دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

 رفع کندی اینترنت تبلت سامسونگ

در این مقاله قصد داریم نکاتی درباره کندی اینترنت تبلت سامسونگ به شما توضیح دهیم. مشتریان در هر کجای دنیا می‌توانند از طریق دستگاه‌های بسیار زیادی به وب جهانی دسترسی داشته باشند، حتی انتخاب بهترین آنها ممکن است دشوار باشد. غول‌های الکترونیک هرازگاهی دستگاه‌های درجه یک را عرضه می‌کنند که نویدبخش روش‌های جدیدی برای اتصال به اینترنت با سرعت‌های بالاتر و اتصالات پایدارتر است.

امروزه، رقبای بزرگ در این زمینه اپل و سامسونگ هستند، با کیفیت و ویژگی های برجسته خود، مشتریانی را که هر بار که دستگاه جدیدی عرضه می شود وفادارتر می شوند، تقسیم می کنند. اگرچه رقابت تولیدکنندگان را به طراحی محصولاتی با سرعت اتصال بالاتر ترغیب می‌کند، اما برخی از کاربران گزارش داده‌اند که اینترنت پایین‌تری در تبلت‌های سامسونگ دارند. مراحلی را که امروز برای شما آورده ایم دنبال کنید تا تبلت سامسونگ شما مطابق با استانداردهای خود عمل کند و اتصال اینترنتی سریع و قابل اعتماد سازنده را ارائه دهد.

رفع کندی اینترنت تبلت سامسونگ

 برنامه های غیر ضروری را خاموش کنید

دلیل اصلی کاهش سرعت هر دستگاهی، مهم نیست که چقدر جدید یا پیشرفته باشد، تعداد بیش از حد برنامه های کاربردی است که همزمان اجرا می شوند. تبلت های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند، بنابراین مطمئن شوید که بیش از آن چیزی که دستگاه شما قادر به انجام آن در یک لحظه است، نمی خواهید.

استفاده متداول از دستگاه ها معمولاً شامل اجرای تعدادی برنامه در طول روز است که می تواند مشکل ذکر شده در بالا را ایجاد کند. با برنامه‌های بسیار زیادی که اطلاعات یا سرگرمی‌های زیادی را ارائه می‌دهند، بسیار آسان است که تبلت خود را همزمان بر روی وظایف بیش از حد کار کند.

اولین راه حل ساده ای که ما به کاربران پیشنهاد می کنیم انجام دهند این است که همه برنامه هایی را که در حین اتصال به اینترنت استفاده نمی شوند، ببندند. با کمال میل، راه بسیار آسانی برای انجام آن وجود دارد، بنابراین مراحل زیر را دنبال کنید و تبلت سامسونگ خود را شفاف کنید تا عملکرد اتصال فوق‌العاده‌ای را که به آن معروف است ارائه دهید:

  • ابتدا به دکمه وظیفه برسید، که یا باید دکمه مربعی باشد که روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود یا برای برخی از مدل ها، دکمه پایین دستگاه.
  • پس از کلیک بر روی آن، لیستی از برنامه های در حال اجرا و همچنین برنامه هایی که اخیراً استفاده شده اند روی صفحه ظاهر می شود.
  • یک سوایپ ساده به سمت راست باعث خاموش شدن برنامه‌ها می‌شود، بنابراین برنامه‌هایی را انتخاب کنید که در حال حاضر ضروری نیستند و از اجرای آن‌ها جلوگیری کنید.
  • در نهایت، هنگامی که همه برنامه‌های پس‌زمینه غیر ضروری خاموش شدند، روی دکمه X در گوشه بالا کلیک کنید تا پنجره وظایف بسته شود.
حتما بخوانید   برطرف کردن صدای بلندگو

 دستگاه را مجددا راه اندازی کنید

اگر این روش را در اولین تعمیر انجام دهید و همه برنامه‌های پس‌زمینه بسته شوند و رایانه لوحی شما هنوز اتصال اینترنت سریعی را ارائه نمی‌کند، چهار راه‌حل دیگر وجود دارد که می‌توان انجام داد.

دومین موردی که پیشنهاد می کنیم این است که تبلت را راه اندازی مجدد کنید، زیرا این فرآیند به دستگاه کمک می کند تا از تمام فایل های موقت و کارهای غیر ضروری که ممکن است انجام می دهد پاک شود. جدا از تازه کردن اتصال با اینترنت، تبلت از شر هر فرآیندی که در لحظه نیاز ندارد خلاص می شود.

برای راه اندازی مجدد تبلت سامسونگ خود، به چیزی بیش از فشار دادن دکمه قفل نیاز دارید. این به سادگی صفحه را می بندد و وقتی دوباره روی آن کلیک می کنید، هیچ یک از فرآیندهای غیر ضروری خاتمه نمی یابد، بنابراین دکمه قفل را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

پس از انجام این کار، گزینه راه اندازی مجدد دستگاه باید روی صفحه ظاهر شود. از امکان بازنشانی ساده رایانه لوحی صرف نظر کنید، پیشنهاد می کنیم آن را خاموش کنید، زیرا این کار به دستگاه زمان بیشتری برای تکمیل کارهای پاکسازی می دهد. بنابراین پس از نگه داشتن دکمه قفل، گزینه ای که می گوید دستگاه را خاموش کنید را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که تبلت باید حداقل نیم دقیقه زمان نیاز داشته باشد تا تمام کارهای خاموش کردن را انجام دهد، از شر همه فایل های موقت خلاص شود و همه برنامه های در حال اجرا را به درستی خاموش کند. پس از دادن زمان مورد نیاز به آن، دوباره آن را روشن کنید و بررسی کنید که آیا سرعت اتصال سریع‌تر است و برنامه‌های پس‌زمینه مانع آن نشدند.

حتما بخوانید   تصوراتی در مورد گوشی های هوشمند آینده

 بررسی کنید که آیا تبلت به یک شبکه خوب متصل است یا خیر

ثالثاً، مشکل اتصال اینترنت کند ممکن است مربوط به خود دستگاه نباشد، بلکه مربوط به شبکه ای باشد که به آن متصل است. یک شبکه کند احتمالاً سریع‌تر نمی‌شود زیرا دستگاهی با ظرفیت بالاتر به آن متصل است، بنابراین مطمئن شوید که یک شبکه پرسرعت برای اتصال تبلت سامسونگ خود دارید.

یک راه خوب برای بررسی اینکه آیا شبکه اینترنت شما سرعت خوبی دارد یا خیر، دسترسی به هر یک از وب سایت هایی است که این نوع تأیید را ارائه می دهند. بسیاری از آنها رایگان هستند و حتی سرعت شبکه شما را با میانگین منطقه خود مقایسه می کنند، بنابراین آن را امتحان کنید.

در صورت تمایل، برنامه‌هایی نیز توسط فروشگاه Google Play شما ارائه می‌شوند که می‌توانند همان بررسی‌ها را انجام دهند. برخی از کاربران این روش را ترجیح می دهند زیرا یک برنامه دانلود شده ممکن است اطلاعات قابل اعتماد بیشتری را از دستگاه دریافت کند.

هنگام انجام تأیید، مطمئن شوید که زمان پینگ را تماشا کنید، زیرا زمان ارسال بسته های داده به سرورهای حامل شما را اندازه می گیرد.

این یکی از قابل اعتمادترین شاخص های کیفیت و سرعت اتصال اینترنت شما است. اگر با اندازه‌گیری زمان پینگ آشنایی ندارید، اکثر اتصالات بسته‌ها را در ۱۰۰ میلی‌ثانیه به سرورها تحویل می‌دهند، که در حال حاضر بسیار خوب است، اگرچه ۵۰ میلی‌ثانیه همیشه بهتر خواهد بود.

در مورد پخش ویدئو، سرعت اتصال باید حداقل ۵ مگابیت در ثانیه باشد، اگرچه امروزه ارائه ۲۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر برای شبکه ها بسیار رایج شده است.

حتما بخوانید   علت وجود چراغ قرمز چشمک زن در کنترل از راه دور تلویزیون سامسونگ

در صورتی که اندازه‌گیری‌های شما به حداقل نمی‌رسد، یا حتی کندتر از آن می‌شود، قطعاً باید بسته اینترنت خود را ارتقا دهید. با اپراتور خود تماس بگیرید و طرحی را با سرعت بالاتر انتخاب کنید تا در کمترین زمان تغییرات لازم را انجام دهند.

به خاطر داشته باشید که اگر مشکل مربوط به تبلت نیست، بلکه مربوط به اتصال شبکه شما است، یک راه اندازی مجدد ساده روتر برای رفع مشکل کندی اینترنت در تبلت کافی است. بنابراین، قبل از تماس با اپراتور خود برای ارتقای طرح خود، به روتر خود فرصت دهید تا فرآیندهای پاکسازی را قبل از بررسی بودجه خود انجام دهد.

در مورد همان موضوع، مطمئن شوید که روتر خیلی از تبلت دور نباشد یا اتصال اینترنت شما نیز دچار مشکل شود.

شاید این را دوست داشته باشید: آموزش تعمیر باتری تبلت سامسونگ Galaxy Tab S 8.4

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 1 =