اگر پرینتر سامسونگ صفحات خالی را چاپ کند چه باید کرد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سیزده =

علت Monitor Ghosting

رفع و علت Monitor Ghosting

علت Monitor Ghosting . شبح مانیتور سامسونگ مشکل رایجی است که در هنگام ویدیوهای سریع یا هنگام بازی تیراندازی اول شخص مشاهده می شود. این

ادامه مطلب »