نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پ 145، طبقه 5، واحد 18- مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ- تماس: 66097851 (7 خط), 66030825-021

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

رفع مشکلات نمایشگر مانیتور سامسونگ چگونه انجام می‌شود؟ میلیاردها نفر در سراسر جهان از صفحه نمایش مانیتور سامسونگ‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند. بسیاری از مردم حتی دوست دارند مانیتور سامسونگ دوم را به رایانه شخصی (PC) یا دستگاه لپ تاپ خود وصل کنند. اصولا استفاده از این مانیتور سامسونگ‌ها بسیار آسان و ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مانیتور سامسونگ را به درستی وصل کنید و مطمئن شوید که سیستم شما آن را تشخیص می دهد. مانیتور سامسونگ شما به خوبی شروع به کار خواهد کرد. اما این تا زمانی کار می کند که با نمایشگرهای مانیتور سامسونگ کامپیوتر خود مشکلی نداشته باشید.

رفع مشکلات نمایشگر مانیتور سامسونگ
رفع مشکلات نمایشگر مانیتور سامسونگ

برخی از مشکلات رایج نمایشگرهای مانیتور سامسونگ چیست

صفحه نمایش مانیتور سامسونگ کامپیوتر شما می تواند مشکلات زیادی را تجربه کند. برخی از آنها بدون خطای سیگنال، اعوجاج، سوسو زدن، پیکسل های مرده، ترک یا خطوط عمودی هستند. شما می توانید برخی از مشکلات را خودتان حل کنید و برخی از آنها نیاز به تعویض مانیتور سامسونگ خود دارند. برای یادگیری نحوه تعمیر نمایشگرهای مانیتور سامسونگ کامپیوتر و تعیین زمان تعویض مانیتور سامسونگ، مقاله کامل را بررسی کنید. در اینجا برخی از مشکلات رایج و نحوه حل آنها آورده شده است. مقاله را بخوانید و خطاهای خود را اکنون برطرف کنید!

بدون سیگنال

یکی از رایج ترین خطاها هنگام اتصال یک مانیتور سامسونگ (اعم از مانیتور سامسونگ اصلی یا مانیتور سامسونگ اضافی) پیام سیگنال بدون سیگنال روی صفحه است. همچنین، این یکی از ساده ترین مشکلاتی است که می توانید برطرف کنید. دریافت این نوع پیام بر روی صفحه نمایش به این معنی است که مانیتور سامسونگ شما روشن است، اما کامپیوتر شما داده های بصری را به مانیتور سامسونگ ارسال نمی کند.

برای رفع خطای بدون سیگنال:

آ. اتصالات کابل خود را بررسی کنید: تماس شل در اتصالات کابل مانیتور سامسونگ می تواند باعث شود که مانیتور سامسونگ پیام بدون سیگنال را نشان دهد. بررسی کنید که آیا کابل ها را به درستی وصل کرده اید. همچنین می توانید کابل را جدا کرده یا از برق بکشید و دوباره وصل کنید. بررسی کنید که آیا مانیتور سامسونگ شما اکنون صفحه ویندوز شما را به درستی نمایش می دهد یا خیر.

ب. مانیتور سامسونگ خود را مجددا راه اندازی کنید: این به معنای خاموش و روشن کردن صفحه نمایش مانیتور سامسونگ است. شما می توانید به سادگی مانیتور سامسونگ خود را خاموش کرده و پس از چند ثانیه روشن کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل ادامه دارد یا خیر. اکنون مانیتور سامسونگ شما باید ورودی ویدیو را تشخیص دهد و آن را به درستی نمایش دهد.

ج. وادار کردن ویندوز به شناسایی مانیتور سامسونگ: در صورتی که از مانیتور سامسونگ ثانویه استفاده می کنید، اگر ویندوز صفحه نمایش مانیتور سامسونگ رایانه شما را شناسایی نکرده باشد، ممکن است مانیتور سامسونگ شما سیگنالی را نشان ندهد. برای اینکه ویندوز مانیتور سامسونگ دوم شما را شناسایی کند،

 • روی دسکتاپ خود کلیک راست کنید.
 • از منوی پاپ آپی که ظاهر می شود، تنظیمات نمایش را انتخاب کنید.
 • در پنجره تنظیمات Display گزینه Detect را انتخاب کنید.

اکنون رایانه شما باید مانیتور سامسونگ را شناسایی کند و مشکل شما تا کنون برطرف شده است.

د. پورت کارت گرافیک خود را تغییر دهید: اگر از کارت گرافیکی با چندین پورت خروجی استفاده می کنید، پورت خود را تغییر دهید. اگر پورت آسیب دیده دارید، جابجایی به پورت دیگری به شما در رفع مشکل کمک می کند.

ه. درایورهای خود را به روز کنید: مطمئن شوید که آخرین درایورها (درایورهای گرافیک) را اجرا می کنید. اگر نه، باید درایورهای خود را به روز کنید تا از عملکرد عالی نمایشگرهای مانیتور سامسونگ خود اطمینان حاصل کنید.

و. کابل داده خود را تغییر دهید: باید کابل داده خود را به گزینه هایی مانند HDMI تغییر دهید، به خصوص اگر از کابل داده بسیار قدیمی مانند VGA استفاده می کنید.

چشمک زدن یا سوسو زدن

اگر کابل شما شل وصل شده باشد، ممکن است سوسو زدن صفحه را تجربه کنید. اگر این امر حتی پس از بررسی اتصال کابل خود ادامه یابد، ممکن است مشکل به دلیل نرخ تازه سازی نامناسب باشد. به طور کلی، نمایشگرهای LCD از نرخ نوسازی ۵۹ یا ۶۰ هرتز استفاده می کنند در حالی که تعداد کمی از مانیتور سامسونگهای برتر از ۷۵، ۱۲۰ یا حتی ۱۴۴ هرتز استفاده می کنند.

