فهرست مطالب

علت بنفش شدن صفحه گوشی سامسونگ چیست؟

تصویر سوخته  یا تصویر روح دار از دیگر نام هایی است که به مشکل سایه انداختن گوشی گفته می شود.  این مشکل باعث تغییر رنگ دائمی صفحه نمایش و یا ایجاد نواحی سایه مانندی از متن ها یا اشکال مختلف روی صفحه نمایش می شود. اصلی ترین علت این مسئله نمایش تصاویر استاتیک یا ثابت به مدت طولانی روی صفحه نمایش است.

علت بنفش شدن صفحه گوشی

مشکل بنفش شدن صفحه گوشی زمانی اتفاق می افتد که ترکیبات فسفر تولیدکننده نور به دلیل استفاده طولانی مدت برای تولید تصویر، شدت خود را از دست می دهند. همچنین استفاده غیر طبیعی می تواند موجب سوختگی تصویر یا طرحهایی بر روی صفحه نمایش شود که باقی مانده و همیشه قابل مشاهده است.

این مشکل رایج تر از آن چیزی است که شما فکرش را می کنید و بیشتر روی نمایشگرهای AMOLED  رخ می دهد. (البته ناگفته نماند که نمایش گرهای LCD نیز از مشکل سایه انداختن گوشی کاملا در امان نیستند.) برای رفع این مسئله و بازگرداندن کیفیت تصویر صفحه نمایش دستگاه خوشبختانه راه حلی وجود دارد و این مسئله بی درمان نیست.

بسیاری اپکلیشن ها در Play Store وجود دارند که راهی برای کاهش یا متوقف این چنین مشکلی را ارائه می دهند. یکی از این برنامه ها Screen Burn-in Tool است که در ادامه به معرفی این برنامه می پردازیم.

بنفش شدن صفحه گوشی
بنفش شدن صفحه گوشی

برنامه Screen Burn-in Tool برای حل مشکل سایه انداختن گوشی

نحوه کار این برنامه بسیار ساده است؛ بنحوی که دنباله ای از رنگ های اصلی بر روی دستگاه شما به نمایش درمی آید که موجب بازیابی پیکسل های سوخته خواهد شد. در حقیقت این روش همان روش عملکرد محافظ های صفحه نمایش اولیه  در کامپیوتر ها می باشد. یعنی برای حل مشکل سایه انداختن گوشی ، یک تصویر پویا زمانی که صفحه نمایش ثابت و بی حرکت است نمایش داده می شود، تا باعث شوند پیکسل ها تحرک داشته و تغییر پیدا کنند.

تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

تعویض دوربین اصلی گلکسی

تعویض دوربین اصلی گلکسی

راهنمای تعویض دوربین اصلی گلکسی نوت ۳ سامسونگ تعویض دوربین اصلی گلکسی دارندگان گوشی سامسونگ Galaxy Note 3، ممکن است به دلایلی همچون ایجاد خطو

ادامه مطلب »
تعویض مخزن تونر پرینتر

تعویض مخزن تونر پرینتر

راهنمای تعویض مخزن تونر پرینتر CLP-300 سامسونگ تعویض مخزن تونر پرینتر دارندگان پرینتر سامسونگ مدل CLP-300، اگر مخزن تونر دستگاه شما به هر دلیلی دچار

ادامه مطلب »
تمیز کردن صحیح پرینتر

تمیز کردن صحیح پرینتر

راهنمای تمیز کردن صحیح پرینتر تمیز کردن صحیح پرینتر نظافت درست و به موقع دستگاه چاپگر، اهمیت و تٲثیر به سزایی در افزایش طول عمر

ادامه مطلب »