نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خاموشی ناگهانی لپ تاپ / برخی از مشکلات، مانند گرمای بیش از حد، به دلیل ساختار فشرده و اندازه کوچکتر، لپ تاپ سامسونگ را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد و باعث خرابی می شود. اما به رایج‌ترین دلایلی که باعث مشکلات خاموش شدن رایانه می‌شوند نگاه می‌کنیم و مراحلی را که می‌توانید برای یافتن راه‌حل مناسب استفاده کنید، بررسی می‌کنیم.

فن کثیف/ گرمای بیش از حد

یکی از اولین و محتمل‌ترین دلایلی که لپ‌تاپ سامسونگ شما به‌طور تصادفی خاموش می‌شود، مخصوصاً زمانی که در حال انجام یک بازی هستید، داغ شدن بیش از حد است. این آفت اکثر رایانه ها، به ویژه لپ تاپ سامسونگ ها است، زیرا گرما جایی برای رفتن ندارد. بسیار مهم است که فن های رایانه برای جلوگیری از این مشکل عملکرد عالی داشته باشند.

این موضوع بسیار رایج و مهمی است که در حقیقت اکثر رایانه‌ها اکنون مکانیزم داخلی دارند که در صورت داغ شدن بیش از حد هر یک از اجزا، رایانه شما را خاموش می‌کند. در نظر بگیرید که این مادرخوانده پری دیجیتال شما از دستگاه الکترونیکی گران قیمت شما محافظت می کند.

کاری که می خواهید برای غلبه بر این مشکل انجام دهید این است که بفهمید چه چیزی باعث می شود گرما به درستی دفع نشود و یک فن کثیف یا آسیب دیده محتمل ترین مقصر است. شما باید به صدایی که طرفداران تولید می کنند توجه کنید تا ببینید آیا یکی از آنها جیغ می کشند یا خیر. اگر یکی باشد، احتمالاً به این معنی است که یکی از آنها شکسته است.

برای رایانه‌ای که به‌طور تصادفی خاموش می‌شود، باید به فن کارت گرافیک، فن‌های کیس و فن پردازنده‌تان نگاه کنید و چند لحظه وقت بگذارید و قطعات را به‌درستی تمیز کنید. آنها را می توان با گرد و غبار، مو و سایر باقی مانده های ناخالص پوشانده که خنک شدن خود را برای کامپیوتر سخت می کند.

برای لپ‌تاپ سامسونگ، می‌خواهید دریچه‌های هوا را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که انسدادی وجود ندارد، اما ممکن است تأیید یا حتی تمیز کردن آن‌ها برایتان سخت باشد. روش دیگر برای حل این مشکل نظارت بر دمای داخلی و تلاش برای کاهش میزان گرمای تولید شده است.

برای خنک کردن لپ تاپ سامسونگ خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

می توانید سعی کنید مصرف بالای CPU را متوقف کنید و مشکلات نشت حافظه را برطرف کنید تا اطمینان حاصل کنید که سیستم شما در سطح عملکرد و حرارت مطلوب باقی می ماند.

اگر هنگام استفاده از لپ تاپ سامسونگ برای بازی، پردازش ویدیو یا سایر برنامه های فشرده با این مشکل مواجه شدید، ممکن است بخواهید از یک کارت گرافیک خارجی برای لپ تاپ سامسونگ استفاده کنید و از یک پد خنک کننده لپ تاپ سامسونگ برای کاهش دما استفاده کنید.

 خرابی سخت افزار

یکی دیگر از دلایل رایج برای خاموش شدن تصادفی رایانه شما، خرابی قطعات سخت افزاری است که به خصوص در رایانه هایی که بازسازی شده اند، بی سابقه نیست. اگر اخیراً سخت افزار جدیدی اضافه کرده اید، اکنون زمان حذف آن است تا ببینید آیا مشکل خاموش شدن برطرف می شود یا خیر.

یک راه ساده‌تر برای بررسی خطاهای سخت‌افزاری این است که به Device Manager بروید و ببینید آیا خطایی گزارش می‌شود یا خیر. خطای سخت افزاری برجسته، در صورت وجود، نقطه شروع خوبی برای شروع به دنبال راه حلی برای مشکل خواهد بود.

یک لپ تاپ سامسونگ به طور تصادفی به دلیل مشکلات سخت افزاری خاموش می شود و این شامل آسیب فیزیکی به اجزای داخلی می شود. در چنین مواقعی، بررسی تمام اجزای داخلی برای اطمینان از اتصالات مناسب و یکپارچگی سخت افزار تضمین می شود. انجام این کار برای یک لپ تاپ سامسونگ سخت است و توصیه می کنیم آن را در یک مرکز خدمات انجام دهید.

خاموشی ناگهانی لپ تاپ

CPU یا GPU اورکلاک شده

اگر اورکلاک را در رایانه خود فعال کرده باشید، ممکن است باعث شود رایانه شما برای فعالیت های شدیدتر مانند بازی یا پردازش ویدیو استفاده شود، ناپایدار شود. بررسی این مشکل می تواند مشکل باشد.

بهترین گزینه این است که مطمئن شوید اورکلاک در لپ تاپ سامسونگ یا رایانه شخصی شما غیرفعال است و سپس ببینید که آیا این کار باعث می شود لپ تاپ سامسونگ به طور تصادفی حوادث را خاموش کند یا خیر.

درایورهای دستگاه منسوخ، گم شده یا خراب

اغلب، مشکل یک قطعه سخت افزاری که باعث ایجاد مشکل می شود، خود سخت افزار نیست، بلکه درایور همراه آن است. درایورهای ناسازگار می توانند انواع مشکلات را ایجاد کنند. اگر سیستم عامل خود را دستکاری کرده اید یا درایورهای رایانه خود را تغییر داده اید، این نیز می تواند مشکل ساز باشد. تصادف راننده همیشه می تواند کامپیوتر را به طور کامل خاموش کند.

درایورهای نمایشگر AMD یا AMD Catalyst Suite دو درایور رایج نمایشگر هستند که به خرابی معروف هستند، اما درایورهای بسیار زیادی وجود دارند که می توانند مشکلات مشابهی ایجاد کنند. احتمالاً تا به حال با صفحه آبی معروف مرگ در ویندوز مواجه شده اید که شما را مجبور به راه اندازی مجدد کامپیوتر می کند.

خاموشی ناگهانی لپ تاپ

اگر مشکوک هستید که مشکل درایور است، توصیه می‌کنم به راهنمای درایورهای دستگاه ویندوز ما مراجعه کنید تا درایور مشکل‌دار و نحوه برخورد با آن را شناسایی کنید.

 ویروس کامپیوتری

علت نادرتر خاموش شدن تصادفی کامپیوتر می تواند ویروس کامپیوتری باشد. برخی از ویروس های کامپیوتری در واقع کامپیوتر شما را خاموش می کنند و سپس دوباره آن را روشن می کنند.

این ویروس‌ها معمولاً با کار خاصی که در رایانه انجام می‌دهید، فعال می‌شوند، چه با زدن کلید یا باز کردن یک برنامه خاص. برای اطمینان از اینکه بهترین دفاع خود را در برابر ویروس ها دارید، مطمئن شوید که از یک برنامه ضد ویروس پس زمینه عالی مانند Malwarebytes استفاده می کنید و مرتباً تعاریف ویروس را به روز کرده و رایانه خود را اسکن می کنید.

شارژر، باتری یا منبع تغذیه معیوب

اگر گیمر هستید و لپ‌تاپ سامسونگ‌تان به‌طور تصادفی خاموش می‌شود در حالی که در حال انجام یک بازی با تنظیمات عملکرد معمول هستید، به احتمال زیاد شارژر/منبع برق شماست.

اکثر دستگاه ها دارای رتبه بندی خاصی از شارژرهایی هستند که قرار است با دستگاه استفاده شوند. استفاده از آداپتور ولتاژ کمتر یا جریان بالاتر می تواند باعث شود دستگاه شما به درستی کار نکند و حتی خاموش شود.

خاموشی ناگهانی لپ تاپ

بازی‌ها یکی از پرمصرف‌ترین کارهایی هستند که می‌توانید روی لپ‌تاپ سامسونگ انجام دهید، به خصوص که تقریباً همیشه باعث می‌شوند طرفداران شما با حداکثر سرعت کار کنند. بازی ها همچنین باعث استفاده زیاد از CPU و GPU می شوند و سناریوی اورکلاک ذکر شده در بالا نیز می تواند در تصویر دیده شود. به این ترتیب، اگر لپ‌تاپ سامسونگ شما فقط زمانی که مشغول بازی هستید خاموش می‌شود، ممکن است این یک دلیل احتمالی باشد.

برای رایانه های شخصی، مشکل مشابهی می تواند توسط منبع تغذیه ایجاد شود. من در شرایطی بوده‌ام که منبع تغذیه آسیب‌دیده باعث می‌شود هر زمان که فن‌های اضافی در کیس کامپیوتر روشن می‌شوند، کامپیوتر خاموش می‌شود تا دمای بالاتری که در کیس شناسایی می‌شود کاهش یابد.

رفع از کار افتادگی لپ تاپ سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =