اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

خارج کردن آب از ماشین لباسشویی / اکثر مردم تصور می کنند که زهکشی کاری است که ماشین لباسشویی سامسونگ به طور خودکار انجام می دهد. با این حال، این دستگاه در واقع به پمپ و خط تخلیه برای تخلیه مناسب نیاز دارد. اگر دستگاه خراب شد یا در حال جابجایی دستگاه هستید، باید کمی زمان بیشتری صرف تخلیه کامل آن کنید. این راهنمای آسان نکاتی را برای خارج کردن تمام آب از ماشین لباسشویی سامسونگ به شما نشان می دهد.

مرحله ۱: آن را خاموش کنید و منبع آب را خاموش کنید

با خاموش کردن دستگاه خود شروع کنید. اگر مشکلی وجود دارد، خاموش کردن دستگاه می تواند از بدتر شدن آن جلوگیری کند. اگر می خواهید ماشین لباسشویی سامسونگ را برای جابجایی تخلیه کنید یا ماشین لباسشویی سامسونگ را برای نگهداری تخلیه می کنید، خاموش کردن آن از بروز هرگونه مشکل الکترونیکی جلوگیری می کند.

برای انجام این کار، هم باید دکمه پاور مدل را خاموش کنید و هم ماشین لباسشویی سامسونگ خود را از پریز جدا کنید.

در مرحله بعد، فقط باید شیلنگ های تامین آب خود را پیدا کرده و آنها را خاموش کنید. منبع آب، شلنگ ها یا دستگیره های قرمز و آبی خواهد بود که از دستگاه شما به لوله ای روی دیوار می روند. چرخاندن آنها در خلاف جهت عقربه های ساعت تا زمانی که بیشتر حرکت نکنند، آب دستگاه را قطع می کند.

خارج کردن آب از ماشین لباسشویی

مرحله ۲: ببینید آیا می توانید شلنگ تخلیه را تخلیه کنید

شیلنگ تخلیه خطی است که آب را از دستگاه شما دور می کند. در بسیاری از مدل‌ها خاکستری است و معمولاً در یک لوله بزرگ روی دیوار می‌نشیند. این شلنگ تخلیه تقریباً همیشه مقداری آب در خود دارد، بنابراین قبل از حرکت دادن ماشین لباسشویی سامسونگ یا تمیز کردن آن باید آن را تخلیه کنید. اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما خراب است، همچنان مهم است که شیلنگ تخلیه را تخلیه کنید. اغلب، دلیل اصلی تخلیه نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ فقط گرفتگی شلنگ است، بنابراین باید آن را جدا کرده و به داخل آن نگاهی بیندازید.

حتما بخوانید   نکات استفاده از ماشین لباسشویی نو سامسونگ

برای انجام این کار، معمولاً می توانید شلنگ را تکان دهید و آن را به سمت بیرون بلغزانید. آن را به صورت عمودی در هوا نگه دارید زیرا اگر انتهای آن به زیر خط آب در ماشین لباسشویی سامسونگ شما برسد، ممکن است آب شروع به بیرون زدن کند. وقتی یک سطل آماده کردید، خط تخلیه را پایین بیاورید و آن را در سطل قرار دهید. اگر آب چکه می کند یا به آرامی حرکت می کند، احتمالاً گرفتگی فاضلاب دارید. خوشبختانه، خطوط تخلیه به اندازه کافی کوتاه هستند که برداشتن گرفتگی ساده است. فقط انسداد را با یک مار لوله کش یا یک محلول رفع گرفتگی از بین ببرید.

مرحله ۳: پمپ تخلیه را بررسی کنید

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ از یک پمپ برای خارج کردن آب از ماشین استفاده می‌کنند و همچنین ممکن است مسدود شود. اگر این اتفاق افتاد، می توانید واشر را باز کنید و به پمپ دسترسی پیدا کنید. مدل‌ها متفاوت هستند، بنابراین راهنمای کاربر خود را بررسی کنید تا ببینید پمپ در کجا قرار دارد. پمپ های تخلیه معمولاً نیمه شفاف هستند، بنابراین ممکن است بتوانید گرفتگی را از بیرون ببینید.

با پیروی از دفترچه راهنمای کاربر، پمپ تخلیه را برای دسترسی به گرفتگی جدا کنید. یک سطل در دست داشته باشید زیرا ممکن است هنگام انجام این کار آب خارج شود. سپس، فقط می توانید از انبردست برای جدا کردن گرفتگی استفاده کنید. در برخی موارد، خود پمپ ممکن است خراب باشد. این معمولاً منجر به نشتی و صداهای عجیب می شود و برای تخلیه دستگاه باید تعویض شود.

حتما بخوانید   عدم اتصال تلویزیون به وای فای

مرحله ۴: در صورت نیاز فضای داخلی را به صورت دستی تخلیه کنید

اگر تمام اجزای خط تخلیه را بررسی کرده اید و هنوز نمی توانید دستگاه را تخلیه کنید، ممکن است بخواهید آن را به صورت دستی تخلیه کنید. این یک راه حل واقعی نیست، اما از نشستن آب در داخل دستگاه جلوگیری می کند و به شما امکان می دهد به لباس های خود دسترسی داشته باشید.

اگر می‌خواهید آب را از ماشین لباسشویی سامسونگ درب جلو تخلیه کنید، می‌توانید فرآیند شلنگ تخلیه را که در مرحله ۲ توضیح داده شده است، امتحان کنید. سعی نکنید در را باز کنید زیرا این کار باعث می‌شود که آب از تمام کف شما خارج شود. برای یک ماشین بارگذاری از بالا، بسیار ساده است. برای تخلیه آب از ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت دستی، با استفاده از سیفون یا سطل شروع کنید تا بیشتر آب خارج شود. وقتی خیلی کم است که دیگر نمی توان آن را جمع کرد، از حوله استفاده کنید تا آب باقیمانده را خیس کنید.

مرحله ۵: بدانید چه زمانی باید با یک متخصص تماس بگیرید

یکی از آخرین و مهمترین مراحل نحوه تخلیه آب از ماشین لباسشویی سامسونگ این است که بدانید چه زمانی باید کمک بگیرید. ماشین لباسشویی سامسونگ لوازم نسبتاً پیچیده ای هستند. یک صاحب خانه معمولی می تواند پروژه اصلی زهکشی را انجام دهد، اما اگر شما تخصص نداشته باشید، ممکن است برخی از تعمیرات سخت باشد. مشکلات احتمالی مانند شکسته شدن پمپ تخلیه یا تسمه شکسته وجود دارد که می تواند از تخلیه مناسب ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری کند. اگر هنوز تخلیه نمی شود یا اگر دستگاه صداهای عجیبی تولید می کند، با یک لوله کش متخصص تماس بگیرید.

حتما بخوانید   تعمیر مدار الکتریکی ماشین لباسشویی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =