نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

داغ بودن کمپرسور یخچال سامسونگ/ یخچال سامسونگ قرار است غذا را سرد نگه دارد، اما وقتی کمپرسور داخل یخچال سامسونگ داغ است، هدف را از بین می برد. یخچال سامسونگ مانند یک موتور است. دارای قطعاتی است که برای اجرای روان باید با هم کار کنند. اگر یکی از قسمت های یخچال سامسونگ به درستی کار نکند، می تواند باعث ایجاد مشکل در قسمت های دیگر شود. در مورد کمپرسور هم همینطور است. هنگامی که کمپرسور یخچال سامسونگ شروع به گرم شدن بیش از حد می کند، دستگاه به یک بمب ساعتی تبدیل می شود. نه تنها خطر آتش سوزی دارد، بلکه وقتی در این حالت باشد، انرژی بیشتری نسبت به معمول مصرف می کند و در نتیجه قبض های آب و برق بالاتری را به همراه دارد. تقریباً همه یخچال سامسونگ ها دارای هشدارها و نشانگرهای داخلی هستند تا در صورت بروز این مشکل به کاربران هشدار دهند.

چرا کمپرسور یخچال سامسونگ داغ است

یخچال سامسونگ ها قطعات پیچیده ای از ماشین آلات هستند. وقتی مشکلی پیش می‌آید، تشخیص علت اصلی مشکل می‌تواند دشوار باشد. یک تغییر کوچک می تواند مشکل را حل کند و در زمان و هزینه صرفه جویی کند.

وقتی یخچال سامسونگ خیلی داغ می شود، معمولاً به دلیل گرم شدن بیش از حد کمپرسور است. در بسیاری از موارد، این به دلیل نقص سیستم خنک کننده است. اگرچه برخی از مشکلات را می توان به تنهایی حل کرد، اما هرگونه آسیب ناشی از گرفتگی کویل کندانسور یا معیوب موتور فن ممکن است نیاز به تعمیر حرفه ای داشته باشد. اگر کولر گازی شما به درستی کار می کند و مشکل در تنظیمات دما را رد کرده اید، برای تشخیص و تعمیر با پیمانکار HVAC محلی تماس بگیرید.

دمای داخلی خیلی پایین است

یک اشتباه رایج خانگی این است که دمای یخچال سامسونگ خود را خیلی پایین تنظیم کنید. تنظیم دمای یخچال سامسونگ کمتر از حد توصیه شده می تواند باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور و حتی از کار افتادن آن شود و هزینه و زمان شما را به همراه داشته باشد. اگر دمای یخچال سامسونگ خود را کمتر از ۳۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید، کمپرسور سخت‌تر کار می‌کند و باعث می‌شود که سریع‌تر گرم شود.

متأسفانه، اگر دمای داخل یخچال سامسونگ به درستی تنظیم نشود، یخچال سامسونگ های مدرن بیش از حد گرم می شوند. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد یخچال سامسونگ، تنظیمات دما را در کنترل پنل بررسی کنید و مطمئن شوید که بین ۳۷ تا ۳۸ درجه فارنهایت تنظیم شده است.

داغ بودن کمپرسور یخچال سامسونگ

اگر داخل یخچال سامسونگ شما سردتر از ۳۵ درجه فارنهایت باشد، در معرض خطر زیاد کارکردن کمپرسور یخچال سامسونگ و احتمال داغ شدن بیش از حد آن هستید. اگر دمای هوا بیشتر از ۴۰ درجه فارنهایت باشد، این احتمال وجود دارد که رشد باکتری را در باقیمانده غذای خود افزایش دهید و آنها را به طور بالقوه برای خوردن ناامن کنید.

ترموستات دما معیوب

کنترل دما یک عملکرد اساسی یخچال سامسونگ است و ترموستات دما را کنترل می کند. اگر خیلی گرم باشد، کمپرسور را فعال می کند تا مطمئن شود همه چیز خنک می ماند. یخچال سامسونگ دارای ترموستات است که درجه حرارت را در حالت دلخواه شما حفظ می کند. هنگامی که به آن سطح رسید، ترموستات کمپرسور را خاموش می کند تا دما را حفظ کند.

اگر ترموستات دمای یخچال سامسونگ از کار بیفتد، کمپرسور را حتی در مواقعی که لازم نباشد کار می‌کند. در نتیجه، بیش از حد گرم می شود و در نهایت می سوزد.

یخچال سامسونگ دارای ترموستات های مختلفی هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. ترموستات های مکانیکی قابل اطمینان تر هستند اما تنظیم آن اغلب دشوار است، در حالی که ترموستات های الکتریکی کارکردن آسان تر اما دوام کمتری دارند.

ترموستات دمای یخچال سامسونگ شما ممکن است در هر زمانی از کار بیفتد. این می تواند به دلایل مختلفی باشد: افزایش ولتاژ و افزایش ناگهانی ولتاژ، قطع برق، ترکیدن قطع کننده مدار، و به سادگی فرسودگی دستگاه کهولت سن.

یخچال سامسونگ زمانی بهترین عملکرد را دارند که به طور منظم نگهداری شوند. اگر اجزای یخچال سامسونگ شما مانند ترموستات مکانیکی یا دماسنج دیجیتال شروع به خرابی کنند، دستگاه شما انرژی بیشتری مصرف می کند و کارایی کمتری دارد. باید بدانید که محفظه ترموستات یخچال سامسونگ شما در برابر انبساط و انقباض دما آسیب پذیر است. هنگامی که به طور مکرر خم می شود، رطوبت باقیمانده که به بیرون نفوذ می کند می تواند به قطعات الکترونیکی در ترموستات آسیب برساند.

اگر کمپرسور یخچال سامسونگ شما داغ است، قبل از تعویض کل دستگاه، باید ترموستات را تعویض کنید. اگر از نوع دستی هستید، می توانید ترموستات را به صورت آنلاین خریداری کنید. اگر چندان اهلی نیستید، با یک تکنسین یخچال سامسونگ محلی تماس بگیرید.

تهویه ضعیف

پشت یخچال سامسونگ باید فضای کافی برای تسهیل تهویه داشته باشد. اگر هوای گرم نتواند از آن خارج شود، باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور می شود. اگر از هر طرف فضای کافی برای جریان هوا به آن داده نشود، عملکرد ناکارآمدی خواهد داشت.

مهم است که از قرار دادن هر گونه مانع/اشیاء در جلو یا بالای یخچال سامسونگ خود اجتناب کنید. این می تواند مانع خنک شدن شود و منجر به افزایش دما شود. علاوه بر این، آهنرباها و یادگاری ها می توانند به تغییرات دما کمک کنند. این تغییرات دما می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد کمپرسور شود.

یخچال سامسونگ در سمت آفتابی قرار می گیرد

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال سامسونگ ها نور زیاد خورشید است. اگر یخچال سامسونگ خود را در یک سولاریوم یا بالکن رو به آفتاب قرار دهید، ممکن است واقعاً برای پایین نگه داشتن دمای داخل با مشکل مواجه شوید.

اگر چنین است، دو دلیل ممکن است که کمپرسور شما بیش از حد کار کند. اولین و واضح ترین مورد این است که نور خورشید که مستقیماً به یخچال سامسونگ شما برخورد می کند آن را گرم کرده است. دلیل دوم کمتر آشکار است: نور خورشید واقعاً می‌تواند یخچال سامسونگ را گرم کند، و سپس هوای خنک‌شده توسط کمپرسور یخچال سامسونگ باید سخت کار کند تا همه چیز خنک شود – منجر به گرم شدن بیش از حد کمپرسور می‌شود.

یخچال سامسونگ به یک چیز بسیار مهم نیاز دارند: جریان هوای خوب. به همین دلیل است که یک مکان ایده آل برای یخچال سامسونگ شما جایی است که به مقدار خوبی جریان هوای طبیعی نزدیک باشد. این را می توان با قرار دادن آن تقریباً در هر جایی از آشپزخانه شما به جز گوشه به دست آورد. اگر بیش از یک منطقه در خانه خود دارید و اتاق خواب سردتر از اتاق نشیمن است، قرار دادن آن در آنجا ممکن است مناسب باشد.

 کمبود مبرد

اگر یخچال سامسونگ شما با صدای زیاد کار می کند یا به نظر می رسد سخت تر از حد معمول کار می کند، محتمل ترین مقصر سطح پایین مبرد است. این یک مشکل رایج در یخچال سامسونگ‌های قدیمی است و می‌تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند.

سیستم خنک کننده اصلی یخچال سامسونگ از یک مبرد برای گردش در اطراف حلقه بسته استفاده می کند. مبرد توسط کمپرسور تحت فشار قرار می گیرد و در سراسر حلقه بسته به گردش در می آید. به این ترتیب یخچال سامسونگ شما می تواند خنک بماند.

همیشه باید مقدار مناسبی از مبرد در سیستم وجود داشته باشد. هنگامی که سیستم بیش از حد گرم یا کم شارژ باشد، می تواند منجر به مشکلاتی شود.

نشتی های کوچک در سیستم مبرد می تواند باعث داغ شدن بیش از حد یخچال سامسونگ و از کار افتادن آن شود. این به این دلیل است که نشتی کوچک باعث می شود کمپرسور با همان مقدار مبرد سخت تر کار کند و تا زمانی که خاموش شود گرم و داغ تر می شود.

سعی نکنید نشتی یخچال سامسونگ خود را برطرف کنید یا خودتان مبرد اضافه کنید – ممکن است به یخچال سامسونگ آسیب بزنید و ضمانت سازنده را باطل کنید. همیشه باید از یک متخصص برای تعمیر نشتی یا تنظیم سطح مبرد کمک بگیرید.

۳ دلیل خرابی سردکن یخچال سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 13 =

علت Monitor Ghosting

رفع و علت Monitor Ghosting

علت Monitor Ghosting . شبح مانیتور سامسونگ مشکل رایجی است که در هنگام ویدیوهای سریع یا هنگام بازی تیراندازی اول شخص مشاهده می شود. این

ادامه مطلب »