نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

در این مقاله قصد داریم دلایل از دست دادن مکش جاروبرقی را به شما معرفی کنیم. پنج دلیل احتمالی دارد که چرا جاروبرقی سامسونگ شما فقط روی زمین می‌چرخد و پرزها، موهای حیوانات خانگی یا غلات خشک شده را به‌طور کامل رد می کند چیست؟. این پنج دلیل مستقیماً با تعمیر و نگهداری دستگاه یا خرابی قطعات مرتبط هستند و می توانند بر انواع جاروبرقی سامسونگ ها تأثیر بگذارند.

از دست دادن مکش جاروبرقی
از دست دادن مکش جاروبرقی

یک تازه کننده در مورد نحوه عملکرد جاروبرقی سامسونگ

آیا از جاروبرقی سامسونگ کلاسیک عمودی استفاده می کنید؟ شاید یک جاروبرقی سامسونگ قوطی برای استفاده معمولی و یک جاروبرقی سامسونگ مرطوب/خشک برای تمیز کردن کاملتر داشته باشید. کسانی که خانه های بزرگتر دارند ممکن است متوجه شوند که یک سیستم خلاء مرکزی که دارای پورت های خلاء نصب شده در دیوارها است ضروری است، در حالی که کسانی که در فضاهای کوچکتر مانند اتاق خوابگاه زندگی می کنند ممکن است با یک مدل دستی کار کنند. صرف نظر از اینکه از چه نوع جاروبرقی سامسونگ استفاده می شود، همه این محصولات دارای موتوری برای ایجاد فشار منفی یا مکش لازم برای کشیدن گرد و غبار و زباله هستند.

چگونه یک موتور جاروبرقی سامسونگ مکش ایجاد می کند

هنگامی که کلید استارت در جاروبرقی سامسونگ فعال می شود، ۱۲۰ ولت جریان متناوب به موتوری فرستاده می شود که تیغه فن یا چرخ دمنده را به حرکت در می آورد تا ناحیه ای با فشار کم در پشت آن تیغه یا چرخ ایجاد شود. این فشار کم مکشی ایجاد می کند که هوا را از طریق درگاه ورودی می کشد. هوا گرد و غبار، پرز، کثیفی و سایر زباله ها را از طریق یک شیلنگ و به داخل کیسه متخلخل یا قوطی قبل از خروج هوای تمیز از طریق درگاه اگزوز حمل می کند.

اگر جاروبرقی سامسونگ از کیسه ای برای جمع آوری تمام این زباله ها استفاده می کند، آن کیسه باید اجازه دهد هوا در حین به دام انداختن زباله ها از آن عبور کند تا دستگاه به مکش کافی ادامه دهد. اگر دستگاه از یک قوطی استفاده می کند، یک فیلتر ذرات به هوا اجازه می دهد تا از طریق سیستم عبور کند و در عین حال گرد و غبار و کثیفی را مهار می کند. قبل از اینکه هوا در این مدل ها تخلیه شود، از طریق یک فیلتر هوای ریز معروف به فیلتر HEPA عبور می کند تا هوا را تمیز کند و از برگشت گرد و غبار به داخل اتاق جلوگیری کند.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: مشکلات رایج جاروبرقی سامسونگ

نحوه ایجاد مکش در جاروبرقی سامسونگ
نحوه ایجاد مکش در جاروبرقی سامسونگ

برس رول جاروبرقی سامسونگ

هنگام استفاده از جاروبرقی سامسونگ روی سطوح سخت مانند چوب یا کاشی، مکش جاروبرقی سامسونگ به تنهایی باید برای کشیدن زباله ها به داخل کیسه یا قوطی کافی باشد. اما هنگام جاروبرقی سامسونگ فرش یا فرش، برس چرخان با کمک به جدا کردن ذرات زباله از مواد جاروبرقی سامسونگ، کارایی را افزایش می دهد. برخی از مدل‌ها به کاربر این امکان را می‌دهند که با فعال کردن اهرمی که به کمربند کشش می‌دهد، از مراقبت از کف سخت به مراقبت از فرش تبدیل شود. در صورت امکان، جاروبرقی سامسونگ با استفاده از یک قرقره کششی، برس رول را درگیر یا جدا می کند.

عیب یابی عدم مکش جاروبرقی سامسونگ

اگر متوجه شدید که جاروبرقی سامسونگ شما مانند گذشته گرد و غبار، پرز و مو را نمی مکد، این پنج دلیل بالقوه است که باید عیب یابی کنید:

 گرفتگی فیلتر هوا

همانطور که در بالا ذکر شد، جاروبرقی سامسونگ ها ممکن است از یک یا چند فیلتر هوا برای به دام انداختن گرد و غبار و کثیفی در حین عبور هوا از محصول استفاده کنند. فیلترها ممکن است طی هفته‌ها استفاده مسدود شوند و مکش جاروبرقی سامسونگ را کاهش دهند. شما باید فیلترها را به طور دوره‌ای با پیروی از دستورالعمل‌های سازنده تمیز کنید، اما برای عملکرد بهینه، فیلترهای کثیف قابل توجهی باید با فیلتر جدید جایگزین شوند.

عیب یابی عدم مکش جاروبرقی سامسونگ
عیب یابی عدم مکش جاروبرقی سامسونگ

 کیسه یا قوطی جاروبرقی سامسونگ بیش از حد پر شده

در طول جلسات متعدد تمیز کردن، کیسه یا قوطی جاروبرقی سامسونگ ممکن است بیش از حد پر شود و مانع از توانایی محصول در جمع آوری زباله های جدید شود. با خالی کردن کیسه یا قوطی پس از هر بار استفاده می توانید از این مشکل جلوگیری کنید. اگر جارو برقی دارید، باید قوطی را به صورت دوره ای تمیز کنید تا مطمئن شوید که جاروبرقی سامسونگ به بهترین شکل خود به کار خود ادامه می دهد. اگر جاروبرقی سامسونگ از کیسه استفاده می کند، طبق دستورالعمل سازنده، مرتباً کیسه را با یک کیسه جدید جایگزین کنید.

شلنگ خلاء مسدود شده

شلنگ خلاء مسدود شده نیز مکش را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می کند. شیلنگ را جدا کرده و آن را از نظر وجود اشیایی که جریان هوا را مسدود می کند بررسی کنید. می توانید از یک برس نازک یا هوای فشرده برای کمک به رفع انسداد استفاده کنید.

 پره فن یا چرخ دمنده مسدود شده

تیغه فن یا چرخ دمنده جاروبرقی سامسونگ نیز می تواند مسدود شود و از چرخش قطعه و ایجاد ناحیه کم فشار مورد نیاز برای مکش جلوگیری می کند. اگر مانعی نمی بینید که تیغه فن یا چرخ دمنده را مسدود کرده است، سعی کنید تیغه یا چرخ را با دست بچرخانید. اگر قطعه آزادانه نچرخد، احتمالاً مشکل مکش ناشی از…

 معیوب موتور دمنده

یاتاقان های موتور دمنده ممکن است مسدود شده باشند و موتور نتواند تیغه فن یا چرخ دمنده را بچرخاند. در این صورت برای رفع مشکل مکش باید موتور قدیمی را با موتور جدید تعویض کنید. با این حال، اگر تیغه فن یا چرخ دمنده آزادانه بچرخد، خرابی موتور دمنده می تواند به دلیل آسیب دیدن برس موتور باشد. برخی از موتورهای جاروبرقی سامسونگ از دو برس موتور برای هدایت جریان الکتریکی بین استاتور و روتور در موتور استفاده می کنند.

یکی یا هر دوی این برس ها ممکن است آسیب ببینند که از کارکرد موتور جلوگیری می کند. بسته به مدل، ممکن است بتوانید به جای کل موتور، برس ها را تعویض کنید تا مشکل حل شود. توصیه می کنیم هر دو برس را همزمان تعویض کنید تا به طور یکنواخت فرسوده شوند.

گاهی اوقات تمام روش های بالا را امتحان کرده اما جاروبرقی شما هنوز مکش قبلی خود را به دست نیاورده است. در این شرایط بهترین کار تماس با یک نمایندگی حرفه ای در زمینه تعمیرات تخصصی جاروبرقی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =