دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آشنایی با ۵ مشکل رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگرچه سامسونگ یک تولید کننده ماشین ظرفشویی سامسونگ پیشرو است، اما ماشین های ظرفشویی سامسونگ آنها مستعد مشکلات خاصی هستند. مهم است که بتوانید مشکل را تشخیص داده و برطرف کنید تا ماشین ظرفشویی سامسونگ شما دوباره به تمیز کردن ظروف شما به درستی بازگردد. در ادامه بخوانید تا با ۵ مشکل رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه رفع آنها آشنا شوید.

 1. ماشین ظرفشویی سامسونگ ظرف ها را تمیز نمی کند

یکی از مشکلات رایج مربوط به ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ این است که ظروف را به‌خوبی تمیز نمی‌کنند، به‌ویژه ظروف روی ریل بالا. اولین چیزی که باید بررسی شود بازوهای اسپری است.

گاهی اوقات، زباله ها و مواد غذایی از ظروف می توانند در سوراخ های کوچک اسپری بیفتند، که باعث می شود آنها با قدرت کمتری آب را بیرون بزنند. در صورت مشاهده هر گونه زباله، آن را تمیز کنید. برای جلوگیری از این اتفاق، ظروف خود را قبل از قرار دادن در ماشین لباسشویی بشویید. هنگامی که شلنگ اسپری را بررسی کردید، باید مجموعه فیلتر را نیز بررسی کنید.

گاهی اوقات، بقایای مواد غذایی و ضایعات زیر مجموعه فیلتر گیر می کند و باعث می شود ماشین ظرفشویی سامسونگ به درستی تمیز نشود.

دلیل این امر این است که غذا مانع از ایجاد فشار آب مناسب در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای تمیز کردن ظروف شما می شود.

با برداشتن سر اسپری پایینی شروع کنید. برای جدا کردن لوله های آب از پیچ گوشتی استفاده کنید. پیچ هایی را که مجموعه فیلتر را در جای خود نگه می دارند بردارید. پس از برداشتن همه پیچ ها، مجموعه را بالا و خارج کنید. سپس با باز کردن پیچ اتصال، پروانه را بردارید. آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا آن را بردارید، نه در خلاف جهت عقربه های ساعت. با برداشتن پروانه، هر زباله ای را که می بینید، با استفاده از دست یا بوقلمون خود جمع کنید. پس از حذف تمام زباله ها، ماشین ظرفشویی سامسونگ را دوباره سرهم کنید.

 1. ماشین ظرفشویی سامسونگ تخلیه نمی کند

یکی از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی سامسونگ این است که به درستی تخلیه نمی شوند. به طور معمول، ماشین ظرفشویی سامسونگ شما به درستی از تجمع مواد غذایی و زباله هایی که از قبل شسته نشده اند، تخلیه نمی شود.

حتما بخوانید   راه اندازی سیستم سینمای خانگی

به همین ترتیب، ساییدگی و پارگی معمولی می تواند باعث از کار افتادن سایر قسمت های مربوط به تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز شود. شش دلیل اصلی وجود دارد که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما ممکن است به درستی تخلیه نشود.

شیلنگ تخلیه، شیر چک، فیلتر تخلیه، پمپ تخلیه، شیر برقی تخلیه و مجموعه ورودی آب، همگی دلایل احتمالی عدم تخلیه مناسب ماشین ظرفشویی سامسونگ هستند.

 • شلنگ تخلیه: شیلنگ ممکن است پیچ خورده شود. هرگونه پیچ خوردگی را به صورت دستی حذف کنید. شیلنگ های تخلیه نیز ممکن است با مواد غذایی مسدود شوند. هر گونه زباله را پاک کنید.
 • شیر چک: اگر شیر چک در وضعیت بسته یا آسیب دیده باشد، آب به درستی تخلیه نمی شود. ابتدا شیر را تمیز کنید. اگر مشکل برطرف نشد، شیر را تعویض کنید.
 • فیلتر تخلیه: فیلتر تخلیه را بردارید تا ببینید آیا زباله در راه است یا خیر.
 • پمپ تخلیه: هر گونه رطوبت یا آب را از فیلتر پاک کنید. پوشش پمپ تخلیه را بردارید. پروانه را بررسی کنید. با چرخاندن آن با انگشت خود ببینید در وضعیت خوبی است یا خیر. آب و آلودگی روی پمپ را پاک کنید. علاوه بر این، از یک تست مولتی متر برای مشاهده تداوم خواندن استفاده کنید.
 1. بدون برق/تاچ پد پاسخ نمی دهد

بسیاری از دارندگان ماشین ظرفشویی سامسونگ متوجه می شوند که ماشین ظرفشویی سامسونگ آنها یا برق ندارد یا صفحه لمسی پاسخ نمی دهد.

هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است متوجه شوید که قطع کردن دستگاه برای مدتی به شما کمک می کند، اما ممکن است پس از شروع مجدد استفاده از آن، مشکل دوباره رخ دهد. سامسونگ توصیه می کند که کلید مدار خانه خود را مجددا تنظیم کنید. این اولین قدم خوب برای اطمینان از عدم وجود قطع کننده قطع است. با توجه به آنچه گفته شد، بسیاری از مدل های معیوب به دلیل قطع کردن قطع کننده نیستند. درعوض، بسیاری از افراد متوجه شده اند که کنترل پنل مقصر این اشتباه است و ربطی به کاربر ندارد.

حتما بخوانید   مشکلات رایج سامسونگ گلکسی اس 10، اس 10 پلاس و اس 10 ای

در عوض، پنل‌های کنترل سامسونگ سریع‌تر از مدل‌های دیگر خراب می‌شوند و باعث می‌شوند ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نشود یا صفحه لمسی پاسخ ندهد.

اگر ایراد از کنترل پنل است، که احتمالاً برای این مشکل وجود دارد، به سادگی باید یک کنترل پنل جدید خریداری کنید و آن را به جای کنترل پنل قبلی نصب کنید.

برای نصب این قطعه، قبل از استفاده و نگهداری، ماشین ظرفشویی سامسونگ را از برق بکشید. سپس، پانل درب داخلی را از پانل درب بیرونی جدا کنید. پیچ های نصب درب را به طور کامل باز نکنید. حالا پانل را بیرون بیاورید و آن را از سیم کشی جدا کنید، اما به جهت سیم کشی توجه کنید.

پنل جدید را در محل وصل کنید. سیم کشی را دوباره به پایانه های مناسب وصل کنید. سیم ها را در نگهدارنده ها محکم کنید و در را دوباره جمع کنید.

 1. ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی شود

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی سامسونگ سامسونگ روشن نشدن دستگاه است. دلایل مختلفی وجود دارد که ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی شود. در اینجا دو مورد از رایج ترین آنها وجود دارد:

 • کد خطای PE: اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما این کد خطا را نشان می دهد، ماشین ظرفشویی سامسونگ شما با برد کنترل برق مشکل دارد.
 • در نتیجه باید برد کنترل برق را تعویض کنید. از طریق پنل های دسترسی پایین به برد کنترل برق دسترسی خواهید داشت.
 • محفظه را بردارید، سیم ها را جدا کنید و برد کنترل معیوب را با یک برد جدید جایگزین کنید. دوباره مونتاژ کنید.
 • مشکل مکانیسم قفل: اگر مکانیزم قفل معیوب باشد، ماشین ظرفشویی سامسونگ شما روشن نمی شود.
 • بسیاری از ماشین های ظرفشویی سامسونگ به دلیل مکانیزم قفل معیوب روشن نمی شوند. اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما روشن نمی شود و خطایی در خواندن وجود ندارد، به فکر نصب یک ضامن سوئیچ درب جدید باشید.
 • با برداشتن پانل درب داخلی از پانل درب بیرونی شروع کنید. پانل ها را جدا کرده و قفل قدیمی را بیرون بکشید.
 • سیم ها را جدا کنید. قفل جدید را روی پیچ های نصب قرار دهید و سیم ها را وصل کنید. درب را دوباره جمع کنید.
 1. ماشین ظرفشویی سامسونگ ظرف ها را خشک نمی کند

در نهایت، آخرین مشکل رایج ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که دستگاه به درستی ظروف را خشک نمی کند. قطعاتی که به خشک شدن ظروف کمک می کنند مدار گرمایش و مجموعه محفظه هواکش هستند. برای بسیاری از کاربران ماشین ظرفشویی سامسونگ ، مجموعه محفظه هواکش چیزی است که باعث می‌شود دستگاه به‌طور نامناسب ظروف را خشک کند، نه مدار گرمایش. مجموعه محفظه هواکش چیزی است که بخار را از ماشین ظرفشویی سامسونگ خارج می کند. شامل یک فن و یک هواکش می باشد.

حتما بخوانید   عدم اجرا خودکار explorer.exe

اگر این مجموعه به درستی کار نکند، بخار در داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ می ماند و باعث می شود ظروف شما حتی پس از چرخه خشک شدن بسیار مرطوب به نظر برسند.

با برداشتن قفسه های بالایی و پایینی ماشین ظرفشویی سامسونگ شروع کنید. سپس با برداشتن پیچ ها، پانل داخلی را از پانل بیرونی جدا کنید.

پانل جلویی را بردارید. پانل کنسول را رها کنید و مجموعه چفت را در کناری قرار دهید. سیم کشی را از پنل کنسول جدا کنید. برای بسیاری از کاربران ماشین ظرفشویی سامسونگ ، مجموعه محفظه هواکش چیزی است که باعث می‌شود دستگاه به‌طور نامناسب ظروف را خشک کند، نه مدار گرمایش.

مجموعه محفظه هواکش چیزی است که بخار را از ماشین ظرفشویی سامسونگ خارج می کند. شامل یک فن و یک هواکش می باشد.

اگر این مجموعه به درستی کار نکند، بخار در داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ می ماند و باعث می شود ظروف شما حتی پس از چرخه خشک شدن بسیار مرطوب به نظر برسند.

با برداشتن قفسه های بالایی و پایینی ماشین ظرفشویی سامسونگ شروع کنید. سپس با برداشتن پیچ ها، پانل داخلی را از پانل بیرونی جدا کنید.

پانل جلویی را بردارید. پانل کنسول را رها کنید و مجموعه چفت را در کناری قرار دهید. سیم کشی را از پنل کنسول جدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + یک =