نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

کنترل صدای تلویزیون سامسونگ کار نمی کند

 

علل توقف کنترل صدا در تلویزیون های سامسونگ

پس از دریافت گزارشات متعدد از کاربران، این موضوع بررسی خواهد شد:

  • عدم هماهنگ سازی: این مورد ممکن است از تلویزیون باشد. اگر کنترل از راه دور به درستی با تلویزیون هماهنگ نباشد، گاهی اوقات ویژگی کنترل صدا تداخل می یابد و به درستی کار نمی کند.
  • باتری های ضعیف: پس از مدتی باتری های داخلی کنترل از راه دور انرژی خود را از دست داده و ضعیف می شوند در اینصورت ممکن است موجب مشکلاتی شوند. اگر کنترل از راه دور به درستی برق نداشته باشد، در اینصورت ویژگی کنترل صدا ممکن است به درستی کار نکند.
  • اکنون ماهیت این موضوع درک می شود و به دنبال راه حل می باشیم.

 

راه حل ۱: چرخه برق تلویزیون

گاهی اوقات تلویزیون ممکن است دارای مشکلات مربوط به راه اندازی باشند که ویژگی کنترل صدا را تضعیف نموده و باعث عملکرد نادرست می شود. در اینصورت چرخه تلویزیون به عنوان اصلی ترین مرحله عیب یابی باید تامین شود.

  • تلویزین را روشن کرده و ۵ دقیقه صبر کنید.
  • برق را مستقیما از ورودی دیواری قطع نموده و حداقل ۱۰ دقیقه منتظر بمانید.
  • تلویزیون را روشن کرده و مطمئن شوید که مشکل همچنان وجود دارد.

 

راه حل ۲: تعویض باتری های کنترل از راه دور

اگر باتری ها برای مدت طولانی کار کرده اند در اینصورت ممکن است برق کافی به کنترل ارسال نکند. بنابراین پیشنهاد می شود تا باتری ها را تعویض کنید. سپس صدا را تغییر داده و آن را چک کنید.

 

مرحله ۳: تطبیق مجدد کنترل از راه دور و تلویزیون

در صورت امکان کنترل و تلویزیون ممکن است با توجه به اینکه کدام ویژگی کنترل صدا ممکن است کار نکند باید مجددا مطابقت پیدا کنند. بنابراین، در این مرحله، تلویزیون و کنترل را مجددا تطبیق دهید.

  • تلویزیون را روشن نموده و کنترل را به دست بگیرید.
  • کنترل را تقریبا به فاصله ۱۰ اینچی تلویزیون قرار دهید.
  • کنترل را به سمت پایین و راست نمایشگر قرار دهید، دکمه جهت دار back و دکمه pause را در یک زمان بزنید تا اینکه تلویزیون پیامی نشان دهد که به کنترل متصل شده است.
  • صدا را تغییر دهد و از وجود مجدد مشکل اطمینان یابید.

 

نکته: اگر هیچیک از روشها باعث حل مشکل نشدند، پیشنهاد می شود از ابزار تعمیر تصویر مجدد (Reimage repair) استفاده کنید تا فایل های معیوب و خراب جایگزین شوند. reimage در اکثر موارد سیستم را با حداکثر عملکرد بهینه می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + هفده =