دفتر مرکزی: 66097851     مرکز تعمیرات: 66097859   شعبه شرق :77978135   شعبه هفت تیر: 88836102   شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب 44153186 شعبه شمال 26721443  
شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

راهکارهای رفع مشکل عدم  کارکرد دوربین در اندروید

رفع عدم کارکرد دوربین در اندروید / نحوه رفع مشکل «کار نکردن دوربین در Android» را در دستگاه تلفن همراه خود با استفاده از مراحل ذکر شده در زیر بیاموزید!

رفع عدم کارکرد دوربین در اندروید

 دستگاه را راه اندازی مجدد کنید

هنگامی که متوجه شدید مشکلی در مورد کار نکردن دوربین گوشی سامسونگ اندروید وجود دارد – به عنوان مثال، برنامه را اجرا می کنید و پیام خطا تقریباً بلافاصله ظاهر می شود “دوربین کار نمی کند” – در راه اندازی مجدد دستگاه درنگ نکنید، به خصوص اگر برای مدت طولانی از دستگاه خود استفاده کرده اید. کمتر از دو دقیقه طول می کشد. راه‌اندازی مجدد شروعی تازه به سیستم دستگاه شما می‌دهد و RAM را پاک می‌کند.

 دستگاه را خاموش کنید

هنگامی که برنامه ای کار نمی کند یا مدام خراب می شود، زمان توقف همه فعالیت ها و خاموش کردن تلفن فرا رسیده است. بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خاموش شود، سپس می توانید دوباره آن را روشن کنید.

این رفع اشکالات نرم افزاری را که ممکن است باعث نقص عملکرد «دوربین در اندروید کار نشود» برطرف می کند و همچنین عملکرد کلی دستگاه اندرویدی شما را افزایش می دهد.

 باتری دستگاه را در صورت کم بودن شارژ مجدد کنید

آیا صفحه دوربین تاریک است؟ باید بررسی کنید که گوشی سامسونگ شما چقدر برق دارد. وقتی باتری گوشی سامسونگ اندروید شما به میزان قابل توجهی کم است، ممکن است دوربین شما کار نکند. برنامه باز می شود، با این حال، یک یادداشت درست بالای نمادهای دوربین وجود دارد که به شما می گوید دستگاه خود را شارژ کنید.

حتما بخوانید   پین روی ویندوز ۱۰

 داده های برنامه را پاک کنید

 اگر دوربین یا چراغ قوه در اندروید کار نمی کند، می توانید سعی کنید داده های برنامه را پاک کنید. این عمل به طور خودکار سیستم برنامه دوربین را بازنشانی می کند.

به تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها بروید («مشاهده همه برنامه‌ها» را انتخاب کنید) > به CAMERA > STORAGE بروید > روی «Clear Data» ضربه بزنید. در مرحله بعد، بررسی کنید که آیا دوربین به خوبی کار می کند یا خیر.

 بررسی کنید که آیا برنامه دیگری به طور فعال از دوربین استفاده می کند

اگر برنامه دوربین دستگاهتان را راه‌اندازی کردید و پیام خطایی دریافت کردید که می‌گوید «برنامه دیگری از دوربین استفاده می‌کند»، وحشت نکنید. روی نماد برنامه های اخیر گوشی سامسونگ خود ضربه بزنید یا انگشت خود را به سمت بالا بکشید و همه برنامه های باز را ببندید.

 مجوزهای برنامه دوربین را بررسی کنید

برنامه های دانلود شده در اندروید یا دستگاه های دیگر یک ویژگی مشترک دارند. آنها برای دسترسی (مجوز) به عملکردهای اصلی سیستم تلفن درخواست می کنند. بنابراین، اگر خطای «دوربین در اندروید کار نمی‌کند» رخ داد، باید برنامه‌هایی را که قبلاً به آنها مجوز داده‌اید بررسی کنید و دسترسی را لغو کنید.

برای مشاهده برنامه‌های دارای مجوز دوربین در دستگاه Android خود – به تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > مجوزهای برنامه > روی دوربین ضربه بزنید. می توانید به طور موقت نوارها را توسط همه برنامه ها به جز دوربین خاموش کنید، به این ترتیب می توانید به راحتی بررسی کنید که مشکل کجاست.

حتما بخوانید   رفع مشکل توقف مداوم اینترنت سامسونگ

 برنامه دوربین را اجباری متوقف کنید

هنوز نمی توانید به دوربین جلو یا عقب گوشی سامسونگ اندرویدی خود دسترسی پیدا کنید؟ این را امتحان کن! به تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها بروید («مشاهده همه برنامه‌ها» را انتخاب کنید) > به دوربین بروید > روی توقف اجباری ضربه بزنید و سپس تأیید کنید. به صفحه اصلی خود برگردید و برنامه دوربین را دوباره اجرا کنید تا بررسی کنید که کار می کند.

 هر برنامه دوربین شخص ثالث را حذف کنید

این به همان سادگی است که نشان می دهد، همه برنامه های دوربین دیگر را در دستگاه اندروید خود حذف نصب کنید. می توانید هر کدام را باز کنید تا بررسی کنید که آیا عملکردی دارند یا خیر. اگر بله، آن‌ها را حذف کنید، زیرا ممکن است یک یا چند مورد از این گزینه‌ها مانع از عملکرد دوربین سیستم آن‌طور که باید شود.

 سیستم به روز رسانی را بررسی کنید

به روز رسانی های سیستم برای افزایش عملکرد دستگاه های تلفن همراه ارسال می شود. به این معنی است که برنامه های اصلی گوشی سامسونگ اندرویدی شما به روز می شوند. اگر دوربین اندروید شما شکست خورد، می توانید این را امتحان کنید. برای بررسی وجود به روز رسانی، به تنظیمات > سیستم > به روز رسانی سیستم > به روز رسانی آنلاین بروید و اگر یکی در آنجا وجود دارد، آن را دانلود کرده و سریع اجرا کنید تا مشکل دوربین برطرف شود.

 تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید

در مواردی که به روز رسانی سیستم جدید در دسترس نیست، گام بعدی شما بازنشانی دستگاه شما خواهد بود. این عمل گوشی سامسونگ شما را به پیکربندی اولیه خود برمی گرداند.

حتما بخوانید   تعمیر تلویزیون در دیباجی

توجه: تمام داده ها، فایل ها و برنامه های نصب شده به طور کامل از دستگاه پاک می شوند. لطفاً قبل از انجام این فرآیند از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای بازنشانی دستگاه Android خود، به تنظیمات > سیستم > گزینه های تنظیم مجدد > بازنشانی داده های کارخانه > بازنشانی تلفن بروید.

 به مرکز تعمیرات مراجعه کنید

اگر دوربین گوشی سامسونگ تا الان کار نمی کند، باید فورا گوشی سامسونگ خود را به تعمیرگاه حرفه ای ببرید. مشکل دوربین اندروید شما به احتمال زیاد مربوط به سخت افزار است و نیاز به تعویض دارد.

Carlcare Service تنها مرکز تعمیر مجاز دستگاه های موبایل TECNO، Infinix و itel است. Carlcare خدمات حرفه ای، قابل اعتماد و سوئیفت را به مشتریان خود در سطح محلی و جهانی ارائه می دهد. برای کمک در مورد نیازهای تعمیر دستگاه خود یا خرید لوازم جانبی تلفن، به نزدیکترین مرکز خدمات ما مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی: آموزش تعویض آنتن گوشی سامسونگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 10 =