نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خرابی سردکن یخچال/ یخچال سامسونگ های  با آب پخش کننده ها راحتی زیادی را برای کاربران فراهم می کند. با این حال، زمانی که بقیه دستگاه به خوبی کار می کند، اما هیچ آبی از دیسپنسر خارج نمی شود، می تواند بسیار گیج کننده باشد. بنابراین، چرا آب سردکن  کار نمی کند؟ عیب یابی و تعمیر آب سردکن یخچال سامسونگ  شما چندان چالش برانگیز نیست. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چگونه!

چرا آب سردکن روی یخچال سامسونگ  من کار نمی کند؟

وقتی آب سردکن  شما از کار می افتد، پنج مورد وجود دارد که می خواهید عیب یابی کنید. آن ها هستند:

سوئیچ توزیع کننده ناموفق

اولین چیزی که در این فرآیند باید عیب یابی شود، سوئیچ دیسپنسر است. هنگامی که این سوئیچ را فشار می دهید یا با لیوان خود به آن فشار می آورید، به برد کنترل تلگراف سیگنال می دهد که آب را به فنجان شما بفرستد.

متأسفانه، یک سوئیچ توزیع کننده خراب این کار را انجام نمی دهد. مهم نیست که چند بار آن را فشار دهید، به برد کنترل سیگنالی برای پخش آب نمی دهد.

برای تأیید اینکه سوئیچ دیسپنسر واقعاً مقصر است، باید آن را برای تداوم الکتریکی با استفاده از یک مولتی متر آزمایش کنید. اگر مولتی متر شما نشان می دهد که هیچ تداومی وجود ندارد، به این معنی است که سوئیچ به درستی کار نمی کند.

نحوه حل این مشکل: با تعویض سوئیچ با سوئیچ جدید می توانید این مشکل را حل کنید. این فرآیند شامل باز کردن پانل توزیع کننده آب و جدا کردن سوئیچ موجود است. سپس همان سیم کشی را به سوئیچ جدید وصل کنید و پانل دیسپنسر را تعویض کنید.

خرابی سردکن یخچال

تابلوی کنترل دیسپنسر معیوب در خرابی سردکن یخچال

آب سردکن یخچال سامسونگ  شما توسط یک برد کنترل دیسپنسر کنترل می شود. این برد را با برد کنترل اصلی اشتباه نگیرید که تمام اجزا و عملکردهای دیگر یخچال سامسونگ را کنترل می کند.

برد کنترل دیسپنسر فقط سیستم توزیع کننده آب و اجزای آن را مدیریت می کند. به عنوان مثال، سوئیچ دیسپنسر که در بالا ذکر شد، سیگنال هایی را به این برد کنترل می فرستد تا هر زمان که آن را فشار می دهید، آب را پخش کند.

هنگامی که برد کنترل از یک موج الکتریکی یا اتصال کوتاه رنج می برد، از کار می افتد. سپس، تلگراف کار نخواهد کرد، حتی اگر بقیه یخچال سامسونگ به درستی کار کند.

در اکثر مدل های یخچال سامسونگ  می توانید آن برد کنترل را در پشت پنل کنترل دیسپنسر پیدا کنید. از یک برد مدار چاپی کوچک (PCB) با تعداد زیادی قطعات الکتریکی کوچک تشکیل شده است.

چگونه این مشکل را حل کنیم: تنها راه برای تعمیر برد کنترل دیسپنسر معیوب، تعویض آن با برد جدید است. برای انجام این کار، پانل توزیع کننده آب را بردارید و تخته را پیدا کنید. سیم های زیادی به آن متصل است، بنابراین قبل از اینکه برد کنترل را آزاد کنید آنها را جدا کنید. سپس، برد جدید را در جای خود قرار دهید و پانل آب سردکن را تعویض کنید.

سوئیچ درب مشکل ساز

باور کنید یا نه، سوئیچ درب یخچال سامسونگ شما می تواند بر روی دستگاه پخش کننده آب نیز تأثیر بگذارد. این به این دلیل است که هر زمان که در یخچال سامسونگ را باز می‌کنید، دستگاه پخش‌کننده آب را غیرفعال می‌کند.

با این حال، یک سوئیچ درب معیوب به اشتباه به یخچال سامسونگ سیگنال می‌دهد و به آن می‌گوید که در باز است حتی اگر باز نباشد. در نتیجه، یخچال سامسونگ و فریزر دستگاه پخش کننده آب را غیرفعال می کند، حتی اگر مشکلی در آن وجود نداشته باشد.

برای اطمینان از اینکه سوئیچ درب معیوب است یا خیر، باید آن را بردارید و با مولتی متر تست کنید. طبق معمول، شما به دنبال تداوم الکتریکی در آن سوئیچ هستید. اگر برق نمی تواند از طریق سوئیچ عبور کند، به این معنی است که معیوب است (و همچنین باعث ایجاد مشکل در توزیع کننده آب شما می شود!).

نحوه حل این مشکل: هنگامی که احتمالات دیگر را رد کردید و تأیید کردید که سوئیچ درب معیوب است، باید آن را با یک سوئیچ جدید جایگزین کنید.

ابتدا سوئیچ را با استفاده از یک ابزار صاف مانند پیچ ​​گوشتی از یخچال سامسونگ خارج کنید. سپس سیم متصل به آن را جدا کنید. در مرحله بعد، سوئیچ را قبل از اینکه آن را در همان محل سیم قبلی قرار دهید، به همان سیم وصل کنید.

مسدود شدن خط توزیع کننده آب در خرابی سردکن یخچال

در این مرحله، ما قبلاً تمام اجزای الکتریکی و الکترونیکی مربوط به دستگاه پخش کننده آب را بررسی کرده ایم. اگر همه آنها در شرایط کار خوب هستند، وقت آن است که مشکل خط آب پخش کننده را در نظر بگیرید.

هنگامی که آب از خط پخش کننده خارج نمی شود، لوله احتمالاً مسدود یا یخ زده است. درست است! حتی اگر یخچال سامسونگ مایتاگ شما فیلتر آب دارد، خاک و زباله همچنان می توانند از آن عبور کنند. این می تواند به این دلیل باشد که فیلتر قدیمی و کثیف است یا به این دلیل که داخل آن آسیب دیده است و از عبور کثیفی جلوگیری نمی کند.

علاوه بر این، یک خط توزیع کننده آب نیز می تواند یخ بزند. این به این دلیل است که خط از درب یخچال سامسونگ شما می گذرد و مشکلات مربوط به عایق بودن درب می تواند باعث سرد شدن خط به اندازه ای شود که آب در داخل یخچال سامسونگ یخ بزند.

چگونه این مشکل را حل کنیم: خوشبختانه، رفع گرفتگی خط توزیع کننده آب چندان چالش برانگیز نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خط را بشویید تا هر چیزی که مانع از عبور آب می شود پاک شود.

اگر خط آب یخ زده است، آن را با آب داغ بشویید تا یخ آب شود. با این حال، ابتدا باید از سرکه یا چیزی شبیه به گرفتگی های پاک کننده ناشی از کثیفی استفاده کنید.

خرابی در هیئت کنترل اصلی در خرابی سردکن یخچال

برد کنترل اصلی کمترین احتمال (اما هنوز هم ممکن است) باعث ایجاد مشکل در دستگاه پخش کننده آب شما می شود. تنها پس از اینکه همه موارد فوق را رد کردید، باید در نظر داشته باشید که برد کنترل اصلی مانع از کارکرد دستگاه پخش کننده شما می شود.

برد کنترل اصلی وظیفه هماهنگ کردن تمامی عملکردهای یخچال سامسونگ را بر عهده دارد. بنابراین، اگر هر یک از اجزای برد معیوب یا آسیب دیده باشد، یخچال سامسونگ به درستی کار نخواهد کرد.

چگونه این مشکل را حل کنیم: تنها راه حل برای یک برد کنترل اصلی معیوب، تعویض کامل آن است. به همین دلیل است که شما باید تمام علل دیگر بالا را در نظر بگیرید و این راه حل را به عنوان آخرین راه حل در نظر بگیرید.

برای تعویض برد کنترل اصلی، پانل را در محفظه برد بردارید. این به شما امکان می دهد دسته های الکتریکی را بردارید و برد را آزاد کنید تا بتوانید دسته جدید را در جای خود نصب کنید. هنگامی که همه چیز را جایگزین کردید، پانل دسترسی را که ابتدا حذف کرده اید دوباره وصل کنید.

مطلب پیشنهادی: چگونه یخچال سامسونگ خود را طولانی تر نگه داریم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 9 =