دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

برای خرید ماشین لباسشویی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ ماشین لباسشویی سامسونگ قهرمانان دنیای لوازم خانگی هستند. آن‌ها به اندازه یخچال‌ها یا تلویزیون‌ها جذاب و قابل مشاهده نیستند و ما به اندازه یک جاروبرقی با آنها تعامل نداریم. ما فقط زمانی متوجه آنها می شویم که مشکلی پیش بیاید. اما چه علت های باعث خرابی ماشین لباسشویی شما می شود؟ در اینجا نکاتی وجود دارد که باید به دنبال یک ماشین لباسشویی سامسونگ جدید باشید.

خرید ماشین لباسشویی
خرید ماشین لباسشویی

بیش از شش سال سن دارد

هنگامی که دستگاه شما بیش از شش سال عمر کرد، یک خرابی عمده معمولاً به این معنی است که باید دستگاه جدیدی بخرید زیرا هر گونه تعمیر گران است. و با وسایل قدیمی‌تر باید این خطر را بسنجید که پس از پرداخت هزینه برای رفع یک مشکل، مشکل دیگری ممکن است خراب شود.

اگر درب جلو دارید، زمانی که به ۱۲ سالگی رسید، احتمالاً تعویض آن ارزان تر از تعمیر آن خواهد بود، حتی برای خرابی های جزئی تر. برای یک درب بالا، این رقم به هفت سال کاهش می یابد.

اما – و این یک اما بزرگ است! – همیشه ارزش دارد که ماشین لباسشویی سامسونگ خود را تعمیر کنید، به خصوص اگر هنوز در محدوده طول عمر باشد. ممکن است متوجه شوید که تعمیرات ارزان‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید – و برخی از آنها ممکن است حتی بتوانید خودتان را انجام دهید.

اگر ماشین جدیدی می‌خرید، مطمئن شوید که ماشین قدیمی‌تان را بازیافت می‌کنید تا در محل دفن زباله نیفتد، یا از خرده‌فروشی بخرید که ماشین قدیمی شما را برای بازیافت می‌برد.

حتما بخوانید   انتخاب گارانتی لوازم منزل

در حال حرکت است

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما دوست دارد در طول یک چرخه در اتاق راه برود، ممکن است زمان تعمیر یا تعویض آن فرا رسیده باشد. دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا دستگاه شما هرگز در جایی که قبل از یک چرخه آن را رها کرده اید قرار نمی گیرد: یا از تعادل خارج شده یا کمک فنرها خراب شده اند.

اگر دستگاه از تعادل خارج است، این یک راه حل بسیار آسان است: ابتدا از یک تراز استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا دستگاه شما تراز است یا خیر و اگر اینطور نیست پاها را بر اساس آن تنظیم کنید. سپس مطمئن شوید که دستگاه خود را به طور یکنواخت با جابجایی بین اقلام بزرگ و کوچک و نه بیش از حد بارگیری یا پیچیدن لباس ها در اطراف همزن، بارگیری می کنید.

اگر در حال لرزش است، پاهای دستگاه را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها به درستی تنظیم شده اند و همگی با زمین تماس محکمی دارند یا خیر.

می توانید یک تشک لاستیکی زیر دستگاه قرار دهید تا از کف چوبی خود محافظت کنید. برخی از سازندگان توصیه می کنند که یک پانل در زیر دستگاه قرار دهید تا وزن آن به طور مساوی توزیع شود تا لرزش و حرکت به حداقل برسد. همچنین می توانید آن را به گوشه ای از لباسشویی سامسونگ منتقل کنید که احتمالاً کف آن پایدارتر است.

سر و صدا بیشتر می شود

چیزی به نام ماشین لباسشویی سامسونگ بی صدا وجود ندارد و دربهای جلو نسبت به دربهای بالایی بلندتر هستند. اما اگر دستگاه شما صداهای جدیدی تولید کرده است یا بسیار بلندتر از قبل شده است، احتمالاً زمان آن رسیده است که آن را تعمیر، تعمیر یا تعویض کنید.

حتما بخوانید   آشنایی با تلویزیون 26D400

در حال نشتی است

انواع دلایلی برای نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد – برخی از آنها خوش خیم (مانند اتصال شیر آب که به درستی سفت نشده است) و برخی دیگر جدی تر، مانند قرار گرفتن سکه یا کلید بین دو درام ماشین لباسشویی سامسونگ و سوراخ کردن درام بیرونی.

اگر گودال‌های کوچکی از آب روی زمین پیدا کردید، قبل از وحشت، ابتدا همه اتصالات را بررسی کنید. اما اگر گودال‌ها بیشتر شبیه دریاچه‌ها هستند، ممکن است لازم باشد با یک تعمیرکار تماس بگیرید یا حتی شروع به جستجوی یک دستگاه جدید کنید.

و هر کاری که انجام می‌دهید، فقط نشتی را نادیده نگیرید – آسیب آب ناشی از نشتی ماشین‌های لباسشویی سامسونگ اگر به آرامی و در مدت زمان طولانی اتفاق بیفتد، عموماً تحت پوشش بیمه خانه و محتویات قرار نمی‌گیرد.

لباس شما را لکه دار می کند

ممکن است متوجه زنگ زدگی درام ماشین لباسشویی سامسونگ نشوید تا زمانی که لکه های زنگ زدگی را روی لباس خود مشاهده کنید. موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد لکه های زنگ زدگی در ماشین لباسشویی سامسونگ شما شود، از جمله آسیب به درام، اما حتی باقی ماندن لباس های مرطوب در ماشین می تواند باعث زنگ زدگی شود (بدون ذکر بوی نامطبوع!).

مهم نیست که در شبکه های اجتماعی چه چیزی می بینید، از پاک کننده های بسیار سوزاننده مانند قرص های ظرفشویی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ خود استفاده نکنید – آنها واقعا برای داخل ماشین شما مضر هستند. آنها نه تنها می توانند شیلنگ ها و مهر و موم ها را تخریب کنند، بلکه می توانند منجر به زنگ زدگی شوند.

حتما بخوانید   6 راه برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی سامسونگ

چرا دیگ لباسشویی بعد مدتی از کار افتاده و نمی‌چرخد؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می‌کنیم مقاله « نحوه تعمیر نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ » را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =