نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

امروزه تلویزیون جایگاه قابل توجهی در زندگی شما به عنوان یک منبع سرگرمی به دست آورده است، اما آیا به اندازه کافی از تلویزیون سامسونگ خود مراقبت می کنید؟ اگر به درستی از آن مراقبت شود، تلویزیون سامسونگ شما دوام بیشتری خواهد داشت و در تمام طول مدت عملکرد عالی خواهد داشت. ما فهرستی از نکات ضروری در مورد مراقبت از تلویزیون سامسونگ خود تهیه کرده ایم تا به شما در افزایش طول عمر آن کمک کند.

نکاتی برای مراقبت از تلویزیون سامسونگ

مراقبت از تلویزیون سامسونگ یک کار روزانه است، به این معنی که باید روزانه اقدامات خاصی را انجام دهید. اما، بهترین چیز این است که مراقبت از تلویزیون سامسونگ شما نیاز به کار زیادی ندارد، بسیار ساده است و فقط باید موارد خاصی را مرتب نگه دارید. نکات زیر برای مراقبت از تلویزیون سامسونگ شما به تفصیل آمده است:

  1. هنگامی که از تلویزیون سامسونگ استفاده نمی کنید، تلویزیون سامسونگ خود را خاموش کنید

طول عمر هر دستگاه یا محصول الکترونیکی با استفاده کاهش می یابد. به طور مشابه، با ادامه کار تلویزیون سامسونگ شما، عمر قابل استفاده آن نیز کاهش می یابد. بنابراین، مهم است که تلویزیون سامسونگ خود را زمانی که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید. این یک عادت بسیار رایج شده است که تلویزیون سامسونگ را در پس زمینه روشن نگه دارید و در حالی که کار دیگری انجام می دهید، تلویزیون سامسونگ را کاملا فراموش کنید. منجر به استفاده طولانی مدت به طور مداوم، بدون استفاده واقعی می شود. اگر به مدت طولانی ادامه یابد نیاز به تعمیر و افزایش قبض برق را در پی خواهد داشت. بنابراین، خاموش کردن تلویزیون سامسونگ خود را در زمانی که واقعاً آن را تماشا نمی کنید عادت کنید و تلویزیون سامسونگ خود را از تعمیرات قریب الوقوع محافظت کنید.

  1. از یک تنظیم کننده ولتاژ برای تلویزیون سامسونگ خود استفاده کنید

نوسانات ناگهانی برق یا ولتاژ می تواند به وسایل برقی شما آسیب جدی وارد کند. افزایش ولتاژ معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که برق قطع می‌شود و برق خیلی ناگهانی برمی‌گردد، یا زمانی که رعد و برق و رعد و برق وجود دارد یا حتی گاهی به دلیل برق رسانی مداوم برای مدت طولانی اتفاق می‌افتد. راه حل برای افزایش ولتاژ استفاده از محافظ ولتاژ یا تنظیم کننده ولتاژ است. منبع تغذیه را تنظیم می کند و از وسایل الکتریکی شما مانند تلویزیون سامسونگ، یخچال، AC و غیره در برابر افزایش ناگهانی ولتاژ محافظت می کند.

  1. تلویزیون سامسونگ و محیط اطراف آن را تمیز نگه دارید

تمیز کردن روزانه محل زندگی کاری است که همه ما باید برای تمیز نگه داشتن خانه و سلامت خود انجام دهیم. عاری از گرد و غبار دستگاه‌ها و نواحی اطراف آن‌ها نیز به نگه داشتن آنها در شرایط کاری خوب برای مدت طولانی‌تری کمک می‌کند. همیشه از یک پارچه نرم و پاک کننده های ضد الکتریسیته ساکن برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی خود مانند تلویزیون سامسونگ استفاده کنید. هنگام تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ، حتما از یک پارچه میکروفیبر خشک و نرم استفاده کنید زیرا استفاده از هر مایعی روی صفحه نمایش می تواند به آن آسیب برساند. به خاطر داشته باشید که هرگز از آب یا پارچه خیس برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی خود استفاده نکنید زیرا به دستگاه آسیب می زند و همچنین احتمال برق گرفتگی خفیف را ایجاد می کند.

  1. کنتراست و روشنایی تلویزیون سامسونگ خود را تنظیم کنید

هرچه تنظیمات صفحه تلویزیون سامسونگ شما روشن تر باشد، انرژی بیشتری مصرف می کند. صفحه نمایش بسیار روشن نیز به سلامت چشم شما آسیب می رساند. روشنایی بیشتر صفحه نمایش نیز تلویزیون سامسونگ شما را خیلی سریع گرم می کند که می تواند در دراز مدت به صفحه نمایش و تلویزیون سامسونگ آسیب جدی وارد کند. همچنین، اگر تنظیمات کنتراست تلویزیون سامسونگ شما خیلی بالا باشد، کیفیت تصویر و طول عمر تلویزیون سامسونگ شما را کاهش می دهد زیرا در کنتراست بالاتر از قدرت پردازش بیشتری استفاده می کند. بنابراین، بهتر است تنظیمات روشنایی و کنتراست تلویزیون سامسونگ خود را در حد مطلوب و نه خیلی بالا نگه دارید.

  1. از تهویه کافی برای تلویزیون سامسونگ خود اطمینان حاصل کنید

هر زمان که از یک وسیله الکترونیکی استفاده می کنید، مقداری گرما آزاد می کند. هنگامی که گرما فضای کافی برای خروج پیدا نمی کند، باعث گرم شدن بیش از حد لوازم شما می شود و افزایش دما منجر به کاهش طول عمر دستگاه شما می شود. بهتر است هنگام نصب تلویزیون سامسونگ برای اهداف تهویه، مقداری فضای خالی در همه طرف‌های تلویزیون سامسونگ باقی بگذارید. همچنین می توانید یک فن کوچک در نزدیکی تلویزیون سامسونگ خود نصب کنید تا گرما را از بین ببرد.

  1. هر گونه اجسام نوک تیز و نوک تیز را دور نگه دارید

هر نوع جسم نوک تیز یا نوک تیز می تواند به تلویزیون سامسونگ و اجزای ضروری آن آسیب برساند. آنها می توانند آسیب دائمی به صفحه نمایش وارد کنند یا حتی به سیم های اطراف آن آسیب برسانند. بنابراین، مطمئن شوید که هر نوع شی نوک تیز یا نوک تیز را از تلویزیون سامسونگ خود دور نگه دارید.

  1. یک منطقه با رطوبت و دمای کم در نزدیکی تلویزیون سامسونگ خود نگه دارید

رطوبت بیش از حد و دمای پایین می تواند منجر به تراکم در نزدیکی تلویزیون سامسونگ شما شود که می تواند از داخل و خارج به تلویزیون سامسونگ شما آسیب برساند. همیشه یک منطقه با رطوبت کم در نزدیکی تلویزیون سامسونگ خود با دمای کنترل شده حفظ کنید. می توانید نکات ما را در مورد نحوه محافظت از وسایل صوتی و تصویری خود در هنگام باران های موسمی دنبال کنید تا رطوبت تلویزیون سامسونگ خود را دور نگه دارید و از عمر طولانی آن اطمینان حاصل کنید.

  1. از هرگونه احتمال سوختگی جلوگیری کنید

هنگامی که یک تصویر خاص برای مدت طولانی روی صفحه تلویزیون سامسونگ شما باقی می ماند، می تواند علامت قابل مشاهده ای از خود به جای بگذارد که صرف نظر از هر کاری که انجام می دهید به سختی می توان از شر آن خلاص شد. بهترین راه برای محافظت از تلویزیون سامسونگ در برابر این مشکل این است که از دستگاه خود برای مدت طولانی استفاده نکنید. بین استفاده های معمولی مدتی به تلویزیون سامسونگ خود استراحت دهید.

مقالات مرتبط:

نکات مهم برای طول عمر LED تلویزیون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سه =