 1. به تنظیمات Display بروید (همانطور که در یکی از روش های بالا انجام دادیم).
 2. تنظیمات پیشرفته نمایشگر را انتخاب کنید.
 3. ویژگی های آداپتور نمایش را انتخاب کنید.
 4. در کادر محاوره ای که باز می شود، نرخ تازه سازی را تنظیم کرده و روی OK کلیک کنید.
 5. تحریف

اعوجاج در تعادل رنگ یا نمایشگر صفحه نمایش شما نیز یکی از مشکلات رایج نمایشگرهای مانیتور سامسونگ کامپیوتر است. برای خلاص شدن از شر اعوجاج، می توانید هر گونه آسیب به کابل های مانیتور سامسونگ را بررسی و جایگزین کنید.

 1. تنظیمات نمایش را باز کنید.
 2. وضوح صفحه نمایش خود را روی Recommended تنظیم کنید.

حذف و نصب مجدد درایور:

 1. در منوی شروع، Device Manager را جستجو کرده و آن را باز کنید.
 2. گزینه Display adapters را کلیک کرده و گسترش دهید.
 3. روی کارت گرافیک مربوطه خود کلیک راست کنید.
 4. گزینه Uninstall device را کلیک کنید.
 5. حالا کامپیوتر خود را Restart کنید و دوباره درایور دستگاه را نصب کنید.
 6. جدیدترین درایور سیستم خود را از وب سایت رسمی دانلود کنید.

پیکسل های مرده در رفع مشکلات نمایشگر مانیتور سامسونگ

پیکسل مرده یا پیکسل گیر کرده یک خطای سخت افزاری است. متأسفانه، شما نمی توانید آن را به طور کامل تعمیر کنید. پیکسل گیر کرده پیکسلی است که با یک رنگ چسبیده است در حالی که پیکسل های مرده سیاه هستند.

از یک نرم افزار استفاده کنید: برخی از پیکسل های گیر کرده پس از یک دوره معین به طور خودکار رفع می شوند. اگرچه پیکسل های گیر کرده مشکلات سخت افزاری هستند، اما یک نرم افزار خاص می تواند آنها را پنهان کند. به عنوان مثال، ابزار Undead Pixel رنگ ها را چرخه می کند. این ابزار ممکن است برای بسیاری از کاربران برای تعمیر پیکسل های گیر کرده کار کند.

فشار ملایم: برخی از کاربران گزارش می دهند که فشار ملایم صفحه نمایش روی ناحیه آسیب دیده می تواند پیکسل های مرده را برطرف کند. شما ممکن است این را امتحان کنید. اما این کار را با دقت انجام دهید، زیرا ممکن است گاهی اوقات مشکل بدتر شود.

مانیتور سامسونگ خود را تعویض کنید: اگر چندین پیکسل روی صفحه نمایش شما مرده است، باید به فکر تعویض مشکلات نمایش مانیتور سامسونگ رایانه خود باشید. اگر نقصی در ساخت و یا در دوره گارانتی رخ دهد، ممکن است آن را بدون هزینه تعویض کنید.

خطوط عمودی

به دلایل مختلف می توانید یک یا مجموعه ای از خطوط عمودی (چه مشکی یا تک رنگ) را روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. می توانید راه حل های توصیه شده را در مورد خطوط عمودی مفید بیابید. مانیتور سامسونگ خود را با رایانه دیگری وصل کنید. اگر خطوط همچنان قابل مشاهده هستند، زمان تعویض مانیتور سامسونگ یا پنل LCD آن فرا رسیده است.

وضوح نادرست

اگر این مورد را تجربه کردید، مشکل از درایور کارت گرافیک شماست. سعی کنید آن را به آخرین نسخه به روز کنید و وضوح صفحه نمایش خود را روی تنظیمات توصیه شده تنظیم کنید.

خاموش کردن

اگر مانیتور سامسونگ شما اغلب به خودی خود خاموش می شود، به این معنی است که مانیتور سامسونگ شما انرژی کافی دریافت نمی کند. مطمئن شوید که مانیتور سامسونگ شما برق مورد نیاز را برای عملکرد روان دریافت می کند. همچنین گرم شدن بیش از حد مانیتور سامسونگ یا آداپتور برق می تواند باعث این امر شود.

ترک ها و لکه ها در رفع مشکلات نمایشگر مانیتور سامسونگ

اگر مانیتور سامسونگ شما دارای یک لکه تاریک قابل مشاهده یا ترک است، وقت آن رسیده است که مانیتور سامسونگ خود را تعویض کنید. احتمالاً پنل LCD مانیتور سامسونگ شما آسیب دیده است. شما نمی توانید آن را بدون هزینه تعویض کنید زیرا این نوع آسیب تحت پوشش سیاست گارانتی اکثر شرکت ها نیست.

وزوز

اگر در صفحه نمایش مانیتور سامسونگ خود با نویز سفید مواجه شدید، ممکن است به دلیل نور پس زمینه مانیتور سامسونگ باشد. می توانید روشنایی صفحه نمایش خود را در سطوح مختلف تنظیم کنید و بررسی کنید که آیا مشکل ادامه دارد یا خیر. در این صورت ممکن است مجبور شوید مانیتور سامسونگ خود را تعویض کنید. اکثر تولید کنندگان این را تحت ضمانت تعویض می کنند. اگر دوره گارانتی شما به پایان رسیده است، می توانید فقط لامپ های نور پس زمینه را در یک فروشگاه خدمات محلی تعویض کنید.

شاید این مقاله را دوست داشته باشید: قابلیت های مانیتور سامسونگ های LCD و طیف رنگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =