دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

 شل شدن درب یخچال سامسونگ/ اگر درب تا انتها بسته نشود، یخچال سامسونگ شما نمی تواند در هوای سرد نگه داشته شود و غذای شما گرم می شود. این می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی و هزینه های ناخوشایند برق بالا شود زیرا یخچال سامسونگ شما مدام هوای سرد را به بقیه خانه پمپاژ می کند. اگر درب یخچال سامسونگ شما باز بماند، این فقط وضعیت را بدتر می کند، زیرا نور به خودی خود گرما تولید می کند و آن را در قفسه بالایی غذا می اندازد. زمانی که درب یخچال سامسونگ شما بسته نمی شود، نیاز به تعمیر سریع دارید. در واقع، اگر مایل به انجام کمی تحقیق و انجام کارهای DIY باشید، اغلب می‌توانید این مشکل را سریع‌تر از یک تعمیرکار حل کنید. نگران نباشید، مهر و موم درب شما یک قطعه الکتریکی نیست، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد قطع کردن یخچال سامسونگ یا خطر جرقه نخواهید داشت. بیایید نگاهی بیندازیم به پنج روش مختلف که یک صاحب یخچال سامسونگ می تواند درب یخچال سامسونگی را که بسته و آب بندی نمی شود تعمیر کند.

شل شدن درب یخچال سامسونگ

سرد نگه داشتن اقلام یخچال سامسونگ در طول تعمیرات

اگر قرار است برای مدت طولانی با درب یخچال سامسونگ کار کنید، ممکن است بخواهید یخچال سامسونگ را خاموش کنید تا در مصرف برق صرفه جویی کنید. و اگر نگران گرم شدن اقلام غذایی خاصی در حین کار هستید (مثلاً گوشت ها) آنها را برای پروژه در فریزر قرار دهید. اگر کار شما کمتر از دو ساعت طول بکشد، احتمالاً زمانی برای یخ زدن ندارند و قطعاً خراب نمی شوند.

موارد مسدود کننده در را بررسی کنید

اولین قدم، همانطور که احتمالاً قبلاً می دانید، این است که درب را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی مانع چرخش بسته شده است یا خیر. به طور خودکار تصور نکنید که مشکلی در یخچال سامسونگ شما وجود دارد، انواع راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید یخچال سامسونگ را بسته‌بندی کنید که می‌تواند تا حدودی در را از بسته شدن ببندد. این خطر به ویژه در قسمت لولای قفسه ها زیاد است، اما هر چیزی که بیش از حد بیرون زده باشد یا بال را مسدود کند می تواند مشکل ساز شود.

حتما بخوانید   پخش زیرنویس در تلویزیون

اقلام نزدیک لولاها را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی سعی دارد درب یخچال سامسونگ شما را وقتی باز است بیرون بیاورد یا خود لولاها را مسدود کند. از آنجا، سعی کنید همه چیز را در قفسه ها حدود دو اینچ به عقب برانید تا چیزی در لبه قفسه نباشد یا از لبه قفسه بیرون زده باشد. این ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد.

درب را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که چیزی بیش از حد در درب انباشته نشده باشد و درب یخچال سامسونگ با نوشیدنی ها یا مواد غذایی متراکم زیاد نباشد، زیرا این امر می تواند باعث ایجاد مشکل در بسته شدن درب یخچال سامسونگ شما شود. به عنوان آخرین راه حل، سعی کنید همه چیز را از یخچال سامسونگ خود بیرون بیاورید و آزمایش کنید که آیا در بسته می شود یا خیر. اگر چنین شد، با دقت بیشتری بسته بندی کنید و در حین انجام این کار تست کنید تا مطمئن شوید که هیچ تکنیک بسته بندی یخچال سامسونگ باعث تکرار مشکل نمی شود. سپس به خانواده خود بیاموزید که از چه چیزهایی اجتناب کنند.

واشر درب یخچال سامسونگ و جیب درب را بشویید

ترفند بعدی شما این است که مطمئن شوید قسمت واشر-جیب یخچال سامسونگ کاملا تمیز است. نشت ها و کثیفی های انباشته شده می توانند مانع از مکش واشر لاستیکی به جیب درب یخچال سامسونگ شوند. یک اسفنج مرطوب و پاک کننده سطوح بردارید و هر دو واشر درب یخچال سامسونگ را به خوبی بشویید به چین های داخلی درزگیر لاستیکی نیز توجه کنید، زیرا می توانند کثیفی را پنهان کنند که دوباره بیرون می زند و مشکلات بیشتری ایجاد می کند.

حتما بخوانید   چگونه کش سیستم گوشی خود را پاک کنیم؟

سپس جیب در را مشخص کنید، سطح خاصی که واشر لاستیکی روی آن مهر و موم می کند. این را نیز تمیز کنید و هر سطح چسبناک، پوسته‌دار یا کثیف نزدیک آن را بشویید. هم واشر و هم جیب در را خشک کنید تا مطمئن شوید که نتایج آزمایش شما بر اساس مکش آب نیست. سپس ببینید آیا یک جفت سطح تمیز اکنون مهر و موم مورد نیاز برای نگهداری یخچال سامسونگ سرد را تشکیل می دهد یا خیر.

واشر درب را روغن کاری کنید

گام بعدی شما یک ترفند قدیمی تعمیر خانه است که برای چندین دهه در اینترنت و دهان به دهان پراکنده شده است: وازلین. پس از تمیز شدن واشر در و جیب، کمی وازلین یا ژله نفتی غیر نام تجاری برای خود تهیه کنید. انگشت خود را به وازلین آغشته کنید و سپس یک لایه وازلین را به آرامی روی واشر درب یخچال سامسونگ خود بمالید. لاستیک با بزرگتر شدن سفت و انعطاف‌پذیرتر می‌شود و وازلین به آن کمک می‌کند تا به فنر برگشته و چسبنده‌تر شود تا آن مهر و موم مکش ایجاد شود.

مواظب باشید که آن را نخورید، فقط وازلین را در یک لایه نازک بمالید، همانطور که آن را روی پوست خود مالیده اید. سپس سعی کنید در را ببندید تا ببینید آیا توانایی آب بندی آن را بازیابی کرده اید یا خیر.

لولاهای درب یخچال سامسونگ را تنظیم کنید

بعد، لولاهای در را بررسی کنید. همه چیز را از در یخچال سامسونگ خارج کنید و بگذارید باز شود. اگر بیشتر در جای خود آویزان است، لولاهای درب شما متعادل هستند و احتمالاً مشکلی ندارند. اگر تاب بخورد، لولاهای در یخچال سامسونگ شما دیگر متعادل نیستند و احتمالاً لولای بالایی شل شده است. این باعث می شود درب به سمت جلو خم شود که هم می تواند منجر به حرکت چرخشی که اکنون می بینید و هم به مهر و موم ناقص جیب درب منجر شود.

حتما بخوانید   موتور پرینتر ML2510 سامسونگ

پیچ گوشتی خود را بگیرید و لولاهای بالایی درب یخچال سامسونگ خود را سفت کنید. اگر یکی دارید، ابتدا یک سطح حباب را در بالای یخچال سامسونگ قرار دهید تا مطمئن شوید که هم سطح است (اگر نه، پایه ها را تنظیم کنید). سپس سطح حباب را در بالای در قرار دهید و لولای بالایی را ببندید تا تراز شود و دیگر تاب نخورد. حالا در را فشار دهید تا بسته شود. اگر بسته شد، به خودتان تبریک بگویید و یخچال سامسونگ خود را دوباره پر کنید.

واشر درب یخچال سامسونگ را تعویض کنید

در نهایت، ممکن است لازم باشد واشر درب یخچال سامسونگ خود را تعویض کنید. این به احتمال زیاد در صورتی است که واشر به وضوح منقبض و سخت به نظر برسد (واشرهای درب قدیمی این کار را انجام می دهند) یا پیچ خورده، پاره شده یا به نحوی شکسته شده است. تعویض واشر درب در واقع به طرز شگفت انگیزی آسان است اگر جایگزینی با شماره قطعه درست برای مدل و مدل یخچال سامسونگ خود داشته باشید. تاشو واشر داخل در را بلند کنید تا مجموعه ای از پیچ های محکم نمایان شود. پیچ ها را باز کنید اما آنها را تا انتها باز نکنید. واشر درب قدیمی را بیرون بکشید و واشر جدید را در جای خود قرار دهید و دریچه بلند واشر را در لغزشی در درب که توسط پیچ ها باز شده است فرو کنید. با بلند کردن تاشو واشر جدید دوباره پیچ ها را ببندید تا در جای خود قرار گیرد. سپس سعی کنید در را ببندید.

امیدواریم که یکی یا همه این تعمیرات، یخچال سامسونگی را برای شما به ارمغان آورده باشد که یک بار دیگر آب بندی می کند. برای راهنمایی های بیشتر در مورد نحوه تعمیر و نگهداری لوازم خانگی، وبلاگ را بررسی کنید! برای تعمیرات لوازم خانگی فراتر از توانایی های خود، همین امروز با ما تماس بگیرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =