دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

خشک نشدن ظروف در ظرفشویی . ماشین ظرفشویی سامسونگ برای انجام سخت ترین کارها نیز مجهز است. اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ شما ظروف را آنطور که باید خشک نمی کند، از راهنمای عیب یابی زیر برای شناسایی و رفع مشکل استفاده کنید. ما شما را از طریق چند مرحله ساده برای شناسایی و حل مشکل راهنمایی می کنیم.

ماشین ظرفشویی شما قرار است زندگی را آسان تر کند، اما وقتی ظرف ها را به درستی خشک نمی کند، لذت بردن از آن سخت است. چگونه می توانم کاری کنم که ماشین ظرفشویی ظروف را همانطور که باید خشک کند؟ یک قانون کلی خوب این است که همیشه مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی شما با کمک آبکشی پر شده است. کمک شستشو باعث می شود قطرات آب روی ظروف جمع نشوند و این امر از خشک شدن مناسب آنها جلوگیری می کند.

خشک نشدن ظروف در ظرفشویی
خشک نشدن ظروف در ظرفشویی

خشک نشدن ظروف در ظرفشویی سامسونگ

احتمالاً با رایج‌ترین علل مشکلات ماشین ظرفشویی آشنا هستید – استفاده از مواد شوینده اشتباه، عدم تغییر مواد کمک شستشو، یا کارکردن آن بدون آب کافی. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که ماشین ظرفشویی سامسونگ ظروف شما را خشک نمی کند و ممکن است چندان واضح نباشد. این مشکلات می تواند به دلیل نصب نامناسب یا بارگذاری بیش از حد دستگاه ایجاد شود.

نامناسب/بارگذاری بیش از حد

بارگذاری بیش از حد و بارگیری نامناسب به این معنی است که هوا نمی تواند آزادانه در ماشین ظرفشویی شما گردش کند – به این معنی که وسایل فرصت خشک شدن ندارند. با گذاشتن حداقل یک اینچ فاصله بین هر ظرف، فنجان یا کاسه، از بارگذاری بیش از حد خودداری کنید. قرار دادن بشقاب های بزرگ و مسطح برای شام یا سبدهای ظروف نقره روی قفسه پایینی می تواند از تخلیه مناسب وسایل جلوگیری کند. این کار باعث می شود ظروف شما به خوبی خشک شوند و همچنین به کارایی دستگاه به طور کلی کمک می کند. به یاد داشته باشید که با اضافه کردن ظروف بیشتر، باید قفسه ها را نیز بر این اساس تنظیم کنید!

حتما بخوانید   زمان مناسب برای تعویض لپ تاپ سامسونگ

همچنین پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از بهترین عملکرد خشک کردن، ظروف را در قفسه ماشین ظرفشویی خود قرار دهید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی خود انجام دهید:

  • قفسه بالایی: از قفسه بالایی ماشین ظرفشویی خود برای لیوان ها، کاسه ها و سایر اقلام ظریف استفاده کنید. برای ظروفی که در قفسه پایینی ماشین ظرفشویی شما قرار نمی گیرند، آنها را با دسته های رو به پایین در قفسه بالایی قرار دهید. این امر باعث شستشو و خشک کردن موثر می شود.
  • قفسه پایین: توصیه می شود ظروف رسوب کننده آب را در قفسه پایینی قرار دهید، زیرا بازوی اسپری به اینجا می رسد. این کار از گیر کردن ذرات غذا در اطراف پمپ جلوگیری می کند و از پمپ محافظت می کند. بهترین راه برای از بین بردن لکه های آب از روی ظروف این است که مطمئن شوید که به سمت داخل هستند و هیچ دو ظرفی با هم تماس نداشته باشند.
  • سبد ظروف نقره ماشین ظرفشویی: هنگام بارگیری ماشین ظرفشویی، هرگز نباید ظروف نقره را لانه کنید. برای کاهش لانه سازی، چنگال های شام را در سمت راست چاقوهای شام قرار دهید. قاشق های شام را در سمت راست چنگال های شام قرار دهید. سپس چنگال های سالاد را در سمت راست چاقوهای شام قرار دهید و در نهایت قاشق های دسر را در سمت راست چنگال های سالاد قرار دهید. همچنین می توانید از یک شکاف یا محفظه مشخص در ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید که به خوبی جا می شود.
حتما بخوانید   راهکار رفع سریع نتایج چاپ با کیفیت پایین
خشک نشدن ظروف در ظرفشویی
خشک نشدن ظروف در ظرفشویی

تخلیه اشتباه در خشک نشدن ظروف در ظرفشویی

مهمترین بخش خشک نگه داشتن ظروف، تخلیه صحیح آنهاست. بیشتر ماشین‌ها ابتدا با قفسه پایینی طراحی می‌شوند، که به احتمال زیاد آب یا زباله را در خود نگه می‌دارد. اگر می خواهید مطمئن شوید که ظرف های شما پس از یک چرخه خشک می شوند، مطمئن شوید که از قفسه پایینی شروع کنید.

برای اطمینان از خشک شدن ظروف بعد از هر بار بارگیری، ماشین ظرفشویی را با ظروف رو به بالا تخلیه کنید. این کار از جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند که باعث خیس شدن ظروف می شود.

اقلام پلاستیکی را محدود کنید

اقلام پلاستیکی به سختی در ماشین ظرفشویی خشک می شوند، به خصوص زمانی که ماشین شما بیش از حد بارگیری می کند یا به خوبی نگهداری نمی شود. در بهترین حالت، می‌توانید انتظار داشته باشید که اقلام پلاستیکی روی لبه‌ها خشک شوند، حتی با چرخه خشک‌کردن بسیار طولانی، اما آنها واقعاً در وسط خشک نخواهند شد.

گاهی اوقات، علت خشک نشدن ماشین ظرفشویی ممکن است به سادگی پلاستیک بیش از حد در ظرف شستشو باشد. چوب، شیشه، سرامیک و انواع خاصی از فلز، همگی مواد نگهدارنده گرما هستند که تا زمانی که ظروف کاملاً خشک شوند، گرما را در درام شستشو حفظ می کنند. در مقابل، پلاستیک در حفظ گرما بسیار کمتر مهارت دارد، بنابراین وقتی پلاستیک بیش از حد در بار وجود داشته باشد، چرخه ممکن است زمان کافی برای خشک کردن همه چیز را نداشته باشد.

می دانید که بیرون آوردن غذای خشک شده از ماشین ظرفشویی چقدر سخت است. دلیلش این است که قطعات پلاستیکی دارد که هرگز به طور کامل خشک نمی شوند و نه فقط به این دلیل که در پاک کردن آنها تنبل هستید. ترفند خلاص شدن از بقایای گیر کرده این است که تعداد اقلام پلاستیکی را در یک چرخه محدود کنید یا آنها را به طور کامل با دست بشویید.

حتما بخوانید   بررسی و راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ OLED

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ برای کاهش بو و آلودگی

از کمک شستشو استفاده کنید

کمک شستشو هر افزودنی شیمیایی است که از خشک شدن مایعات مبتنی بر آب بر روی سطوح جلوگیری می کند. این به خلاص شدن از شر آب اضافی کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که چرخه خشک کردن برای ماشین ظرفشویی شما آسان تر است. کمک شستشو فواید بسیاری دارد: می تواند به جلوگیری از ایجاد لکه و لایه روی ظروف شیشه ای کمک کند، نیاز به خراش دادن مواد غذایی خشک شده از روی ظروف و تخته های برش را کاهش دهد و طول عمر ماشین ظرفشویی شما را افزایش دهد.

ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای تلگراف های مایع شستشوی قابل تنظیم است که می توان آن را در مقادیر مختلف کمک آبکشی برای هر چرخه شستشو تنظیم کرد. برای بارهای بسیار کثیف، باید مقدار کمک آبکشی را افزایش دهید. مقدار کمک آبکشی را با فشار دادن دکمه با علامت “پای” روی صفحه کنترل افزایش دهید. هر بار که این دکمه را فشار دهید، تاخیر بیشتری را در سرعت پر کردن مجدد منبع آبکش کننده مشاهده خواهید کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =